Cilt Bakımı

Elmanın Cilde Faydaları Nedir?

  | 

Severek yediğimiz meyveler arasında yer alan elma aynı zamanda bayan güzelliğinde önemli bir faktördür. Gerek acı tadı gerekse de ekşi tadı ile manav ve marketlerden satın alabileceğiniz meyveleri güzel ve dikkat çekici görünmek için de maskelerinizde kullanabilirsiniz. Peki elmanın cilt için faydaları nelerdir ve nasıl kullanılmalıdır hemen bunları aktaralım.

Daha Parlak Bir Cilt için Elma

Lezzetli bir kış meyvesi olan elmanın cilde en önemli katkılarının başında cildin daha parlak görünmesini sağlamaktadır. Daha aydınlık ve daha pürüzsüz bir şekilde cilt görünümü kazanabileceğiniz elma ile birlikte daha genç ve daha geç yaşlanan bir cilde sahip olabileceksiniz. Elma arasında özellikle kırmızı elma çok faydalı ve katkılıdır.

Cildi Nemlendirmek için Elma

Cildinizin daha sağlıklı ve daha güzel görünmesi için gerekli olan nem oranını alması gerekmektedir. Elmayı sadece vücudunuza sürerek veya bir elma maskesi hazırlayarak verim alabilirsiniz. Elma dilimi cildinize sürer iken suyunun tamamen bitmesini ve cildinizin bu elma suyunu emmesini beklemelisiniz. Bu uygulama ile cildiniz hem ihtiyaç duyduğu neme kavuşacak hem de ciltteki ölü bakterilerin atılmasını sağlayacaktır.

Yaşlanmayı Geciktirmek için Elma

Yaşınız ilerledikçe cildiniz eski güzelliğini kaybetmeye başlıyor ise elma ile önlem alabilir ve cildinizin daha geç yaşlanmasını sağlayabilirsiniz. Elma ve elma maskeleri ciltteki çizgilerin ortadan kalkmasını sağlar iken ciltteki kırışıklıklardan da kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Güneş Lekelerine Çözüm

Özellikle yaz mevsiminde meydana gelen güneşin zararlı ışınlarının neden olduğu güneş lekelerini hızlı ve doğal bir şekilde gidermek istiyorsanız elma maskeleri uygulamalısınız. Elma maskesi veya direk olarak cildinize uygulayacağınız bir dilim elma güneş lekelerinden kalıcı olarak kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir