Diyet

Kivi Diyeti ile Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek

  | 

Fazla kilolarınız sizi rahatsız ediyor ve kolay bir şekilde bu kilolardan kurtulmak istiyorsanız, şok meyve diyetlerine ihtiyacınız var. Hem sağlıklı hem de doğal bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak olan bu diyetler arasında 4 günde 2 kilo verebileceğiniz kivi diyeti ise en iyiler arasında yer alıyor. Ana vatanı Çin olan ve ülkemize de buradan getirilmekte olan kivi meyvesi tam bir vitamin ve mineral deposudur. Meyve olarak pek çok faydası bulunan kivi tıp alanında ve kozmetik alanında da oldukça fazla kullanılan bir meyvedir.

Kivi, içerisinde bol ve zengin miktarda A, E, C ve D vitamini bulunduran bir meyvedir. A vitamini bilindiği üzere bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Bununla birlikte C vitamini de cildin daha parlak, daha dayanıklı ve daha güzel görünmesini sağlar iken E ve D vitaminleri de cilt yaralarından ve izlerinden hızlı bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.

Kivi ile kilo vermek isteyenler için sunacağımız 4 günlük diyet menüsü ise aşağıdadır.

4 günlük kivi diyeti menüsü

Kahvaltı: 1 kivi, 1 su bardağı yoğurt, 1 dilim tost ekmeği

Ara öğün: 1 olgun kivi

Öğle: Sebze çorbası, doyana kadar kivi

Ara öğün: 1 olgun kivi

Akşam: 1 kivi, 2 haşlanmış yumurta, 1 tabak sebze yemeği veya 100 gram et

Bu şekilde 4 günlük bir diyet aşamasından sonra rahat rahat 2 kilo vereceksiniz. Ancak bu diyeti uygulamadan önce doktorunuza danışmanızda fayda var.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir