Güzellik

Göz Altı Morluklarınıza Lazer Tedavisi Uygulaması!

  | 

Göz Altı Morluklarınıza Lazer Tedavisi Uygulaması!

Göz altı morlukları genellikle uykusuz, yorgun, bitkin ve yaşlı gözükülmesine neden olması açısından oldukça rahatsız edici bir durumdur. Göz altı ve çevresinde oluşan bu morluklar için bitkisel yollarla giderme ya da bazı kozmetikler ile düzeltme yolları arıyoruz. Ancak bu geçici bir düzelme sağlaması açısından pek etkili olmuyor. Göz altı morlukları artık günümüzde lazer ışınları kullanılarak tamamen ortadan kaldırılabiliyor. Lazer tedavisinde ses ve ışık dalgaları kullanılarak işlem uygulanıyor.

Göz altı morluklarının oluşmasında önemli olan etkenler; kan dolaşımının sağlıklı olmaması, göz çevresinde pigmentasyonun artması ve bu sayede göz altında kan toplanmasına etken oluyor. Bu durum da göz çevresinde renklilik farkını ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca bazı dış etkenler; uykusuzluk, kitap okuma, bilgisayar başında çalışma ve stres gibi etkenlerle artmasına da olanak vermektedir.

Göz altı morluklarını bu tarz etkenlerden belki bir nebze uzaklaşarak korumak  ya da azaltmak mümkündür. Ancak; süreklilik taşıması açısından kesin çözüm getirmiyor. İşte bu durumda lazer tedavisi uygulaması gündeme geliyor.

Göz altı morlukları ile torbalarından kurtulmak isteyen kişiler için ; lazerle ses ve ışık tedavisi ve kimyasal peeling uygulaması yapılabilmektedir. Kimyasal peeling ve lazer ile peeling uygulaması 1-2 seans uygulanarak yapılan bir uygulamadır.  Göz yaşı kanalı  yıpranmaları denilen ‘’tear trough’’; göz kapağı altına ışık olgusu enfeksiyonu yapılıyor. Göz altına ses dalgası göndererek, alt kısımdan cildin ısınması sağlanarak bir sorun yaratmadan germe işlemi uygulanıyor.

Bu sayede göz altında oluşan rengin kaybolması ve cildin gerilmesi sağlanıyor. Kısa süreli ve etkin olması sayesinde tercih edilen bir uygulamadır. Tabi ki isteyen hanımların bu uygulamayı  yaptırması tercihlerine kalmış.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir