Gelin

Gelin Makyajının Püf Noktaları

  | 

Gelin Makyajının Püf Noktaları

Bayanların en mutlu günü olan ve unutulmayan özel anları içerisinde yer alan düğünlerinde muhteşem bir güzelliğe sahip olması, en çok istenen konuların başında yer almaktadır. Düğün öncesi hazırlıklarında gelinlerin makyajı hem kalıcı olması, hem de oldukça da güzel görünmesini sağlayacak noktalar ile gözlerin ortaya çıkması gelinlerin son derece şık olmasını sağlayacaktır. Gelin makyajı hata affetmemektedir. Bu sebeple düğün gününde fazla abartıya kaçmamanız adına makyajınızın dozunda olmasına da dikkat etmeniz gerekecektir. Göz makyajı belirgin olması gerekmektedir. Koyu renkler yerine parlak ve canlı tonların kullanılması gelinlerin hem daha güzel görünmesine hem de fazla abartıya kaçmadan daha doğal bir görünüm içerisinde olmasını sağlayacaksınız.

Düğün İçin Makyaj Önerileri

Hazırlanacak olan gelinlerin ilk aşaması makyajdır. Makyaj sırasında göz altlarının aydınlatılması yüzde ki doğallığı da büyük ölçüde ortaya çıkaracaktır. Tüm bunların haricinde kaşlarda yüz şekline göre şekillenmesi gerekmektedir. Makyajın uzun süre kalması ve gelinin gün boyu içerisinde hala aynı kalıcılıkta ki makyajı ile dolaşması gerekiyor. Ayrıca eğer ki gelinliğinizde dekolte var ise dekolte renginin ile yüz renginizin birbirinden farklı renkler olmasına da dikkat etmeniz gerekecektir. Aksi takdirde göze hoş gelmeyen bir görüntü ortaya çıkabilir. Ayrıca bayanların iri ve çekici gözlere sahip olması adına yardımcı olacak olan takma kirpiklerinde mutlaka kullanılması gerekir. Takma kirpiklere iyice rimel de kullanılarak gözlerin ben buradayım demesini sağlayabilirsiniz.

Düğün makyaj önerileri için öncellikle makyajlardan önce uygulanması gereken önemli bir ayrıntı olduğunu da unutmamak gerekir. Ciltleri iyi bir şekilde kamuflaş ederek cilt bakımının da yapılması canlı ve parlak bir cildin ortaya çıkması sağlanabilir. Fondöten öncesi genel bir uygulama yapılarak da gelinin daha göze hoş gelen bir doğallıkta olması imkân sağlayabilir.

Göz Makyajı

Düğün için hazırlanan gelinlerin göz makyajı son derece önemlidir. Bu yüzden gözlerin daha ön planda olmasını sağlayan buğulu göz makyajından yararlanarak, gözlerin ortaya çıkmasına da yardımcı olabilir. Bu sayede gün boyu gözlerinin daha iyi ve daha çekici görünmesini sağlayacaktır.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir