Alışveriş Rehberi

Kişiye Ve Vücut Yapısına Özel Çorap Seçimi

  | 

Bacak yapısına göre çorap tercihi yapmak için bazı püf noktaların bilinmesi gerekir. Çoraplar, bacakları kış aylarında soğuktan koruyabilen kalkanlar ve yaz aylarında da kıyafetlerin tamamlayıcısı olan giyecektir. Bacaklarımızı sarıp sarmalarken aynı zamanda üzerlerinde bulunan motif ve desenlerle içerisinde gezinilen çağı sembolize etmektedir. Aynı zamanda modayı yaşatabiliyor. Yerine göre seksi, bazen şık, bazen sevimli ya da çocuksu, bazen de rahat, spor, klasik, abiye, marjinal, çılgın, özgür ya da geleneksel bir görünüm oluşturmamız için yardımcı olabilirler. Her ortama, her zamana ve her mekana göre tercih edilen çorap çeşitleri farklılık gösterir. Özellikle bacak yapınıza göre çorap seçmek en çok merak edilen konulardan biridir. Çoraplardaki bu farklılık, bacakların anatomisi için de geçerli olan bir husustur. Kısa, uzun, in ce ya da kalın bacaklar için tercih edilecek çorap desenleri değişik ve bacak yapılarına uyumlu olursa eğer hem göze ve ihtiyaca hitap etmiş olurlar hem de ufak tefek kusurların gizlenmesini sağlarlar. Öncelikle ince bacaklar için ipuçlarını paylaşmak gerekir.

İnce Bacaklı Bayanlar İçin Çorap Tercihi Nasıl Olmalıdır?
Bacaklarınız çok inceyse ve bu durumdan rahatsızsanız eğer gösterişli, iri ve geniş motiflerle tasarlanmış çoraplar tam olarak size uygun çorap modelleridir. Bu motifler hem tüm dikkati bu geniş ve iri desenlere çekip bacaklarınızın ince yapısını perdeleyecek hem de illüzyon oluşturup bacaklarınızı uygun ölçülere yakın gösterecektir. Bacak yapınıza göre çorap seçmek ve tercih etmek bu anlamda önemli bir detaydır. Kalın çizgili, iri fitilli, değişik ve farklı desenlerde olan neşeli çorapları gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Bu motifli çorap modellerini bulmanız da son derece kolaydır. Moda akımına uyumluluk gösterecek model alternatiflerini ilgili mağaza ve markalarda da bulabilirsiniz.
Kalın ya da Şişman Bacaklara Sahip Olan Bayanlar Hangi Modelleri Tercih Etmelidir?
Eğer bacaklarınız fazla kilolar yüzünden ya da yapısı itibariyle kalınsa, geniş ve iri desenli çorap modellerinden uzak durmanız yerinde bir karar olur. Bu modellerin yerine ufak, minik ve zarif desenli çorap modellerini tercih edebilirsiniz. Bu sayede bacaklarınızın olduğundan daha kalın gözükmesini de engelleyebilirsiniz. Bacak yapınıza göre çorap seçmek için dikkatli olmalısınız. Aksi takdirde son derece yanlış bir tarz oluşturabilir ve dışarıdan da hoş bir görüntü oluşturamazsınız. Kalın, şişman, uzun ya da ince bacaklar için nasıl ki dikkatli tercih yapmamız gerekiyorsa aynı şekilde kısa bacaklar için de özenli ve dikkatli bir şekilde seçim yapmamız gerekir. Bunun için de belirtilen öneri ve ipuçlarını değerlendirmelisiniz.
Kısa Bacak Yapısı Olan Bayanların Çorap Tercihi Nasıl Olmalıdır?
Bu konu neredeyse tüm bayanların merak ettiği ve ne yazık ki yanlış bilgiler doğrultusunda hata yaptığı bir konudur. Ancak sağlam ve doğru kaynakları değerlendirirseniz eğer işiniz son derece kolay olacaktır. Öncelikle eğer kısa bir bacak yapınız varsa, enine değil boyuna çizgili olan çorap modellerini tercih etmeniz gerekir. Bacak yapınıza göre çorap seçmek aslında o kadar da zor değildir. Boyuna çizgili olan çoraplar bacak boyunuzun olduğundan çok daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Ancak enine çizgili çorap modellerinden kesinlikle uzak durmalısınız. Enine çizgili olan çorap modelleri bacaklarınızın hem de kısa olduğu hem de kalın olduğu algısının oluşmasına neden olacaktır. Bu nedenden dolayı kısa bir bacak yapısına sahipseniz eğer boyuna çizgili olan çorap modellerini tercih ederek kamufle etmeniz hem doğru hem de şık bir görüntü oluşturmanız için yardım eder. Yani şık ve hoş bir görünüm elde etmek tamamen sizin elinizdedir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir