İkizler Burcu

İkizler Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

İKİZLER BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
İlk etkili enerji, 3 – 5 Ocak tarihlerinde Kova burcunda seyrine başlayan Venüs ve Merkür’dür. Bu seyir burcunuzla uyumlu bir görünüm yapar, sosyal ilişkiler anlamında hoş bir geçiştir. Ancak 21 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında Merkür geri hareketi Kova burcunda gerçekleşeceği için, genel olarak bir adım atma yönünde etraflıca düşünmemiz gerekir. Yurt dışıyla alakalı bağlantılı konular, iş ve eğitimle ilgili meseleler daha dikkatli bir şekilde ele alınacaktır. Aynı gün Yengeç burcunda bir dolunay meydana geliyor, bu dolunay da parasal konuları vurguluyor.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda seyrine başlıyor. Bu seyirde şartlar gereği şu andaki mevcut işimizi sürdürmemizin gerektiğinin farkına varıyoruz.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor. O sırada Merkür geri hareketi vardır. Aynı gün yeni ay doğuyor. Bu yeni ayda da başkalarıyla ortaklaşa ilişkileri ve aşk hayatıyla iligli meseleleri gözden geçireceğiz. 27 Ocak tarihinde de Venüs Balık burcunda seyrine başlayacağı için, sizin yeni bir şeyler yapma, sizin yeni bir şeyler yapma arzunuzun yoğun olduğunu görüyoruz. Ancak aşkta şu andaki mevcut durumda bağımlı olduğunuzu görüyoruz.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihi yeni tanışma, görüşme, iletişim, harekete geçme yönünde aktif bir gün. Aşk hayatınızda canlanma, kendi yolunuzu belirleme, isteklerinizi elde etme anlamında şansınızı yükselticidir. 3 Ocak tarihinde Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor. Bu sizin için yeni deneyimleri, yeni arkadaşlıkları veya ilişkinizi güçlendirme, birlikte aktivitelerde bulunma anlamında şans veriyor. 4 Ocak tarihinde, ilişki konularında hoşgörülü, olgun şekilde hareket edebilirsiniz. Eğer isterseniz, sorunlarınız varsa, bunları düzeltme şansınız yüksek. Yeni tanışmış olanlar, ilişkinin geleceği anlamında ciddi düşüneceklerdir.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihindeki Merkür-Kova burcu geçişi, hem bilgimizi ifade etme, hem yenilikleri yerinde inceleme, hayatın anlamını ve hedefimizi gözden geçirerek aktif şekilde iletişimde bulunmamızı sağlayıcıdır. Sürpriz tanışmaları da işaret eder. Açık ve geniş bakış açımız, bilgimiz, konuşmamız, yazılarımız, öğreticiliğimiz insanlar üzerinde etkili olmamızda yardımcıdır.
12-18 Ocak arası: 13-14-15 Ocak tarihlerindeki görünümler, hızlı ve aktif bir şekilde başlayan ilişkileri, yenilikleri, tam da istediğiniz şekilde hareket edebileceğiniz gelişmeleri işaret ediyor. Devam eden ilişkinizde ortaklaşa hareket etmek kolay. Yeni başlayan beraberliklerde ortak zevkleriniz, aynı ortamlarda bulunmaktan hoşlanmanız birbirinize daha fazla yakınlaşmanızda etkendir. Ancak bu ilişkinin uzun vadeli olması için zaman faktörü önemli. Sabırsız davranmayalım. İlişkisinde sorun olanlar bunu çözmek yerine, başka bir ilişkiye adım atmayı tercih edebilirler. Böyle bir durumda dürüst davranmak yerinde olur.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihindeki olumlu ve aktif edici enerjiniz, sizi bir anda aşkla buluşturabilir. Sevindirici bir gelişme, ayaklarınızı yerden keser. Bir tanışma, bir görüşme, bir karşılaşma umudunuzu yükseltir. Sevinirsiniz, canlanırsınız. Aşkta şanslı bir gündür. Tanıştığınız kişi veya uzun süredir tanıdığınız insanın sözleri, size olan davranışları etkileyicidir. Bu sizin için yepyeni bir kapının önünüzde açılması gibi pozitif yönde bir güçtür. 20 Ocak tarihindeki görünüm her ne kadar olumlu görünse de, tüm burçlara belirttiğim gibi, ileriye dönük şekilde düşünülerek hareket edilmesini gerektiriyor.
26-31 Ocak arası: Mevcut ilişkimiz, yeni tanışmalar anlamında, bir yere yerleşim ve ailevi konularda 28 Ocak tarihinde mutlaka her ayrıntıya dikkat edelim. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Aceleyle kararlar almayalım. Zaman faktörünü, şartları bir daha gözden geçirelim.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihinde, yeni iş girişimlerinde bulunabilir, fikirlerinizi, yeteneklerinizi sergileyeceğiniz işlere yönelebilirsiniz. Sanatsal, iletişim, eğitim, ticaret, seyahatler anlamında aktif enerjilere sahipsiniz. 3 Ocak tarihindeki Venüs-Kova geçişi, yenilikler için etkin bir geçiş olup, yeni insanlarla iş veya özel anlamda tanışmak, görüşmek yönünde faydalar sağlar.
5-11 Ocak arası: Merkür-Kova burcu geçişi, eğitimden iş hayatına kadar geniş bir alanda bilgimizi ölçmemizi, daha başarılı olmak için yenilikçi düşünmemizi, entelektüel yanlarımızı öne sürmemizi sağlıyor. İşlerimizi hızlı bir şekilde bitirmemizde de yardımcıdır. Teknolojik gelişmeler, sergiler, insanlarla kaynaşma, elimizdeki ürünü ticari anlamda tanıtma, mesleğimizle ilgili kendimizi geliştirme veya başkalarına yardımcı olma yönünde kıymetlidir.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihindeki Mars-Balık burcu geçişi, sizi biraz pasif hale getirebilir. İsteksiz bir şekilde çalışırsınız. Farklı bir şeyler yapmak arzunuz yüksek. Şu andaki şartlar size göre olmadığı için, karşınıza çıkabilecek bir teklif bekliyorsunuz. Böyle bir durum oluştuğunda, şartlarına çok iyi bakmak gerekiyor. Bir hevesle atılıp daha sonra pişmanlık duymamak için, sözleşme maddelerini gözden geçirmeyi unutmayın. Bu hafta mevcut işini sürdürüp, kısa süreliğine başka bir iş yapacaklar açısından enerjiler olumludur.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihindeki Yeniay, hem yenilik anlamındaki işlerin hem de hayatınızla ilgili verilecek kararların bir hayli hızlı gelişimini işaret ediyor. Güzel bir teklif alabilirsiniz. Kendiniz için yepyeni bir amaç belirleyebilirsiniz. Bir başka şehre yerleşebilir veya başka bir çevreye dahil olabilirsiniz. Önemli bir projede yer alabilirsiniz. Bunların tümü gayet keyiflidir. Ancak ben iş konusunda aceleyle, çabucak bir karar vermemenizi, işin başı kadar sonunu da düşünmenizi tavsiye ediyorum.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Seyahatleriniz için bu tarihin bir hafta öncesinden yerinizi ayırtmanız, gidilecek yer, yapılacak iş veya yolculukla ilgili her türlü işlemi tekrar bir kontrol ediniz. Yabancı ülkeye gidecek olanlar vize işlemleri için başvurularınızı geri hareketten önce mutlaka yapınız. Yüksek eğitim veya çalışmak amaçlı bir başka yere gidecekseniz gerekli bilgileri, şartları gözden geçiriniz. Aceleyle hareket etmek yerine, bu dönemde daha dikkatli olursak bir sorun çıkmaz.
26-31 Ocak arası: Venüs 27 Ocak tarihinde kariyer evinizde seyrine başlayacak. İş hayatınızla ilgili seçenekleri, durumu, tercihlerinizi iyice gözden geçiriniz. Çünkü bu geçişte, duygular bir hayli ön planda olur. Beklenmeyen bir takım durumlar veya iyi niyetimiz başkaları tarafından kullanılabilir.

PARA
1-4 Ocak arası: 3 ve 4 Ocak tarihlerinde maddi konularda bütçenize uygun şekilde hareket etmek yararlıdır. Para kazandırıcı işlere yönelin. Size gerçekten güven verecek, söz ile değil ciddi anlamda destek olacak insanlarla çalışın. Güçlü ortaklıklara yönelin. Miras, hukuki alacaklar, vergiler, bankalarla alakalı işleriniz üzerinde ciddiyetle durun.
5-11 Ocak arası: Maddi konularda etkili Yengeç burcundaki Dolunay, 5 Ocak tarihinde gerçekleşecek. Parasal konularda duyarlıyız. Kazanmak anlamında heyecanlıyız. Bütçemizin dengeli olup olmadığını, ne kadar güvendeyiz, işimizden elde ettiğimiz gelir tatmin edici mi, borcumuz var mı, bunlar üzerinde duracağız.
12-18 Ocak arası: Mali anlamda dışarıdan destek görmek yönünde enerjiler pek olumlu değil. Sizi şu anda kısıtlayan şartlar nedeniyle elinize geçen miktara göre hareket etmek doğru olacaktır. Eş, iş ortağı veya parasal ilişkiniz olan kişilerin üzerinizde yaratabileceği baskı ve sorumluluklar sizi yorabilir.
19-25 Ocak arası: Maddi konularda özellikle iş ortağı, eş veya başkalarından elde edilecek gelirler anlamında hesabı bilmenin faydalı olacağını söylemeliyim. Dereye görmeden paçaları sıvamayalım. Güçlü kişilerden destek görmek veya ortaklaşa hareket ederek bir çözüm arıyorsak, bu kişilerle olan ilişkiler öyle kolayca kurulmayabilir. Kredi alımı, borçlanma, miras, hukuk gibi konulara dikkat edelim.
26-31 Ocak arası: 30 Ocak tarihinde iki önemli görünüm var. Her ikisi de kariyer konularında bir hayli önem taşıyor. Ancak mali açıdan önemi de vurgulayıcı, Şöyle ki, yapılan işe göre alınacak olanın tespiti şart. Görüyoruz ki, paylaşmada bir sorun yaşanabilir. Yine aynı gün bir başka görünümde, karşımıza çıkabilecek teklifler veya anlaşmalara göre alınacakların, paylaşımların dürüstlükle gözden geçirilmesi lazım. Eğer bazı durumlar ters gidiyorsa, bunların mutlaka tekrar ele alınması gerekir. Aynı durum sözleşmeli yapılan evlilikler veya boşanma nedeniyle nafaka konularında da geçerlidir ve dikkatli olmayı gerektirir.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-7-8-12-13-21-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-10-16-17-23
Aşkta En Şanslı Günler : 12-13
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5-31
Yeniay : 1-2-3-4-29-30-31
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 16-17-18
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir