Moda

Doğru Giyinmek Hakkında Bilgiler

  | 

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları

Kıyafet alırken her kadının aklında dönüp dolaşan sorular arasında yakışacak mı, rengi güzel mi, modeli bana gider mi gibi daha birçok farklı düşünce yer almaktadır. Ancak bunların hepsi vücut tipinize uygun olacak modelleri bilmemekten kaynaklanan sorulardır. Doğru giyinmenin püf noktaları nelerdir diye düşündüğümüzde aslında hem modaya hem de tarzına uygun olacak kıyafetleri bulmanız o kadar da zor değildir. Güzel giyinmek, modaya uymak ve tam olarak kendinize yakışan kıyafetleri bulabilmeniz için vücut tipinizi öncelikle bilmeniz gerekir.Doğru Giyinmek Hakkında Bilgiler

Vücut Tipinize Uygun Kıyafet Seçimleri Nelerdir?

Kısa boylular için; Pantolon alacağınız zaman eğer üst kısmınızı uzun göstermek istiyorsanız tercih edeceğiniz ürünün düşük bel model olmasına, eğer bacaklarınızın uzun görünmesini istiyorsanız da düz inen ve yüksel bel modeller tercih etmelisiniz. Gömlek ve ceket alırken ise, çok uzun ya da çok kısa modellerden kaçınarak, bele oturan ve kalça hizasında duran modelleri tercih edin. Elbise alacağınız zaman ise sizi daha uzun gösterecek olan düz kesim ve tek renk modeller ile etek boyu kısa ya da topuklara kadar olan ürünler tercih edilebilir.

Şişmanlar için; Pantolon tercihinizde dökümlü modeller ile üzerine kullanacağınız uzun tunikler giyebilirsiniz. Göz alıcı ve dikkat çekici büyük desenler yerine koyu, tek renk tonlar tercih edilmelidir. Doğru giyinmenin püf noktaları olarak kalın ve belinizi saran kemerlerden kaçının ancak dekolte kıyafetler tercih edebilirsiniz. Kullandığınız ceketlerin önünü iliklemeden, hafif vatkalı, bol ve dökümlü kumaşlar tercih edin. Elbise ve etek modellerinde ise vücudunuzu saran modellerin yerine uçuşan vücuda yapışmayan modelleri tercih edin. Etek boyları ise diz altı ve uzun olarak tek renk, koyu tonlar veya minik desenler de kullanılabilir.

Geniş kalçalılar için; Geniş pantolonlar yerine dökümlü kumaşlardan oluşan düz kesim modeller tercih edin. Tayt giymekten kaçının ve koyu, tek renk olan modelleri kullanın. Üstünüz ince kalçalarınız geniş ise aradaki farklı kapatmanıza yardımcı olacak modeller tercih edilmelidir. Dikkatleri vücudunuzun üst kısmına çekecek tarzda gömlek, kazak ve tişört gibi ürünler tercih edilebilir. Üst kıyafetlerinizde karışık renkler, çiçekler ve geometrik şekillerden oluşan modellerle birlikte büyük aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Etek ve elbise modellerinde ise verev kesim ve büzgülü modellerden kaçınarak dökümlü kumaşlardan oluşan diz altı modeller tercih etmelisiniz. Elbise modeli tercihinizde ise belinizi oturan kalçalarınızı kapatan düz kesim modellerden oluşan kıyafetlerdir.Doğru Giyinmek Hakkında Bilgiler

Doğru Giyinmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Güzelliğinizi ön plana çıkaracak olan kıyafetler aynı zamanda koruyucu bir özelliğe sahip ürünlerdir. Günümüzde modaya uygun olarak alacağınız birçok kıyafetin vücudunuza uygun doğru giyinmenin püf noktaları olarak tercih etmenizde oldukça yarar vardır.

  • Vücut yapınız düz hatlar ve az kıvrımlı hatlara sahipse, çan etekler, İspanyol tarzı bol paçalı pantolonlar, kloş kesim etek ve elbiseler üzerinizde güzel bir duruş ile hareketli bir görünüm sağlayacaktır.
  • Minyon tipli bir vücuda sahipseniz, kıyafet alırken bol kesim modeller yerine vücuda oturan dar kesimler olmasına dikkat etmeniz gerekir.
  • Göğüsleriniz büyük ise, yuvarlak yaka veya bisiklet yakalı modeller daha fazla büyük göstereceğinden kare ve köşeli yaka modelleri olan kıyafetlerin tercih edilmesi gerekir.
  • Eğer basenleriniz geniş ise, dar kesim etek, elbise veya pantolonlar yerine belden aşağıya doğru bol olan kloş kesim tercih edebilirsiniz.

İLGİLİ DİĞER İÇERİKLER:

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir