Aşk & İlişkiler

Erkeklerde Takıntılar

  | 

Takıntılar konusunda kadınlar bir numara olsa da erkeklerinde pek çok konuda takıntıları var. Meraklikadin.com sizler için erkekleri endişelendiren 7 durumu açıkladı


Görünüm

Herkes çekici olmayı ister. Pek çok erkek, hazırlanmaları bizden çok daha kısa sürse de, en iyi şekilde görünerek evden çıkmaya çalışırlar. Aynanın önünde saatler geçirmemiş olabilirler ama dış görünüşlerine en az bizim kadar önem verirler.

İlgilendiği Kişi

Erkekler hoşlandıkları kişi tarafından reddedilmekten korkarlar ve ilk randevularda heyecanlı olurlar. İlişki içerisinde oldukları zamanlarda ise sevgillerinin mutlu olup olmadığından endişe ederler. Kimse kalbi kırık kalmak ya da aldatılmak istemez. Erkekler de bizim ilişki endişelerimizin aynısını yaşarlar.

İş

İş yerinde çok zaman geçiren elemanlar olarak işleri hakkında endişe etmeleri çok doğaldır. İşler yolunda gidiyor olsa bile para kazanmak zorlu ve stresli bir süreç olabilir.

Maddiyat

Hangi araba markasını kullanmalı? Kendi evine mi çıkmalı, ailesi ile mi kalmalı? Toplumda, erkeklerin yaşı kaç olursa olsun, hayatlarını toparlamaları ve düzene oturtmaları beklenmektedir. Kullandıkları telefondan giydikleri ayakkabıya her şey için eleştirilirler. Bu nedenle de her şeyin en iyisini almak isterler.

Kilo

Medyanın adil davranmadığı kişiler sadece kadınlar değildir. Erkeklerden de düzenli egzersiz yapmaları ve baklavalara sahip olmaları beklenmektedir. Ne kadar güçlü olduklarını kanıtlamak için kaslara sahip olmaları gerekir. Eğer atletik yapıya sahip değillerse yeterince erkeksi olmadıkları düşünülür. Onlardan beklenilen görünüş onları strese sokar.

Yanlızlık

Erkekler de tıpkı kadınlar gibi toplum içinde nasıl davranacakları hakkında endişelere sahip olabilirler. Yeterince neşeliler mi, zekiler mi, güçlüler mi? Bunlar hep kafalarında soru işaretidir ve sevilmek isterler. Kimse hayatta yalnız kalmak istemez.

Belirsiz Gelecek

Mükemmel kadını bulup evlenebilecek mi? Çocuğu olacak mı? Hayalindeki işe girebilecek mi? Herkes gelecekte mutlu olmak ister. Bir erkeğin hayatında onu nelerin beklediğini bilmesi imkansızdır bu nedenle de endişeleri vardır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir