Güzellik

Hamam Otu Yağı Ve Tozu

  | 

Hamam Otu Yağı ve Tozu nedir? – Ne İşe Yarar?

Doğanın bizlere vermiş olduğu sayısız şifalı bitkiler arasında bir de hamam otu bulunmaktadır. Gerçek ismi zırnık otu olan bu ot Osmanlı döneminden bugüne kadar gelen bir bitkidir. Osmanlı devrinden bu zamana kadar kadınların vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurdukları doğal yöntemdir. Hamam otu  tozu vücuttaki istenmeyen kıllardan kurtulmak için çamur kıvamına getirilip vücuda sürülen bir bitki tozudur. Ancak; bu tozun dikkatli kullanılması ve güvenli yerlerden alınması gerekmektedir.  Hamam otu tozunu bir kabın içerisinde suyla karıştırarak krem kıvamına getirin. Almak istediğiniz tüylerin üzerine sürün 3-4 dakika bekleterek lif ya da banyo süngeri gibi bir  maddeyle ovalayarak suyla durulayın, tüylerin döküldüğünü fark edeceksiniz. Hamam otu tozunu kullandıktan 1-2 hafta sonra tüyleriniz çıkmaya başlar. Tam anlamıyla verim almak için düzenli ve sabırla kullanmanız gerekmektedir.Hamam Otu Yağı Ve Tozu

Hamam otunun tozu haricinde birde yağı kullanılmaktadır. Hamam otu yağı tüylerden arındırılmak istenen bölge herhangi bir epilasyon, ağda ya da farklı tüy alma yöntemiyle alındıktan sonra, temizlenmiş bölgedeki deriye yedirilerek  ve masaj yaparak sürülür. Bu işlem her tüy alma işleminden sonra yapılmalıdır. Eğer cildiniz hassas ise soğuk suyla yıkayıp dinlendirdikten sonra hamam otu yağını sürebilirsiniz. Hamam otu yağı ortalama 6 seansta tüylerinizi yok eder. İlk kullanımdan itibaren etkisini göstermeye başlamaktadır. Daha sonraki seanslarda tüylerinizin tamamı dökülür ve dökülen tüyler tekrardan çıkmaz. Hamam otu yağı sadece bayanlar için değil bayların da kullanabileceği bitkisel bir yağdır. Özellikle göğüs ve sırtındaki kıllardan rahatsız olan erkekler için bire bir olan bu yağı kullandığınızda istenmeyen kıllarınızdan tamamen arınmak mümkündür.

Hamam otu yağı; doğal içeriği sayesinde cildi besleyerek yumuşatır, tüyleri kökten yok eder ve tekrar çıkmasını engeller, vücudunuzda tahriş ya da alerji yapmaz, uzun süreli rahatlık sağlayarak tüylerin tekrar çıkmasını hayli geciktirir, tüy köklerini cılızlaştırır ve tüyleri kırarak değil kökünden alır. Kendine ve cildine önem veren bayanlar ve baylar için kullanımı kolay ve özel bir formüldür.

Hamam otu yağı sayesinde istenmeyen bütün tüylerinizden kurtulmanız hayatınızda sizler için kolaylık sağlamaktadır. En önemli özelliği ürünü devamlı ve düzenli  olarak kullandığınız takdirde sağlamış olduğu  faydadır. Düzenli kullanmadığınız takdirde ise tüyler azalarak tekrardan çıkacaklardır ancak devamlı ve düzenli kullanıldığı takdirde vücudunuzda kullandığınız bölgede tekrardan  tüy ile ilgili sorun yaşamamaktasınız. Denize havuza girmek için kıllarınızı düşünmek zorunda kalmayacaksınız. Hamam otu yağı sayesinde tüyleriniz sizin için bir utanç kaynağı olmaktan çıkmaktadır. Her cilt tipine uygun olan hamam otu yağı aynı zamanda içeriğindeki vitaminlerle cildinizi besler, hoş kokusuyla da ferahlık verir. Cildinizin hava almasını sağlar. Bu şekilde kişisel bakımından da geri kalmayacak güzel bir görüntü oluşturacaktır. Bu yağ sayesinde ağda ve epilasyon gibi yöntemlere son vererek ağrısız ve acısız bir şekilde istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.Hamam Otu Yağı Ve Tozu

Günümüzde  Lazer epilasyonun fiyatlarından  dolayı insanlar yakınmaktadır. her maddi duruma hitap etmeyen bir yöntem olduğundan  dolayı  da bu bitkisel yağı uygun fiyatlarıyla da yardımınıza koşmaktadır. Baylar arasında da  vücutlarında bulunan tüylerden dolayı  rahatsız olan insanlar vardır ve  bu durumu açıkça dile getirmekten de çekinirler. Bu hamam otu yağını alıp evinizde kendi başınıza uygulayarak vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir