Eğlence

İstanbul’da Cupcake ve Muffin Yapımı

  | 

İstanbul’da Cupcake ve Muffin Yapımı

Son zamanların en trendlerinden biri de mutfakları, pastaneleri ve rafları süsleyen Cupcake ve Muffinler… Birbirinden lezzetli, küçük ve bir o kadar da sevimli olan Cupcakeler sayesinde artık mutfaklar daha eğlenceli. Özellikle de bayanların oldukça merak saldığı bu aktivite artık bir sanat kursuna dönüştü diyebiliriz. Yemeye kıyılamayacak kadar farklı dizaynları ile bu küçük lezzetlere hayata renk katmaktadır.

Cupcake ve Muffin Arasındaki Fark Nedir?

Cupcake Amerika, Muffin ise İngiliz kökenli gıdalardır. Aralarındaki temel fark da şekilleri ve tatlarıdır. Muffin daha çok tuzlu olarak yapılmaktadır. Bazı çeşitleri ise tatlıdır fakat bu tatlılık oranı Cupcake göre daha azdır. Cupcakeler ise oldukça tatlı, renkli ve daha düzgün şekillere sahiptir. İşte Cupcake ve Muffin arasındaki fark nedir diyenlere bu temel ayrımı söyleyebiliriz. Ayrıca Cupcake çay ile, Muffin ise kahve ile iyi gider.

Cupcake ve Muffin Kursları

İstanbul’da yaşıyorsanız İSMEK’in sunduğu ücretsiz kurslara katılarak bu harika yiyecekler hakkındaki tüm püf noktaları kısa sürede öğrenebileceksiniz. Kursa katılarak hem bu yiyecekleri yapmayı öğrenebilecek hem de tatlarına bakarak damaklarınızı şenlendirebileceksiniz. Bunun dışında butik pastanelerin sundukları fırsatlar sayesinde sizler de Cupcake ve Muffin tariflerine ulaşabileceksiniz.Böylece tek kişilik pastaların baştan çıkarıcı dünyasına merhaba diyebileceksiniz.

Yeni İş Kolu Cupcake ve Muffin

Kadın girişimcilerin gün geçtikçe arttığı günümüzde, özellikle de butik kafeler ile onları ticaret hayatında görebilmemiz mümkün. İstanbul’daki en iyi Cupcake mekanları bu sayede genişlemiş ve çoğalmıştır. Rengarenk ve bir o kadar da farklı tatlar ile sektörde hızla ilerleyen bu küçük mucizeler ile sizler de harikalar yaratmak istiyorsanız bu alanda kurs veren yerleri hemen araştırmaya başlamalısınız.

Girişimcilerin Yeni Adresi Butik Pastaneler

Butik pastaneler vintage desenler ve ferforje mobilyaları ile gelenlere sımsıcak bir evi andırmaktadır. Bu kafelerde Muffin ve cupcakelerin her türlüsünü tadabilmeniz mümkün. Bunun yanı sıra bu girişimcilerden biri de siz olabilir, butik kafeleriniz için cupcake ve Muffin kurslarına başlayabilirsiniz. Böylece İstanbul’un en iyi cupcake adreslerinden biri de siz olabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir