Güzellik

Gençlerin Yeni Trendi; Renkli Desenli Ojeler!

  | 

Genç kızların; tırnakları ve ojeleri en çok önem verdikleri süsleridir. Tırnak bakımı ve tırnakların görünümü elleri hoş gösteren birer ayrıntıdır. Bakımlı eller ve tırnaklar hem ojenin daha iyi durmasını hem de elin görünümünü öne çıkarmaktadır. Düz renk ojelerin klasik görünümünün yanında farklı desenlerde oldukça şirin duran ojelerde oldukça dikkat çekici ve popüler.

Düz ojelerin kullanılması ile bazı aparatlar yardımıyla desenli ojeleri uygulayabilme şansınız var. Tabi biraz resim yeteneğinizin olması gerek ya da iyi bir çizim sağlamanız lazım. Yapıldığında farklı ve dikkat çekici görünüm elde edebiliyorsunuz. Pembe, kırmızı, beyaz, yeşil, sarı ve daha bir çok rengin bir arada kullanılması ile oluşturulabiliyor. İstediğiniz deseni tırnağınıza uygulamanız aslında çok basit. Çünkü bunun için yardımcı cisimlerden destek alabiliyorsunuz.

Desenli Oje Uygulaması

Desenli ojeyi yapmak için öncelikle tırnağınızın manikürünü yapmış olmanız gereklidir. Sonrasında tırnağınızın üzerine bir kat olarak oje bazı sürüyorsunuz. Oje kuruduktan sonra tırnağın etrafına vazelin sürüp, bantlamanız gerekiyor. Öncelikle hangi renkleri kullanacaksanız seçmelisiniz.  Bir kaseyi su ile doldurun. Suyun üzerine renkli ojeyi damlatın ve ebru sanatı uygular gibi dağıtın. İç içe halka şeklinde ojeleri renk renk damlatın. Bir kürdan kullanarak desen oluşturmak üzere ojeyi dağıtmaya başlayın.  Bantladığınız tırnağı bu karışımın içerisine değdirdikten sonra, çıkarın.  Bantları tırnağınızın etrafından dikkatlice çıkarın. Pamuklu çubuğu asetona batırın ve etrafındaki bulaşan ojeleri temizleyin. Sonrasında üzerine parlatıcı sürün. Desenli ojeniz kullanıma hazırdır.

Bu şekilde farklı desenler uygulayarak değişik bir kombin oluşturarak tırnaklarınızda desen şıklığını taşıyabilirsiniz.  Ayrıca düz oje sürerek ince bir fırça yardımıyla da üzerine istediğiniz bir deseni çizebilirsiniz. Tabi ki çizim yeteneğine sahipseniz.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir