Aşk

Eski Sevgili Eskide Kalsın

  | 

Biten ilişkinize yeniden başlamak pek de keyifli olmayabilr. Eskiden aşık olduğunuz şeyleri yeniden sevebilecek misiniz? Meraklikadin.com sizler için açıkladı.


 

Elinize telefonu alıp eski sevgilinizi aramak ya da mesaj atmak sık sık içinizden geçiyor mu? Bunu yapmadan önce iyi düşünmelisiniz çünkü bu pek de iyi bir fikir olmayabilir…

Tuhaflıkları Artık Sevimli Değil, Aksine Rahatsız Edici

Eskiden, zamanında randevunuza yetişememesi bir bakıma sevimli gelirdi, şimdi ise sinirlerinizin zıplamasına neden oluyor. Spagettisini yerken çıkardığı sesler, çizgi romanlara olan ilgisi çocukça ve tatlıydı ama şimdi olgun olmadığının bir göstergesi. Bu tür şeyler zamanla asla daha sevimli gözükmez.

Aynı Kavgalar, Hala Sizin Dırdır Ettiğinizi Düşünüyor

Sorumsuzca sarhoş olmasına katlanamıyorsunuz. O sizin en ufak şeylere bile büyük reaksiyonlar verdiğinizi düşünürken, siz de onun tartışma esnasında soğuk davranarak kabalık ettiğini düşünüyorsunuz. Yeniden bir araya gelmeyi gözden geçiren çiftler, genellikle sadece iyi zamanlarına odaklanırlar; peki ama ya birbirinizi öldürmek istediğiniz zamanlar?

Fiziksel Çekim Bitti Mi ?

Bir yere kadar zaten hepimiz eski sevgililerimizi sevmez miyiz? Ama bu hala başımızı döndürdükleri anlamına gelmez. Arzu ve tutku ilişki sürecinde yoğunluğunu kaybeder. Bir de ilk kez dokunduğunuz bir tenin sebep olduğu heyecanı aklınıza getirin.

Diğer Seçenekler İlginizi Çekmişti

Hala eski sevgilinizle ilgilendiğinize emin misiniz? Ama başkaları ile flört etmediniz mi? Hatta çıktınız ya da çıkmak istemediniz mi? Peki şimdi neden yeniden onu istediğinizi düşünüyorsunuz, çok da fazla seçeneğiniz kalmadığı için mi?

En Genel Konulardan Birisi Üstesinden Gelememek

İlişkinin hatırı için bireylerin kendilerine dair değiştirmeyi kabul edeceği şeyler olabilir. İki tarafın da hoşnut olacağı fedakarlıklar… Ama bazı şeylerin konuşularak ya da inkar edilerek üstesinden gelinemez. Örneğin siz çocuk istiyorsunuzdur ama o istemiyordur. Entelektüel olarak sizi tatmin edecek birisine ihtiyacınız vardır, o ise bu konuda kendini yeterince yetiştirememiştir.

Mutsuz Geçmesine Rağmen Birlikte Geçirdiğiniz Zamanı Özlüyor musunuz ?

Eğer “Çok mutluyduk, yani genelde” diye konuşur ya da düşünürken bulursanız kendinizi, yüzde yüz havlu atmalısınız!

Onu Çoktan Unutmuşsunuz

Duygusal olarak yolunuza devam ettiniz. Yeniden birlikte olmanız, zaten gördüğünüz bir filmi tekrar seyretmeye benzeyecektir ve elbette sonunu biliyorsunuz.

Arkadaşlarınız ve Aileniz Ondan Nefret Ediyor

Ayrıldıktan sonra onun hakkında etrafınıza anlattığınız kötü şeyleri unutmayın. Ve sonuç olarak, ona geri dönmenizi de kimsenin saygı ile karşılamasını beklemeyin. Siz affedebilir ya da unutabilirsiniz ama sizi seven insanlar bunu yapamayacaktır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir