Erkekler

Erkeğin Ciddiyetini Anlama

  | 

Erkeğin Ciddiyetini Anlama

Bir kadının bir ilişki yaşarken en çok takıldığı ve sürekli bu konuda endişe duyduğu durumlardan birisidir; erkeğin ciddi olup olmadığı. Bunu anlamak ve emin olmak ister. Bu durumun ortaya çıkmasını ve erkeğin ciddi olup olmadığını anlamak ise, kadının biraz daha dikkatli ve yaşanan ilişkide oluşan gelişmeleri ya da olmayan davranışları iyi gözlemlemesi gereklidir.

Erkekler biraz garantici olarak hareket etmeyi severler. Sonuçlanmayan bir ilişki yaşadığınızı düşünüyorsanız; erkeğin sizin duygularınızdan emin olmama gibi bir endişesi olabilir. Sizinle sürekli zaman geçirmek istiyorsa, sohbetlerinizde uzun soluk yaşanıyorsa, yaptıklarınızdan sıkılmıyorsa, sizinle sürekli ilgileniyorsa bu sizin duygularınızın net olmaması ve sizden bunu dile getirmenizi bekliyor olması demektir. Ona duygularınızı açarak ilk adımı siz atabilirsiniz.

İlişikinizde, sizi sadece bir cinsel partneri olarak mı görüyor? Bunu sadece siz anlayabilirsiniz. Sizinle beraberlik yaşadıktan sonra pek aramıyorsa; evde görüşmeleriniz daha çoksa, dışarda sizinle zaman geçirmiyorsa mutlaka bu ilişki ciddi değildir anlamına gelir.

İlişki yaşadığınız kişiye olan duygularınızdan eminseniz ve ilişkide ciddiyet bekliyorsanız dikkatle takip ederek, iyi bir gözlemci olmanız gereklidir. Mutlaka belli açıklar ya da ipuçları bu ilişkinin boyutunu belirlemede yardımcı olacaktır. Bu arada ilişkiyi yaşarken paylaştığınız zamanların kaliteli olması ve sıradan olmaması size yeterince yardımcı olacaktır. İlişkinizden emin olmak ve birlikte olduğunuz kişide gerçekten sizin istediğiniz özellikler var mı yoksa bu ilişkideki kalıplar sizin yarattığınız şekilde mi gidiyor bunu irdelemeniz ve gerçek cevabı bulmanız gereklidir.

İlişkinin boyutunu ve ciddiyetini sadece istediğiniz doğrultuda yönlendirmek sizin de yaptığınız ve sergilediğiniz davranışlar doğrultusunda şekil alabilecektir. İlişkinin yaşandığı boyutun en önemli nedeni aradaki sevginin yoğun olması ve saygıyla bütünleşmesidir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir