Burç Yorumları

Koç Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Ocak ayına ilk adımımızı 3 Ocak tarihindeki Venüs Kova burcu seyriyle atıyoruz. Ardından da 5 Ocak tarihinde Merkür Kova burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu iki tarih sosyal ilişkilerin canlanması açısından etkilidir. Çevremizdeki insanlarla yeniliklerde bulunma hevesi içerisinde olacağız. Hedeflerimizi tekrar gözden geçirip kendimize bir amaç belirleriz. Venüs Kova geçişleri aşkta da bir arkadaşlığın hemen ilişkiye dönüşmesi anlamında olumludur.
5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunayda da hassasiyet noktamız ailemiz olacaktır. Bu dolunayın sahiplenici bir yapısı vardır, duygular daha baskındır. Aile içerisindeki ilişkiler ve yapıyı önemsiyoruz. İş hayatı ve toplumsal ilişkilerde sorumluluklarımız üzerinde duruyoruz.

12 Ocak tarihinde yönetici Mars Balık burcunda seyrine başlıyor. Biraz daha duygusal düşünme etkindir, geriye çekiliriz ve durumumuzu gözden geçiririz. İç dünyamızı gözden geçiririz.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başlayacak. Bu da biraz daha sosyal olmaya çalışmamızın işaretçisidir. Aynı gün de yeni ay oluşuyor. Yeni ayda kariyer hayatında kendimizi baskı altında hissedeceğiz. İkili ilişkilerde de üzerimizdeki sorumlukların etkin olduğu bir dönemdir.

21 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında Merkür geri hareketi vardır. Hedeflerimizi tekrar ele almak gerekiyor. İkili ilişkilerde aramızdaki bağı güçlendirmeye çalışıyoruz.

27 Ocak’ta Venüs Balık burcunda seyrinde olacaktır. Bütün bunların habercisi, acele karar vermeden durumu iyice gözden geçirip karar verilmesidir. Kendimizi dinlendireceğiz, bu geçiş acılarımızı rahatlatacak.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihi aşkta şans getirici bir oluşum. Yeni bir arkadaşlığın, ilişkinin, harekete geçmenin hedef belirlemenin işaretçisidir. Önünüzdeki birkaç gün boyunca isteklerinizi elde etmek için şansınız yüksek olacak. 3 Ocak tarihinde yeni arkadaşlıklar, ilişkiler gündeminizde yer alacak. Yeniliklere açık, arkadaşlıklar güçlü ve sosyal faaliyetler bir hayli ön planda olacak.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, yeni tanışacağınız insanlarla kurulan olumlu paylaşımlar özellikle internet dünyasındaki etkinliğiniz yükselecek. Fikirleriniz, sohbetiniz, yazma ve konuşma yeteneğiniz, zekanız, insanların sizden etkilenmesini sağlayacaktır. Dolunay, 5 Ocak tarihinde gerçekleşecek. Aile hayatınız, yerleşim yerinizle alakalı konuları vurgulayacak. Ayrıca ileriye dönük bir şekilde ilişkinizi gözden geçirmeniz yönünde önem taşıyor.
12-18 Ocak arası: 13 ve 15 Ocak tarihlerindeki görünümler, sürpriz karşılaşmaların işaretçisidir. Hem günlük yaşamınızı istediğiniz tarzda yenilersiniz hem de karşınıza çıkan fırsatlar sayesinde mutlu olursunuz. Arkadaşlıklar, yeni bir aşk, yeni hedefler anlamında şansınız yükselir. İlişkinizi geleceğe dönük şekilde yaşarsınız. Sorunları kafanıza takmazsınız. Dış dünyanın güzelliklerini kendinize çekersiniz.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihi, aşkta şanslı bir günü işaret ediyor. Keyifli bir ilişki, arkadaşlık, aşk sizinle buluşuyor diyebiliriz. Hakikaten hızlı ve oldukça sizi mutlu edecek gelişmeler var. 20 Ocak tarihinde oluşacak Yeniay, yine bu yönde olumlu güzelliklerin işaretçisidir. Ancak ben yanılmamak için önünüze ardınıza bakmanızı da tavsiye ediyorum. Özellikle yeni bir ilişkide hemen heyecana kapılmamak lazımdır. Ortaklaşa bir hedefiniz olacak mı, var mı, aranızda birlik ve beraberlik, uyum anlamında durum nedir, bunların üzerinde durmak gerekir.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihinde Venüs-Balık burcunda seyrine başlayacak. Sosyal yaşantımızda, ilişkilerimizde ılımlı, merhametli yanlarımız ön planda olacak. Partnerimizin daha duyarlı davrandığını hissedeceğiz. Problemleri bir süreliğine rafa kaldırabilir, ilişkiyi olduğu şekliyle kabullenip devam ettirmeyi tercih edebiliriz.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: 3 Ocak tarihinde iş hayatınızla ilgili konulara ciddi bir şekilde eğilmeyi ihmal etmeyiniz. Değişim arzunuz yüksek. Farklı bir şeyler yapmaktan yanasınız. Fakat bu, işinizi kulak arkası yapmanız anlamına gelmesin. Eğer karşınıza gerçekten olumlu fırsatlar çıkarsa tabii ki değerlendirin. Ancak işleriniz fazla, uymanız gereken kurallar var diye, mevcut işinizi de risk altına alacak şekilde hareket etmeyiniz.
5-11 Ocak arası: Merkür-Kova burcu seyri 5 Ocak tarihinde başlıyor. Bu geçiş, kendinizi geliştirmenin yanı sıra, iletişimde bulunmak, grup faaliyetleri, öğretmek, öğrenmek, gözlemde bulunmak, problemli konuları çabucak çözüme kavuşturmak kısaca iş bitiriciliğin işaretçisidir. Başkalarının yararlanabileceği çalışmalar, ekip kurmak veya bir ekip içinde liderlik için yarışmak açısından da önem taşır. 6 Ocak tarihinde bir grup içinde liderlik elde etmek, bir toplulukta eğitmenlik yapmak, insanlara iş amaçlı destek olmak veya özgürce fikirlerinizi ifade edeceğiniz bir aktivitede bulunmak yönünde gelişmeler yaşanabilir.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihinde Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Yöneticiniz pek güçlü konumda değil. Ancak geri planda yaratıcı tarzda çalışmalarda bulunabilirsiniz. Size enerji verecek aktivitelere yönelin. Tembellikten uzak durunuz. Haftanın genelinde hoş enerjiler var. Bunlar sizi motive edicidir. Böylelikle bu geçişin yarattığı pasif hali, aktif şekilde kullanarak yararlı şekilde kullanırsınız.
19-25 Ocak arası: Yeni hedefler belirlenmesi, arzu edilen yolda ilerlenmesi, çalışma hayatında başarılı olunması için, hayalci davranmamak gerekir. Gittiğiniz yolun, amacınızın mutlaka bilincinde olunuz. Hafta başında olumlu teklifler, görüşmeler, fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kova burcunda oluşacak Yeniay, bu anlamda sizi destekleyicidir. Hafta sonundaki görünüm, değişimlerin hayatınızda olumlu yönde tesiri olacağını göstermektedir. Siz bilginizi geliştirdikçe, sabırlı bir şekilde çalıştıkça başarılı olacaksınız.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu süre içinde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenizde yarar var. Organize işler, görüşmeler, kurulacak bağlantılar, öğrenme, iletişimde bulunma, insanları bir araya getirme, toplum faaliyetleri, arkadaşlıklar kısaca yapılacak tüm işlerin bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle dikkatlice bir daha ele alınmasında yarar vardır. Aceleyle ve dürtüsel kararlar vermeyiniz. Bir şey olmuyorsa, inatçı bir tavırla iletişimde bulunmayınız. Keskin karar değişikliklerinden sakınınız.
26-31 Ocak arası: 28 ve 30 Ocak tarihlerinde yapılacak iş görüşmeleri ve girişimlerin mutlaka dikkatlice gözden geçirilmesinde fayda var. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Karar vermeden önce, enine boyuna inceleyelim. Gruplar içi faaliyetler, yeni projeler, görüşmeler tekrarlanabilir. Hemen geri dönüş yapmayabilirler veya bizim zaman unsurunu gözetmemiz yerinde olur. Eğer yeni bir iş veya planımız varsa, nasıl insanlarla çalışmalıyız, kimlerle bağlantı kurmalıyız bunları geri hareket döneminde gözden geçirelim. Aceleyle kararlar vermeyelim.

PARA
1-4 Ocak arası: Maddi konularda yeni iş olanakları gündeme gelebilir. Tanıştığınız kişiler veya grup faaliyetleri, ilişkiler yoluyla elinize bir miktar para geçebilir. Ekip çalışmaları kazandırıcı gözüküyor. Harcamalar artabilir.
5-11 Ocak arası: Grup faaliyetleri, eğitmenlik, ekip liderliği, bir oluşum içinde yer almak gibi faaliyetler kazandırıcıdır.
12-18 Ocak arası: Maddi konularda iyi bir planlama şart. Bilinçli hareket etmelisiniz. Karşınıza bir fırsat çıktığında bunun üzerinde düşünün. Yarar-zarar hesabı yapın. Kısa yoldan veya bilinmedik işlere kalkışmayın. Güvendiğiniz insanlarla çalışın. Başkalarından ne gelir diye düşünmek yerine, siz kendiniz bizzat girişimde bulunursanız, enerjinizi doğru yönde kullanarak para kazanabilirsiniz. Böylece vakit kaybetmemiş olursunuz.
19-25 Ocak arası: Maddi konularda 20 Ocak tarihindeki Mars-Neptün görünümü, biraz hesabı bilmemek, yanlış sularda yüzebilme, yanlış işlere kalkışma, yatırım anlamında dikkatli olunması gerektiğini işaret ediyor. Çünkü kötü niyetli kişiler tarafından kandırılmanız, istemeden de olsa kendinizi böyle bir olayın içinde bulmanız olasılık dahilidir. Aman dikkat ediniz.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihindeki görünüm, maddi konularda hesabı bilmenin önemini vurguluyor. Çünkü iyi niyetli yapılan yardımlar, sonucu düşünülmeden hesapsızca yapılan harcamalar bütçemizin dengesini bozabilir. Eş veya iş ortağımızın yanlış bir kararı da bizim için zorlayıcı olabilir.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-16-17-21-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-12-13-19-31
Aşkta En Şanslı Günler : 7-8
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 27-28
Yeniay : 24-25-26
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 11-12-13-14
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir