Cilt Bakımı

Dudak Nemlendiricisi Yapımı

  | 

Doğal ve Sağlıklı Ürünlerle Dudak Nemlendiricisi

Yaz aylarının sıcağından kış aylarının da soğuğundan etkilenen dudakların her daim nemli olması gerekmektedir. Susuz kaldığında fazlası ile kuruyan ve çatlayan dudaklar yalnızca görüntü olarak değil aynı zamanda vermiş olduğu açıyla da rahatsız etmektedir. Şimdilerde bayanlar evlerinde dudak nemlendiricisi yapımı sayesinde hem doğal hem de az masraflarla nemlendirici sahibi olmaktadırlar.Dudak Nemlendiricisi Yapımı

Ufak bir cam kâse içerisinde karıştırılacak olan e vitamini ampulü, bir miktar tereyağı, balmumu, badem yağı ve esansiyel damla ısıtılıp eritildikten sonra kavanoz içerisinde dondurularak dolaba koyulmaktadır Bu özel besleyici doğal karışım yaz kış istenildiği her an rahatlıkla kullanılacaktır. Kalıcı bakım sağlamakta olan bu krem içerisinde ki a vitamini dudakları nemlendirmekle kalmayıp, aynı şekilde besleyecektir de.

Özellikle günümüzde sayısız kozmetik ürününü kullanmakta olan bay ve bayanlar tercih ettikleri ürünlerin fiyatlarının ekonomik oluşundan ziyade sağlıklı ve kaliteli olmasına daha fazla özen göstermektedirler. Kimi zaman sırf fiyatının uygun olduğu için alınıp kullanılmakta olan ürünler bir birinden farklı yan etkiler oluşturarak, kullanıcılara sıkıntılı günler yaşatmaktadırlar.

Nemlendiren ve Besleyen Dudak Koruyucuları

Gözler, kaşlar, saçlar ve dudaklar ne kadar bakımlı ise kişi bir o kadar kendisini iyi hissetmektedir. Günümüzde yapılan botoks ve dolgu işlemi sayesinde yay gibi kalkık kaşlara, dolgun dudaklara ve pürüzsüz gergin bir cilde sahip oluruz. Bu özel işlemler sayesinde yalnızca cildimiz değil ruhumuzda birkaç sene öncesine giderek kendimizi oldukça iyi hissederiz. Bu özel yüz üzerine doğru tonlarda yapılacak olan makyajla da özellikle bayanlar güzelliklerine güzellik katmaktadır.Dudak Nemlendiricisi Yapımı

Cildin her daim nemli olması oldukça önemlidir. Nemli olmayan cilt her zaman kurumaya ve çatlamaya mahkûmdur. Bunun yanı sıra kırışmaya da başlamakta olan cilt çok çabuk deforme ederek sahip olduğumuz yaştan çok daha büyük görünmemize neden olmaktadır.  Diğer bakım ürünleri gibi evde dudak nemlendiricisi yapımı sayesinde artık dudaklarımız gerekli neme sahip olarak kurumaktan ve çatlamaktan da kurtulmaktadırlar. Evde yapılabilecek olan diğer bir nemlendirici için de Rendelenmiş 2 çay kaşığı bal mumu, 4 çay kaşığı Hindistan cevizi yağı, 1 çay kaşığı sızma yağı ve 1 gram bitter çikolata ihtiyacımız olan malzemelerdir. Biraz dikkat gerektiren bu karışım, hazırlanırken biraz uğraştırmaktadır.

Öncelikle içerisinde biraz su koyup ısıtılmasının ardından, tencerenin içerisinde ısıya dayanıklı ve içerisine hiçbir şekilde su sızmayacak bir kap konulması gerekmektedir. Daha sonra kap içerisine bütün malzemeler koyularak erimesi beklenilecektir. Eriyen karışım belli bir kap içerisine aktarılıp, dondurulduktan sonra bitene kadar gönül rahatlığı ile kullanılabilecektir.

Doğadan Gelen Bakım

Doğada sağlığımız için faydalı olan sayısız bitki bulunmaktadır Her birinin yaratılmasında farklı nedenler bulunmaktadır. Kimisinin çayı, kimisinin suyu, kimisinin yağı, kimisinin macun hale getirilmiş kısmı kimisinin de toz hali birbirinden farklı dertlere derman olmaktadır. İlaçların içerisine de koyulmakta olan yağlar ve tozları artık evlerimizde kendi malzemelerimiz eşliğinde kullanarak ihtiyacımız olan kremleri elde edebilmekteyiz.Dudak Nemlendiricisi Yapımı

Özellikle de evde dudak nemlendiricisi yapımı üzerine oldukça talep olup, herkes doğal sağlıklı bakım kremleri kullanmayı tercih etmektedirler. Fazla paralar harcayarak nasıl üretildiğini bilmediğiniz kremler yerine kendinize ev ortamınızda krem hazırlayarak gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir