Cilt Bakımı

Güzellik İçin Doğal Maskeler

  | 

Güzellik İçin Doğal Maskeler

Yaz ayları henüz bitmemişken cildiniz güneş ışığında ışıl ışıl parlasın istemez misiniz? Pürüzsüz ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için yapabileceğiniz doğal güzellik kürleri sayesinde cildiniz bebeksi bir yumuşaklıkta ve görünümde olabilir. En çok tercih edilen ve oldukça basit olan yoğurt ve maya maskesi tariflerini sizlerle bir araya getiriyoruz. Bu maskeleri sıkça yaparak kısa sürede mükemmel bir cilde sahip olabilirsiniz. Tamamen doğal ve bitkisel malzemelerle hazırlanan bitkisel güzellik maskelerini yaparak son derece hoş bir görünüme kavuşabilirsiniz.

face-mask1

Siyah Noktalar İçin Yoğurt Maskesi

Malzemeler;

  • Yarım limon suyu
  • 3 yemek kaşığı yoğurt

 

Bu malzemeleri bir kabın içinde karıştırarak yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekletip yıkayın. Yüzünüz deki siyah noktalar son derece etkili olan bu maskeyi haftada 1 kez yapabilirsiniz. Kısa bir süre içinde yüzünüzdeki değişimi ve siyah noktalarda ki azalmayı gözlemleyebilirsiniz. Bu maskeyi güzellik maskesi olarak sıkça tercih edebilirsiniz.

maya-maskesi

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Maya Maskesi

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı maya
  • 3 yemek kaşığı su

 

Bu malzemeleri maya eriyene kadar iyice karıştırın. Yüzünüzün tamamına sürdüğünüz maya maskesini yüzünüz de 20 dakika bekletin. İyice kuruyunca yıkayın. Yüzyıllardır bayanların tercih ettiği maya maskesi içeriğinde yer alan B12 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini sağlayarak sivilcelere karşı etkili olurken lekeleri de geçiren etkisi sayesinde son derece yararlı bir maddedir. Siz de bu maskeleri tercih ederek son derece parlak ve canlı görünen pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen pek çok kişi için bu önerileri mutlaka uygulamalı ve denemelidir. Hassas cilt tipine sahip olan kişiler de bu maskeleri rahatlıkla deneyebilirsiniz.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir