İkizler Burcu

İkizler Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Şubat ayındaki ilk önemli görünüm 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda gerçekleşecek Dolunaydır. Bu Dolunayda bizim isteğimiz özellikle kendi çevremiz içerisinde hakimiyeti ele geçirmektir. Biraz alkışlanmak ve destek almak istiyoruz. Bulunduğumuz alanda kendimizi göstermekten yanayız. Kişisel hareket etmekten ziyade amacın doğrultusunda daha bilinçli ve farklı düşünülebilirse, şu andaki Dolunayın yarattığı hassasiyet rahatlıkla aşılabilir.


11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi sonlanmış oluyor ancak bir hafta boyunca gölgeli günleri sürecek. Bu dönemde kendimize çizdiğimiz yol yavaş yavaş aydınlanmaya başlıyor. Geçtiğimiz aya göre daha rahatız, yeni hareketlenmeler başlayacaktır. Gözden geçirilen plan ve projeler uygulamaya dönebilir.

19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda bir Yeniay oluşuyor. İşte şimdi bu Yeniayla birlikte harekete geçiyoruz. Bu Yeniay oluştuktan hemen 3 dakika sonra, Güneş Balık burcunda seyretmeye başlıyor. Balık’ın yarattığı hassasiyeti geriye çekerek amacımız ve kararlarımız yönünde dış dünyaya açılmaktan asla şaşmayacağız. Hayalleri elde etmek adına bu dönemi manevi bir güç olarak kullanacağız.

20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlayacak. Bu geçiş hem ilişkilerde hem de hedefler anlamında aktiflik katacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki görünüm tüm burçlar için olduğu gibi sizin için de gayet olumlu yönde bir değişimin işaretçisidir. Hem aşk hayatınız hem hedefleriniz yenileniyor. 2 Şubat tarihindeki görünüm, yeni arkadaşlıkları, yeni topluluklar içine dahil olmayı, hızlı ve hevesli bir şekilde kendinizi ortaya koymanızı sağlasa da, henüz Merkür gerilemesi bitmediğinden, bütün bu gelişmeleri bilinçli bir şekilde inceleme altına almak lazım. Hele bir olgunlaşsın, hele bir tam kıvama gelsin. Ona göre değerlendiririz.

9-15 Şubat arası: Bu hafta, aşk hayatımızı ilgilendiren konularda daha ciddi düşünmemiz, ilişkimizdeki sorunları, bilinçli bir şekilde ele almamız lazım. Zayıflıklarımız, bağlılıklarımız ve bu yüzden yaşadığımız sorunları geride bırakmak istiyorsak, ne istediğimizi iyi bilerek seçimlerde bulunmalıyız.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez oluşacak Yeniay, dışa açılma, plan ve projelerinizi yenilikçi bir tarzda ele alma, sosyal ilişkileri güçlendirme, bir çok kişiyle bağlantı kurabilme yönünde bir hareketlilik getiriyor. Hem yakın çevrenizle olan teması iletişim anlamında hareketlendiriyor hem de moralinizi yükseltiyor.

23-28 Şubat arası: 24, 26, 27 Şubat tarihlerindeki görünümler, ilişki anlamında bir hayli aktif günlerdir. Devam eden ilişkinin evliliğe dönüşmesini sağlar. Hızlı bir karar verilir. Ancak bir daha düşünüp, ilerisi adına bu ilişkide problemler yaşanır mı diye düşünmenizde yarar var. Problemli ilişkilerde de durumun çok yönlü bir şekilde gözden geçirilmesi gerekir. Eğer yaşam hedefiniz aynı ve birbirinizin farklılıklarına tahammül etmekte hoşgörülü değilseniz, her iki tarafın da aklını başına toplayıp konuşmasında yarar var. Yeni başlayan ilişkilerde önce birbirinizi tanımaya çalışınız. Sizden yaşça büyük veya daha olgun biriyle ilişkiye girebilirsiniz. Ancak bu kişiyle aranızda yaşananların sevgi mi yoksa geçici bir duygu olup olmadığını iyi düşünmek gerekiyor.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunay, ideallerinizi gerçekleştirme yönündeki azminizdir. Sizi yolunuzdan hiçbir şey döndüremez. Yakınlarınız başta olmak üzere, çevreniz üzerinizdeki etkiniz bir hayli yüksektir. Tüm ağırlığınızı koyarak isteklerinizi elde etmeye, varlığınızı kabul ettirmeye çalışacaksınız. Bu Dolunay size girişimde bulunma, özgür bir şekilde kararlarınızı uygulama gücü verir.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Yolculuklar yaparak, sosyal ve organize faaliyetlere katılarak, mesleki ihtisas konularında yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz aktivitelerde bulunabilirsiniz. Yani koşuşturma içinde olacağınızı söyleyebiliriz. İletişimsel açıdan ne kadar hızlı bir şekilde kendinizi ifade edebilirseniz, o denli ileri hamlelerde bulunmanız mümkün. Sizlere önerim bu dönemde benim dediğim, düşündüğüm doğru demenizden ziyade, kapıları çalarak, inancınızı içinizde güçlü tutarak ilerlemenizdir. Özgür yaklaşımlarınızı kafanızın içindeki hedefleri gerçekleştirmek adına yönlendirdiğiniz zaman başaramayacağınız hiçbir iş olamaz.

12 Şubat tarihinde, çalışma hayatımızı ilgilendiren konularda bir hayli tutkulu olduğumuzu gösteriyor. Bizi destekleyecek, yüreklendirecek ilişkilere ihtiyacımız var. Maddi ve manevi anlamda ihtiyaçlarımıza uygun hareket edeceğiz. Eğer, umduğumuz yeni gelişmeler, değişimler gündeme gelmezse olumsuz düşünebilir, rahatsız olabiliriz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcundaki Yeniayın hemen akabinde Güneş-Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu iki yönlü bir etki. Bir yanıyla yeniye açıksınız diğer taraftan kafanızın içinde bir şeyler tasarlıyorsunuz. Hem yaratıcı hem idealistsiniz. Eğer işinizden memnunsanız iki farklı projede yer alabilirsiniz veya iki farklı iş için start verebilirsiniz. 20 Şubat tarihinde Mars-Koç burcunda seyrine başlıyor ve size girişim gücü kazandırıyor. Kendinizi hangi alanda göstermek istiyorsanız, bu konuyla ilgili yetkin kişilerle bağlantı kurunuz.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde iş hayatınız, iş ortaklıklarınız ve başkalarıyla ortaklaşa yapılacak sözleşme veya görüşmelerde işler istediğiniz gibi ilerlemez. Belli bir sıkışma, erteleme, baskı veya başka bir güçlük ortaya çıkabilir. Enerjiniz, kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz, durumu kontrol altına almanız kolay olmayabilir.

PARA
1-8 Şubat arası: 8 Şubat tarihinde parasal anlamda çözüme odaklı hareket etmek gerekiyor. Tabii ki tedbirli davranmaktasınız. Çünkü şu aralar net olmayan durumlar yaşadığınız için, dikkatli olmanız çok doğal. Başkaları projenize destek verebilir veya maddi yönde umutlandırıcı konuşabilir. Ancak 11 Şubat tarihine kadar gözlemde kalmakta yarar var.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde, mesleki ilişkiler, genel hayatımız, iş yaptığımız insanlarla olan bağlantılarımızı, dış dünyada sürekli karşı karşıya kaldığımız kişilerle olan alışverişimizi hedeflerimizi, duygularımızı, kendimizi bir gözden geçirelim. Amacımızı, hedefimizi, hayattan beklentilerimizi bir ele alalım. Çok mu rahatız yoksa fazla mı endişeliyiz. Hakikaten canla başla çalışıyor muyuz yoksa sürekli birilerini ve kaderi mi suçluyoruz. Bunları dürüstlükle ele alalım ki, finansal anlamda rahata erelim.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Yeniay, kazanç elde etme yönünde olumlu bir etkidir. İkinci kez oluştuğu için, bir şans olarak da görebiliriz. Yine aynı tarihteki, Merkür-Satürn görünümü ise, eş-iş ortağı-işveren ve bazı kişilerle çıkar ilişkilerimizin yeniden gözden geçirilmesi anlamında önem taşıyor. Çünkü verimsiz yürüyen bir evlilik bitecekse nafaka veya edinilmiş mallarla ilgili konular bir hayli etkilidir. Bir iş ortaklığında mali hesapların, vergiler de dahil olmak üzere ele alınması gerekir.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde, maddi açıdan başkalarına ihtiyaç duyabiliriz. Hesabı bilmekte yarar var. Fazla iyimserlik, beklenti veya acelecilikten kaçınılmalıdır. El atına binen çabuk iner misali, bizim de attığımız adımı bilmemizde yarar var.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 3-4-8-9-17-18-21-22-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-13-14-19-20
Aşkta En Şanslı Günler : 8-9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-28
Yeniay : 25-26-27
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 12-13-14
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir