Makyaj

Dumanlı Göz Makyajı ile Güzelleşin!

  | 

Kadınlar makyaj konusunda oldukça pratikdirler. Özel günlerde daha derin ve kalıcı makyajlar mutlaka yapılmalıdır. Bunun yanında günlük makyajlar daha hafif ve doğal olmalıdır. Her kadın kendine yakışan bir stili mutlaka bulur. Makyaj hileleri ya da teknikleri bilgi alanınız içerisinde sürekli yenilenir ve uygulanır. Makyajın da bir modası vardır elbet. Göz makyajları; güzelliğin en önemli vuruşlarından birisidir. Özellikle gözler derin ve anlamlı bakmayı daha da bir net olarak makyajlarıyla sergiler.

Göz makyajı; makyaj konusunda biraz ustalık ister. Çünkü gözün şekline, küçüklüğüne, büyüklüğüne ve  rengine göre bir makyaj olması gözün daha çok ortaya çıkmasına ya da kaybolmasına neden olabilir. O açıdan göz makyajını uygularken mutlaka bu özellikleri göz önünde bulundurmak gereklidir.

Ayrıca göz makyajı yaparken hem dikkatli olmak hem de ayrıntıları yakalamak gereklidir. Göz makyajı sadece kalem çekip far sürmek değildir. O bakışların keskinliğini sağlamaktır. Bu da bazı makyaj hileleri ile mümkün olacaktır.

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajı için doğru ürün ve teknik yeterli olacaktır.

Primer ile öncelikle gözü makyaja hazırlayın. Pürüzsüz bir göz çevresi için bunu yapmalısınız. Daha sonra kıyafetinize göre seçeceğiniz farı uygulamaya geçin. Göz farını keskin çizgiler içerisinde dağıtmaya başlayın. Buğulu bir etki yaratmak için far fırçasını daireler çizerek dağıtmanız gereklidir. Son olarak da esas önemli kullanım olan eyeliner ile üst kirpik dibine ve alt kirpik dibine çizgiyi çekmeniz gereklidir. Sonrasında hafifçe bu eyeliner çizgisini göz çevrenize dağıtın. Dağıtırken hepsi aynı yoğunlukta olmalıdır dikkat edin. Bu şekilde buğulu göz makyajınız hazır demektir. Artık buğulu gözlerle etrafınıza gizemli bakışlarla bakabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir