Alışveriş Rehberi

Fiyat Karşılaştırma Nedir?- Fiyatkarsilastirma.com

  | 

Bugün internetten gezinirken gördüğüm, çok kullanışlı bir siteden bahsedeceğim. Fiyat karşılaştırma sektörüne çok farklı bir soluk getirdiği çok malum bir site fiyarkarsilastirma.com.  İsterseniz gelin tüm detaylardan bahsetmeye başlayayım.Öncelikle fiyat karşılaştırma nedir? fiyat karşılaştırma siteleri ne iş yapar bunu değerlendirelim.

Fiyat Karşılaştırma Nedir? Fiyat Karşılaştırma Siteleri Ne Yapar?

İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların en büyük arayışı nedir? Tabiki en ucuz ve en kaliteli ürünü bulmaktır ve bir ürün için bazen saatlerce araştırma yapmak zorunda kalıyoruz. Hangi siteden alayım, hangi sitede en ucuzu, hangi site daha güvenilir gibi onlarca soruylada direk muhattap olmuş oluyoruz. Ama bir ürün için bu kadar zaman harcamak gerçektende fazla değil mi? Bize tüm bu işleri yapacak bir platform lazım aslında. İşte bu amaçlar doğrultusunda kuruldu fiyatkarsilastirma.com. Hemde size detayları anlatınca, yok artık diyeceksiniz. Ama gerçekten var artık. Hemde çok jenerik bir isimle fiyat karşılaştırma 🙂

Bir internet sitesi hayal edelim. Hem tüm mağazalar içinde olacak, hem fiyatlari karşılaştırıp bize en ucuz mağazaları gösterecek, hem yüzlerce kullanıcı yorumları ve puanları olacak, hem indirim kuponu varsa o mağazada onu gösterebilecek hemde alışverişten sonra bize para iadesi sağlayacak. Yok artık dediğinizi duyar gibiyim!

Yok artık demeyin. Çünkü var artık 🙂 Evet, fiyatkarsilastirma.com bu amaçlar ile kurulmuş harika bir site. Bir alışverişi normalde alamayacağınızdan çok çok ucuza sağlayan bir platformdan bahsediyoruz. İsterseniz bu platformun tüm detaylarını konu başlıkları altında inceleyelim.

Fiyat Karşılaştırma Özelliği

İçinde yüzlerce mağaza ve milyonlarca ürün bulunan bir fiyat karşılaştırma platformu ünvanıyla andığım bu sitede, aynı ürün için farklı farklı mağazalardaki fiyatları görüyorsunuz ve en uygun fiyatlı mağazalardan hangisi hoşunuza giderse, ondan alışverişinizi tamamlıyorsunuz. Harika bir özellik değil mi? Hatta sizden önce o mağazalarda ürün satın almış insanların o mağazalar hakkındaki yorumlarını okuyabilirsiniz. Dahada fazlası istediğiniz ürün hakkındaki kullanıcı yorumları ve uzman incelemelerine bakabilirsiniz.

Çok fazla talep gören mağazalarda zaten popüler ve güvenilir satıcı işaretleri var. Bunlar kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen mağazalardır aslında.

İndirim Kuponu Özelliği

Düşünsenize sizin yerinize mağazalar içinde en ucuz fiyatı buluyor hemde o mağaza ile anlaşma yapıp indirim kuponu almış olabilirler. Fiyat yerinin alt tarafında bulunan indirim kuponlu fiyatı sekmesinden indirim kuponlu fiyatını görebilirsiniz. İndirim kuponunu kopyalamayı unutmayın. O mağazadan alışveriş yaparken onu kullanacaksınız.

Fakat bazen o ürün mağazanın tanımladığı kurala uymadığı için inidirim kuponu sekmesi altında çıkmayabilir. Eğer o mağazadan sadece o ürünü almayacaksanız bence alışverişe başlamadan önce sağ üst tarafta kuponlar sekmesinden iyice bir kontrol etmeniz gerekiyor. Amacımız herşeyi en ucuza almak değil mi? Bu devirde tutumlu olmak lazım, malum…

Bakın aşağıda sizin için ürün sayfasından bu alana bir örnek göstereyim.

indirim-kuponu

Para İadesi Özelliği (En sevdiğimden)

Bir ürün arıyorduk ve mağazalar içinde en ucuz fiyat veren mağazayı bulduk. İndirim kuponumuz varsa onuda kopyaladık. Yetmez, birde fiyat karşılaştırma platformumuz sizin için o mağazalara diyor ki ” Kardeşim, benim kullanıcılarım için para iadesi istiyoruz. Biz en ucuz ürünü sunmayı istiyoruz kullanıcılarımıza, bizim kullanıcılarımıza para iadesi sağlayabilir misin? ” Onlarda evet sağlayabiliriz derlerse; o alışverişten sonra bir de o mağazadan para iadesi kazanmış oluyoruz.

Bu para iadesi miktarı zaten ürünlerin yanında yazmaktadır. O yazan tutar kadar fiyat karşılaştırma hesabınıza eklenecek birkaç gün içinde. Alışverişimizi yapmaya başlamadan önce fiyat karşılaştırma hesabımıza girdiğimizden emin olalım. Eğer hesabınız yoksa hemen üst tarafta kayıt ol butonuna tıklayıp, kayıt olalım.

Unutmayın: Eğer para iadesi kazanmak istiyorsanız, fiyat karşılaştırmaya üye olmalısınız. Bu sayede burada bakiyeleriniz birikecek.

Biriken paralarınızı, hesabım sekmesinden para iadesi alanını seçiyoruz. Oradan ödeme seçenekleri vs yazıyor ya, işte oraya tıklıyoruz ve banka bilgilerimizi yazıyoruz. İstediğimiz zaman yine o alandan istediğimiz tutarda para iadesi çekebiliyoruz.

Şu ana kadar herşey harika değil mi? Ben size para iadesi sekmesini ürün sayfasından göstereyim.

para-iadesi

Şimdide size hesabım sekmesinden para iadelerinizi kontrol edeceğiniz alanı göstereyim.

hesabim-para-iadesi

Ürün Yorumları

Bazen ürünleri alan kişilerin yorumları bizim için yol gösterici olabiliyor. Bunuda düşünmüşler ve kişilerin yorumlarını görebiliyoruz. Ürün sayfasında ürünlerin hemen altında ve ürün resimlerinde yorum ikonundan ürün yorumlarına ulaşabilir.

Hatta sizin kendi yorumlarınız var ise sizde kendi yorumunuzu yapın. Kendi bildiklerinizi anlatmak, insanlara karar vermeleri konusunda yardımcı olacaktır.

Ürün Değerlendirmeleri

Bazı arkadaşlar gerçekten bazı konularda uzman olabiliyorlar.Bu tip durumları da düşünerek ürün değerlendirme alanı eklemişler. Bu alan sayesinde uzman kişiler, kendi değerlendirmelerini yapabilirler. Genelde değerlendirmeler teknoloji kategorisinde oluyor.

Örnek veriyorum ürünün artıları ve eksilerinden bahsedilebilir. Bu alanı uzman kişilerin kullanmasında fayda var. Eğer sizinki sadece bir yorumsa, yorum alanını kullanmanız iyi olacaktır 🙂 Kimseyi yanlış yönlendirmek istemeyiz değil mi?

FiyatKarsilastirma.com Diğer Özellikler

O kadar çok anlatacak şey var ki, gerçekten yazmaktan yoruldum. Haydi , diğer özelliklerine kısaca bir göz gezdirelim.Hatta önce size butonları ürün resimleri üzerinden göstereyim. Bir fikir oluşur belki 🙂

butonlar

Fiyat Alarmı Özelliği

En sevdiğim özelliklerden biriside bu oldu diyebilirim. Fiyat alarmı özelliği sayesinde, ürün fiyatı beklentilerime yakınlaştığında otomatik olarak uyarı alıyorum.

Örnek olarak: APPLE iPhone SE 16 GB cep telefonunu almayı planlıyordum. Şuanda En Ucuz Fiyat: 1,779 TL. Ben fiyat alarmı kurdum ve dedimki 1600 TL olunca bana haber ver.

Sistem 1600 TL olunca bana haber verecek. Yani benim yerime ürünü takip etmiş olacak. Bu benim için harika bir özellik diyebilirim. İsterseniz bunu sizde ayarlayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken en üstte en ucuz fiyat alanının altındaki fiyat alarmı kur butonuna basmak ve beklediğiniz fiyatı yazmak.

Fiyat alarmı butonları nerede?: Bu butonlar ürün sayfasında fiyat alarmı ekle diye var zaten. Başka bir sayfada iseniz ürünün sol üst tarafında zil şeklinde bir buton var. Oraya tıklayarak fiyat alarmınızı kurabilirsiniz.

Karşılaştır Özelliği

Bir telefon alacaksınız mesela fakat halen karar veremediniz. Birkaç telefon modeli üzerinde gidip geliyorsunuz.

Kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmeleride okudunuz fakat halen karar veremediniz. O zaman karşılaştır butonlarını kullanabilirsiniz. Nasıl oluyor derseniz:

Farklı cihazların aynı özelliklerini karşılaştırmanızı sağlıyor. Bellek (RAM) ,Ekran Boyutu,Dahili Hafıza  gibi aynı anda birkaç ürünü karşılaştırmanızı sağlıyor ve size yardımcı olmaya çalışıyor. Hani derler ya tabloya bazen geniş açıdan bakmak gerek diye. Kesinlikle katılıyorum.

Fiyat karşılaştırma butonları hangileri: Ürün sayfasında iseniz, karşılaştır yazan alanı kullanacaksınız. Eğer ürün listeleme yada başka bir yerdeyseniz, ürünün sağ üst tarafında yer alan ”C” butonuna basabilirsiniz. Bu sizin karşılaştırma listenize ekleyecektir. Tüm hepsini ekledikten sonra listenize ürün listeleme sayfasında sağ üstte bulunan karşılaştır butonuna tıklayıp genel bakış alanında görebilirsiniz.

Beğendiğiniz Ürünler ve Listeleri Özelliği:

Bu özellik sayesinde kendinize beğendiğiniz yada takip etmek istediğiniz ürünler için listeler oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz listelere daha sonra ürün ekleyerek, bunların takibini sağlayabilirsiniz.

Ürün listesi butonları hangileri: Ürün sayfasındaysanız eğer zaten listene ekle diye bir buton görmeniz gerekir. Eğer başka bir alandaysanız + şeklinde bir buton ürünün sol üstünde göreceksiniz. O butonu kullanabilirsiniz.

Arkadaşına Öner Özelliği

Zaman oluyor ki bir ürünü beğeniyoruz fakat ailemizden yada arkadaşlarımızdan birilerininde o konuda yorumlarını almak istiyoruz. İşte bu tür zamanlarda kullanmanız için bu buton var. Zor durumlardan sizi kurtaracak bir buton.

Ben bazen kullanırım bu butonu. Aslında mantık çok basit; siz o butona tıklayıp, göndermek istediğiniz kişinin epostasını ve mesajınızı yazıyorsunuz. O kişiye mail gidiyor ve oda bu sayede direk ürün sayfasına gelip bakabiliyor.

Hatırlatma: Mesaj alanına ürünün linkini yazmanıza gerek yok. Sistem zaten bunu otomatik gönderecek.

Arkadaşına öner butonu hangisi:Bu butonları hemen farkettiğinizi duyar gibiyim. ürünlerin sağ üst tarafında bulunan mesaj ikonu evet 🙂

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir