Cilt Bakımı

Göz Altı Morlukları

  | 

Göz Altı Morlukları Ve Tedavi Yöntemleri

Genellikle uykusuz kaldığımız zamanlarda gözlerimizin altında morluklar oluşur. Hatta gözlerinin altı mor olan birini gördüğümüzde aklımıza ilk uykusuz kaldığı gelir. Öyle ki; pek çok kişi gözaltı morluklarından şikâyetçidir. Fakat göz altlarında görülen morlukların uykusuzluk dışında pek çok nedeni de olabilir. Gözaltı morluklarının en belirgin nedeni, göz çevresindeki pigmentlerin fazla olmasıdır. Ayrıca, yağ katmanının azalması da en önemli nedenleri arasında yer alıyor. Belki de gözaltı morlukları sadece kalıtsal olarak göz yapısı veya yaş sebebi ile oluşabilmektedir. Belki de, bilinmeyen başka bir nedeni olabilir.Göz Altı Morlukları

Peki, gözaltı morlukları nasıl geçer? Eğer gözaltı morluklarından şikâyetçiyseniz üzülmeyin. Bu, çaresi olmayan bir hastalık değildir. Birçok yöntem ile bu morluklar azaltılabilir veya tamamen yok edilebilir. Gözaltı morlukları, uykusuzluk, yorgunluk, kemik yapısı, güneş ışınları, Hiperpigmentasyon, Alerji, sinüzit, kötü beslenme, kansızlık, vücudun su tutması, ilaçlar yaşlanma, hamilelik, regl dönemi ve yaşam tarzı gibi sebeplerden dolayı oluşabilmektedir.

Göz Altı Morlukları İçin Alınacak Önlemler Nelerdir?

Gözaltı morlukları birçok kişinin en çok rahatsız olduğu konulardan biridir. Fakat bazı nedenlerden dolayı bu morlukların oluşması an meselesidir. Ancak, gözaltı morlukları için alabileceğiniz bazı önlemler var. Eğer bu önlemleri alırsanız morlukların oluşmasına engel olabilirsiniz.

Gözaltı morluklarını önlemek için her şeyden önce vücudunuzu kesinlikle susuz bırakmamalısınız. Çünkü su bu durumda oldukça etkilidir. Bunun dışında, oldukça hassas bir yapıya sahip olan göz çevresini kesinlikle güneş ışınlarından koruyun. Dışarı çıkacaksanız mutlaka bir gözlük kullanmanız doğru olacaktır. Diğer bir önlem ise, uyku düzeninize özen gösterin. Uyku düzeniniz yoksa gözaltı morluklarına engel olamazsınız.Göz Altı Morlukları

Bir diğer önlem ise, yüzünüzü kesinlikle soğuk su ile yıkayarak şok yapın. Ayrıca, tuzu azaltın ve bol bol sebze, meyce ve balık tüketin. Özellikle üzüm çekirdeği tüketmeye özen gösterin. Çünkü üzüm çekirdeği kılcal damarların güçlenmesine yardımcı olacaktır. Gözaltı morlukları nasıl geçer sorusunun cevabını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Gözaltı Morlukları Nasıl Tedavi Edilir?

Hemen hemen herkesin bildiği bir yöntem olan salatalık ve patates halkaları ve çay kompresleri gözaltı morluklarında en etkili yoldur. Ancak, bu malzemeler ile uygulama yapacaksanız poşet ile değil, buzdolabında soğutarak direkt olarak uygulamanız daha etkili olacaktır. Gözaltı morluklarından kurtulmanın yolları arasında C ve K vitamini içeren göz çevresi kremleri de vardır. Bu kremleri kullanarak morluklarınızdan kurtulmanız mümkün. Doğal yollar dışında gözaltı morluklarından kurtulmak için lazer yaptırabilirsiniz.

Lazer tedavisi ile hem gözaltı morluğunun rengi açılmış, hem de cilt sıkılaştırılmış ve gençleşmiş olur. Bu uygulama gözaltı morluklarındaki en etkili yol olarak bilinmektedir. Gözaltı morlukları nasıl geçer diye artık düşünmeyin. Sizlere bahsettiğimiz bu yöntemler sayesinde morluklarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ancak, gözaltı morluklarını gidermek için kullandığınız kremleri veya serumları doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmayın. Çünkü bu tür ürünlerin içinde antioksidan ve birçok farklı kimyasallar olduğu için fayda yerine zarar verebilirler.Göz Altı Morlukları

Eğer böyle bir sorununuz varsa öncelikle kesinlikle bir doktora gitmenizde fayda var. Bu sorunun neden kaynaklandığı gibi sorulara cevap bulduktan sonra o bölgedeki yağ dokularının yeniden yapılandırılması gerekebilir. Eğer ameliyatlık bir sorun yoksa az önce de belirttiğimiz gibi lazer tedavisi ile sorun giderilebilir.

Cilt Güzelliği yazımız için tıklayınız…

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir