Makyaj

Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

  | 

Doğru Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz makyajı yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Özellikle doğru bir şekilde göz makyajı yapmak için en önemli olan detay kesinlikle ten rengi ile uyumlu bir kapatıcı kullanmaktır. Kapatıcı kullanarak göz çevrenizi aydınlatır ve göz çevresinde varsa morluk, şişlik, kızarıklık gibi kötü görünen kısımları gözlemenizi ve göz makyajınızın daha uzun süre kalmasını sağlar.

Dumanlı-Göz-Makyajı-Resimi

Ten renginizden 1-2 ton açık renkte kapatıcı kullanmalısınız. Kapatıcı sürdükten sonra kapatıcının üzerinden transparan bir fondöten ile geçin ve kapatıcının kalıcılığını da artırmış olursunuz. Göz makyajında buğu bir görünüm elde etmek isteyen pek çok kişi için özellikle dumanlı göz makyajı modelleri son derece rağbet gören makyaj stilleri arasında yer almaktadır. Özellikle renkli far renkleriyle elde edilen dumanlı göz makyajı modelleri enerjik ve canlı bir görünüm vermektedir.

Göz Rengine Göre Makyaj

makyMavi göz makyajı için; mor, mavi, kahverengi, gri, lame rengi gibi renkler son derece hoş görünen renklerdendir. Her bayanın kendi göz renginize uygun olacak şekilde tercih edeceği far rengi seçerek özellikle dumanlı bir görünüm oluşturmak isteyenler için kahverengi gözler de; altın, mavi, siyah, yeşil, toprak tonları,mor rengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Yeşil gözler makyajı içinse; yeşil, toprak tonları, siyah, sarı gibi renkler son derece hoş bir göz makyajı elde etmenizi sağlar.

maskara

Maskara Nasıl Sürülmeli

Göz makyajının olmazsa olmazı maskara sürerken ise son derece iddialı bir görünüm elde etmek ve öncelikle kirpiklerinizi kirpik kıvırıcı yardımıyla ile kıvırıp ardından iki kat maskara uygulamanız ve daha da çarpıcı bir görünüm elde etmek için takma kirpik takıp dikkat çeken göz makyajı yapabilirsiniz.

dumanli-goz-makyaji

Göz makyajı yapımı itibariyle biraz uğraştırıcı olan ancak eli makyaj yapma konusunda pratiklik kazanmış kişiler içinde son derece hızlı ve güzel bir görünüm elde edebilecekleri popüler makyaj modellerindendir. Dumanlı göz makyajı yapmak için özellikle koyu tonlarda göz farı kullanmak gerekir. En çok tercih edilen renkler siyah, gri, mor, kahverengi, koyu mavi, yeşil gibi renkler en çok tercih edilen dumanlı göz makyajı renkleridir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir