Eğlence

Ekranların Unutulmaz Fenomenlerinden Son Haberler

  | 

Ekranların Unutulmaz Fenomenlerinden Son Haberler

İlginç ve iddialı kişilikler içinde zeka, mantık ya da bilinçli bir alt yapı barındırmasa bile her ortamda dikkat çekerler. Dikkat çeken her şey de izlenmeye değer hale gelir. Kitlesel bir odak noktası olan ve zamanında hem eleştirilip hem de kayıtsız kalınmadan takip edilen ekran fenomenleri hayatımıza girdikleri hızla çıkıp gitseler de hala dost sohbetlerinde bazen kulakları çınlatılabiliyor. Peki zamanında görsel çekim gücünü ellerinde tutan ve artık suretlerini hatırlamak için hafızalarımızı zorlayan bu ekran fenomenleri şu an nerdeler?

Kaynana Sıfatına Yeni Anlam Yükleyen Kişilik

Bir zamanların en çok izlenen programlarından biri olan ve yasal röntgencilik imkanı sağlayan Gelinim Olur musun programını şu an ekranlarda dönen evlendirme programlarının bir nevi atası olarak görebiliriz. Bu programın şahsına münhasır kişiliği kaynana Semra Hanım da kaynanalık sıfatına bambaşka bir boyut kazandırdığı için hafızalarımızda iz bırakan en önemli ismidir. Kaynana Semra olarak bilinen Semra Yücel programdan sonra yarışmaya birlikte katıldığı oğlunu trajik bir şekilde kaybetmesi ile de uzun süre medyada yer aldı. İzleyicinin sevgi nefret ilişkisi kurduğu ve iki ayrı kutuplaşmaya yol açan bu kişilik bir süre ekranlardaki macerasını sürdürse de artık kendisini uzun süredir görmüyoruz.

Milli Gelin Damat Hayalleri

Bir dönem adeta milli gelin damat olmaları için baskı yapılan ve çok uzun bir süre birbirlerini hiç tanımayan insanların kız tarafı erkek tarafı olarak birbirleri ile didişmelerini izlememize vesile olan evlenme programı formatının diğer fenomenleri ise Tülin ve Caner. Ayrılmaları, barışmaları ve bir türlü evlenememeleri bir süre yerel gündemin en çok konuşlan konusu haline gelen bu çiftin de programdan sonra şansı yaver gitmedi. Şu an ikisi de kendi mütevazi hayatlarında ayrı ayrı ayakta kalma mücadelesi veriyorlar.

Nefret Edilesi Hayranlık

Belki hayranlık olarak değil ama asla kayıtsız kalınmayan bir figür olarak karşımıza çıkan Ajdar çoğu zaman alay konusu ve çoğu zaman da karalama kampanyasının bir öznesi olarak uzun süre gündemimizi meşgul etti. Bir tekerlemeden hallice ve ilginç kelimeler ile bezenmiş şarkı sözleri ve şarkıları söyleme biçimi ile akıllı mı akıldan yoksun mu sorusunu sorduran ve daima şaşırtmayı başaran Ajdarda şöhretini son damlasına kadar kullanmayı iyi bilip sahneden çekildi.

 

 

 

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir