Hobi

Ev Temizliği

  | 

Ev Temizliğinin Püf Noktaları !

Her kadının hayali evinin çok temiz ve düzenli olmasıdır.  Bu yüzden kadınlar çoğunlukla her gün ev temizliği yaparlar. Yaptıkları temizliklerden bazen olumlu sonuçlar alırlarken, çoğu zamanda evde ne kadar çok temizlik yapılırsa yapılsın bir türlü ortam gerçek temizliğine ulaşmaz ve gelen misafir kitle dahilinde aile üyeleri üzerinde olumsuz etki bırakır. Bunun yanında bazı lekeler vardır ve lekenin oluştuğu  bölge kurumadan temizlenmesi gerekir aksi halde kalıcı bir leke olarak evinizde kalacağı muhtemeldir,  İşte her kadının aklında bulunan; günlük ev temizliği nasıl yapılır ?, pratik ev temizliği ?, ev düzeni ? banyo temizliğinin püf noktaları?, ev temizliğinin püf noktaları, vs.. bu tür sorulara yanıt vermeye çalışacağız.  Bu bilgileri okuduktan sonra artık hiçbir temizliği, hiçbir lekeyi dert etmenize gerek kalmayacak.  İşte hiçbir yerde bulamayacağınız 7 adet ev temizliğinin püf noktaları !Ev Temizliği

1- Evinizin Taban Kısmını Oluşturan Tahta Parkeleriniz Parlaklığıyla ve Temizliğiyle  Göz Kamaştırmasının Püf Noktaları;  Öncelikli olarak evde kullandığınız deterjan, sabunlar ile tahta parkeleri silmek sakıncalı ve tahriş edicidir. Bü yüzden Parkeleri normal su veya sirkeli su ile silebilirsiniz. Bu sirke ve su karışımı parkelerinizi ilk parlaklığına kavuşturacak ve kir oluşumunu uzun süre engelleyecektir.
2- Dantellerinizi Beyazlatın- Işıldasın;  Herkesin bildiği gibi danteller çabuk kirlenen ve her evde bulunan bir aksesuardır. Birde dantelleriniz beyaz ise bunların temizlenmesi ve temizliğini uzun süre koruması gerçekten çok zor oluyordur. Ancak dantellerinizi temizce yıkadıktan sonra bir miktar süte bandırıp 1 saat kadar içinde beklettikten sonra durulayıp kurutmaya bırakabilirsiniz. Bu püf nokta dantellerinizin yıpranmasını önleyip rengini gerçek beyazlığına ulaştıracaktır.

3-  Duvar Kağıdı Lekeleri Artık Sizin için Sorun Değil;  Duvar kağıtları adından da anlaşılacağı gibi kağıttan yapılmış cisimlerdir. Bu yüzden üzerlerinde oluşan parmak izlerini ve kalem çiziklerini normal defter siler gibi silgiyle sildikten sonra deterjan ile ovalama uygulamasını yaparsanız eğer duvar kağıtlarınız daha temiz olacaktır.

5- Eviniz Temiz Koksun;  Ev kadınları neredeyse her gün yerleri silerler. Yerleri silerken kullandığınız sulu deterjana biraz parfümünüzden katarsanız eğer içerisi gün boyu mis gibi kokacaktır. Ne kadar süre ile mis kokacak derseniz?  İşte o parfümünüzün kalıcılığına bağlı bir unsurdur. Ne kadar çok kalıcı parfüm kullanırsanız içerisi o kadar uzun süre misler gibi kokacaktır.

6-  Koltuk Tozları İçin Püf Noktalar;   Eğer evinizde süpürge makinesi varsa eğer ilk aşama olarak süpürge makinesini çalıştırıp tozları çekmekle işe başlayabilirsiniz. Eğer daha temiz ve tozsuz bir koltuk istiyorsanız. Koltuğunuzun üzerine hafif nemli bir bez örtün ve hafif sert sopa darbeleri ile tozunu çıkartmaya çalışın. Çıkan toz parçacıkları hemen nemli olan beze yapışacağı için koltuk hem temiz hem de tozsuz olacaktır.Ev Temizliği

Yedinci ve son ev temizliğinin püf noktası,  Başımızın Tatlı Belası Fincan Lekeleri;
Herkesin evinde misafire ikram edilmek üzere veya kahve hazzını en üst düzeyde yaşamak için porselenden yapılmış fincanlar illaki vardır. Bu fincanlar üzerinde zamanla ve kullanıma bağlı olarak lekeler oluşmaktadır. Bu lekelerin bazıları zor çıkmakta ve kalan kısmı ise sinir bozmak için olmuş gibi ufak lekelerdir.  İşte Fincan Temizliği İçin Püf Noktamız; Fincanlarınızda leke oluşumunu önlemek ve daha temiz olmasını sağlamak için Fincanlarınızı yıkadıktan sonra limon ve portakal kabuklarına biraz tuz dökerek fincanlarınızı temizlerseniz çay ve kahve lekeleri yok olacaktır. Eğer fincanlarınızı sık kullanıyorsanız bu işlemi hafta da 1 sefer uygulamanız yeterlidir. Hafta boyunca limon, portakal, tuz etkisi maddeye işlediğinden fincanlarınız temiz kalacaktır.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir