Güzellik

Farklı Bir Tarz İçin Hafif Dalgalı Saç Nasıl Yapılır?

  | 

Yüz şeklinize uygun farklı saç şekilleri ile tarzınızda değişiklikler yapabilir ve kendinizi yenileyerek çok daha estetik uyumlar yakalayabilirsiniz. Atkuyruğu, topuz, örgü, ya da dalgalı saçlarla özel davetlerde hatta günlük kullanımlarda dahi şıklığı ve uyumu yakalayabilirsiniz. Hafif dalgalı saç nasıl yapılır, konu başlığında ise her saç tipi için çok yakışan ve çekici görünümler oluşturan tarzlar elde edebilirsiniz. Özellikle düz saç modellerinde hafif bir model olsa da oldukça etkili bir duruş kazandıracaktır. Profesyonel ya da amatör olarak birçok yöntem uygulayabilirsiniz. Farklı şekillerde dalgalar olabilir. En çok kullanılanlardan biri olarak iri su dalgaları gösterilebilir. Maşa kullanılabiliyor, ancak bu yöntemle saçlarınızda kırıkların oluşması muhtemeldir. Bu nedenle daha pratik ve kolay metotlar kullanabilirsiniz.


Örgü Metodu İle Hafif Dalgalı Saç Yapımı
Saç kurutma makinesi de saçlarınızda deformasyonlar oluşturabilir. Bu nedenle banyo sonrası havlu ile kurulamak ya da kendi haline bırakmak en mantıklı seçim olmaktadır. Dalgalı saç elde etmek için ise saçlarınızı biraz kuruladıktan sonra ince ince örerek bu şekilde bekletebilirsiniz. Bu şekilde sabaha kadar bekleyebilir ya da saç kurutma makinesi ile örgünüzü kurutarak ta elde edebilirsiniz. Sabaha kadar beklediğinizde saçlarınızdaki buklelerin daha belirgin olduğunu görebilirsiniz.
Maşa Kullanarak Hafif Dalgalı Saç Yapımı
Maşa hemen hemen en çok kullanılan Hafif dalgalı saç nasıl yapılır, metodu olmaktadır. Öncelikle saçlarınızın temiz olması gerekli olmakta ve ısıya karşı koruyucu bir sprey sıkmanız da gerekli olmaktadır. Çünkü saçlarınızın çok fazla ısıya maruz kalması ile saçlarınızda kırılmalar oluşabilir ve zaman içerisinde saçlarınızın canlılığını yitirdiğine şahit olabilirsiniz. Saç maşası ile şık ve oldukça hoş modeller elde edebilirsiniz. Bu işlemi yapmadan önce saçlarınızı tutam tutam ayırmalı ve maşaya doladığınız saçlarınızın şekil olması için bir süre beklemeniz gerekecektir. Buklelerinizin daha iri ve kalın ve olmasını istiyorsanız saç tutamlarınızı daha kalın kalın alarak şekillendirme yapabilirsiniz. Maşa seçiminizde inc maşalar tercih ederek te daha sık ve kalın bukleler elde edebilirsiniz. Maşa dışında saç düzleştiriciler ile de saçlarınızda dalga yapmak mümkündür. Saç düzleştiricinizin etrafına sardığınız saçlarınızın bu şekilde bir müddet bekleterek istediğiniz kalınlıkta bukleler elde edebilirsiniz.
Eskimeyen Bir Yöntemde Bigudiler ile Hafif Dalgalı Saç Yapımı

Sosis bigudiler oldukça doğal ve etkili bir yöntem olmakta ve doğal dağalar oluşturmak için yine bir gece öncesinden hazırlık yapmak gerekli olmaktadır. Hafif dalgalı saç nasıl yapılır, konu başlığı içerisinde saç bandı da kullanabilirsiniz. Öncelikle saç bandınızı alınızın üzerinde olacak şekilde takmalı ve daha sonra tutam tutam ayırdığınız saçlarınızı bandın içerisinden birkaç defa geçirin. Bu işlemi akşam yatmadan önce hazırlayabilir ve bu şekilde uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınızda mükemmel dalgalara kavuşmuş olacaksınız. Buklelerin kalınlığını ayarlarken saç tutamlarınızı kullanabilir ve özellikle yüz şeklinizi en iyi şekilde ifade edecek saç şekillerini kullanmakta oldukça önemli faydalar bulunmaktadır.
İster kısa olsun, ister uzun olsun saçlarınıza bukleler çok yakışacak ve günlük kullanımlarda bile çok şık olmanızı sağlayacaktır. Bu kullanımlarda dikkat etmeniz gereken ise bukleleri nasıl kullanmak istediğiniz olmaktadır. Özellikle yüz şekliniz saç modelinizi belirlerken en çok dikkat etmeniz gereken kriter olmaktadır. Yuvarlak yüz şekilleri için kısa saç modelleri uygun olurken oval bir yüzünüz varsa daha uzun ve doğal hafif dalgalar çok daha hoş duracaktır. Kalp şeklinde bir yüze sahip iseniz kahküller deneyebilir ve çok daha estetik görünümler kazanabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir