Diyet

Kan Grubuna Göre Diyet

  | 

Kan Grubuna Göre Diyet

Bu zamana kadar birçok kilo verme yöntemlerini denemiş olabilirsiniz. Belki bunların çoğundan karşılık alamadınız ve ya verdiğiniz kiloları geri aldınız. Bunun çözümü olarak da kan grubuna göre diyet yapmaya karar verdiniz. Bulunan her kan grubuna göre değişik besin öğeleri bulunabilir ve sizde kan grubunuza göre bir diyet uygulayabilirsiniz. Önemli olan zayıflamaya karar verdiyseniz bunun bilincini iyi anlamanız gerekir ve kesinlikle sonuç alana kadar pes etmemeniz gerekir.

kan-grubuna-gore-beslenme

Kan Gruplarına Göre Diyetler

Kan grubunuza göre beslenme yönleri farklı farklı olabilir ve sizin kan grubunuza göre tüketmeniz zayıflamanız konusunda yardımcı olabilir.

A Grubu Diyeti: Birçok kişinin ayaküstü atıştırma diye tabir edilen hızlı besin tüketmesi kan grubu A olanlara yararlı bir beslenme olmayabilir. Bu tür beslenme alışkanlığı herkese zararlıdır, A grubu insanının bu uygulamadan daha çok zarar gördüğü kesinleşmiştir. A grubu durumu el verdiğince doğal beslenmesi daha sağlıklı ve daha orantılı bir kilo da kalmasını sağlayacaktır. Sebzelerin tüketilmesi A grubu için 1. Öncelik olmalıdır ve tüketimi buna göre yapmalıdır. Sağlıklı bir şekilde kilo verebilmesi için, az et tüketmesi gerekir et yerine haftada 2-3 kez balık yemesi daha faydalı olur.

kan-gruplarc4b1na-gore-beslenmeB Grubu Diyeti: Kendilerine uygun diyeti uyguladıktan sonra uzun ve sağlıklı bir ömür sürdürülebilir. B grubu için mısır, mercimek, fındık, buğday, susam ve fındık gibi besinler kilo aldıran besinlerdir. Bu besinler B grubunda ki kişiler için vücutta su tutması ve kan şekerinde düşüklük gibi sorunlar yaratabilir. Özellikle az az ve sık besin tüketilmesi B grubunda ki kişiler için daha faydalıdır ve bu besinlerden uzak durması daha sağlıklı olacaktır.

AB Grubu Diyeti: Beslenme düzeyine en fazla dikkat edilmesi gereken bir kan grubudur. A ve B grubuna yararlı olmayan yiyeceklerin bütünü AB grubu için de faydalı değildir ve bunun için besinleri dikkatli seçmesi gerekir. Kilo alma konusun A ve B grubun özellikleri ile aynıdır ve her 2 grubu da taşıdığı için daha dikkat etmesi gereken gruptur. Haftada 2-3 kez yüzme, bisiklet, dans gibi aktivitelerden faydalanarak zayıflamaya yön verebilirsiniz.

kan_grubu_diyeti_yapiyorsaniz_dikkat_edin_b

0 Grubu Diyeti: Bu kan grubunda bulunan kişilerin yağsız ve kimyasal madde içermeyen besinler tüketmesi daha sağlıklı olacaktır. Kırmızı et ve balık yemeniz kilo oranınızı korumak da daha iyidir. 0 grubunda ki kişilerin süt ve sütlü besinlerle pek arası olamaz ve bünye hemen alışamaz. Tahıl ürünleri mümkün olduğu kadar az tüketildiğin de zayıflamaya yönelebilirsiniz. Bu ürünler 0 kan grubunda ki kişilerin kilo vermesini önlemektedir. Buğday unundan yapılmış yiyeceklerden de uzak durmanız size daha kolay bir kilo verme olanağı sunacaktır. Süt ve yumurtadan uzak durmanız hem kilo almanızı önler hem de daha rahat kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir