Güzellik

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır ve Nelere Dikkat Etmeliyiz

  | 

Tırnaklarımız görünüşümüzü pek çok açıdan etkileyebilmektedir. Ne kadar güzel giyinirsek giyinelim eğer tırnaklarımız yeterince bakımlı değilse giydiğimiz elbiseler üzerimizde yeterince estetik ve hoş durmayacaktır. Dolayısı ile tırnak bakımına özen göstermemiz gerekir.

Tırnak bakımı yaptırmak isteyenlerin illaki manikürcülere gitmesine gerek yoktur. Evde de rahatlıkla tırnak bakımınızı yapabilirsiniz. Bu sayede hem para harcamamış olursunuz hem de sağlıklı tırnaklara kavuşmuş olursunuz.

Evde tırnak bakımı konusunda bilmeniz gereken belli başlı konular vardır. Bunları liste halinde söyleyecek olursak;

—Tırnaklarınızı sterilize etmek için belli aralıklar ile tırnaklarınızı sıcak su ile yıkayın. Aynı zamanda bir fırça yardımıyla tırnaklarınızın arasını temizleyin.

—Eğer tırnaklarınız bakımsız ve renksiz yani solgun görünüyorsa limon ile tırnaklarınızı ovun. Böylece tırnaklarınız daha güzel bir görünüme kavuşacaktır.

—Tırnaklarınızı büyütemiyorsanız, yani yeterince uzamıyorlarsa mineral eksikliğiniz var demektir. Bu durumda her gün aksatmadan bol bol su için.

—Tırnaklarınızın düzgün uzaması için her gün aynı yöne doğru törpülemenizde fayda vardır.

—Tırnaklarınızı ara sıra havalandırmanız gerekir. Bu yüzden bazı günlerde ojenizi çıkarın ve belli bir süre boyunca tırnaklarınıza oje sürmeyin.

—Kendinize iyi markalardan güzel bir manikür seti edinin. Böylece tırnak bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz.

Evde tırnak bakımı konusunda yukarıda yer alan kurallara uyduğunuz sürece çok daha sağlıklı tırnaklara kavuşabilirsiniz. Bu sayede hem görünüşünüz hem de sağlığınız çok daha iyi hale gelir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir