Makyaj

Dolgun Kirpikler Nasıl Elde Edilebilir?

  | 

Dolgun Kirpikler Nasıl Elde Edilebilir?

Makyaj yapmak için sınırlı zamanım olduğunda kurtarıcım, eyeliner ve rimeldir. Kirpiklerimi daha daha hoş bir görünüm için işaret eden rimel ve göz rengimi vurgulayan eyeliner aracı ile iki adımda harika görünürüm. Daha hacimli kirpikler için ne yapmalı, rimel nasıl sürülmeli, hoş göz makyajının incelikleri nelerdir aynısı kadınsal açından yüksek konulara değiniyorum.

filesHacimli Kirpikler için Makyaj Önerisi

Siyah renkli maskara her kadın için daha çok yakışmaktadır. Ama karşıtlıklıkların bundan sonra makyajda da öne çıktığını düşünecek olursak kadınlar da siyah eyeliner çekmek daha çarpıcı bir görünüm elde edilebilmektedir. Bunun yanında beyaz tenli kadınlar kahverengi, gri ve mor tonlarında eyelinerları da seçebiliyorlar. Bundan böyle her renkte eyeliner bulabilmek olası. Eyeliner’ı göz kapağının sırf yarısına yada bir kısmına sürmeyin. Dipten uca kadar bütün hatta uygulayın.

Düz ya da kuyruklu dipliner çekme tekniği bir çizgi istemiyorsanız, far yardımı ile göz kuyruğundaki çizgiyi dağıtıp dumanlı görünüm elde edebilirsiniz. Sonra bunları far fırçası ile ince ince birleştirin ve aynı şekilde dağıtın.

Dolgun Kirpikler İçin Ne Yapmalıkirpik

Hacimli ve hoş görünen kirpiklerin sırrı rimeldir ve size müsait özelliklerde seçilmelidir. Bu nedenle alacağımız maskaranın fonksiyonu ve fırçası önemli bir şeydir. Peki bir rimel fırçası nasıl olmalı şeklinde ki soruya ise düz olarak kirpikler için yoğunluk etkisi verici klasik fırça ile daha uzun kıllara sahip spiral fırçanın bir arada kullanıldığı fırçalar makuldur. Kısa kirpikler için ayrıca en çok kullanılan kirpik kıvırıcılar ile siz de önce kirpiklerinizi kıvırabilir ardından rimel kullanrak daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

rimel_surme_teknikleriHacimli Kirpikler

 

Bu fırçalar kirpikleri ağırlaştırmadan uzatarak göze çarpan duruma getirir. Düşük kirpikler için kauçuk, her kirpik telini ayrı ayrı ayıran ve yelpaze gibi açılmasını veren fırçalar makuldur. Seyrek kirpikler için de kirpikleri kavrayarak boyarken hacim katan hafif s biçiminde fırçalar makuldur. Son derece hoş bir görünüm elde etmek isteyen pek çok kişi için bu rimel sürme teknikleri oldukça popüler ve etkili olmaktadır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir