Cilt Bakımı

Doğal Yollar İle Koltukaltı Kararmasını Gidermek

  | 

Doğal Yollar İle Koltukaltı Kararmasını Gidermek

Bazı meyve ve sebzelerin doğal olarak anti – bakteriyel ve asidik maddeler içerdiğini biliyoruz. Bunları uygulayarak cildin renginin açılmasını sağlayabiliriz. Koltukaltı kararması için bitkisel çözümlerin en başında sebzeler gelir.

Sebzeler İle Koltuk altı Kararmasını Gidermek

Bir dilim ince bir patatesi kesip koltukaltınıza ovalayarak 10 dakika bekletebilirsiniz. Daha sonra su ile durulayın. Salatalık ile benzer uygulamayı yapabilirsiniz. Salatanın suyunu çıkartıp daha sonra içine birkaç damla limon suyu ile zerdeçal katarak bir macun elde edip bunu 10 dakika uyguladıktan sonra yine su ile durulayabilirsiniz. Daha benzer bir şekilde limon ile de hemen hemen aynı işlemleri uygulayabilirsiniz. Limonu ince şekilde kesip koltukaltına uygulayabilirsiniz. Limon buradaki ölü derileri yeniler ve bu derinin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Koltuk altı kararması doğal çözümlerinin içerisinde bir de yumurta yağını ekleyebiliriz. Yumurtanın sarısından elde edilir ve bu yağ kararmış olan bölgelere uygulanarak bir gece boyunca bekletildikten sonra yıkanır.

Kozmetik Ürünler İle Koltukaltı Kararmasını Gidermek

Eğer söylediğimiz evdeki yöntemler işe yaramıyor ise bir doktora gitmeniz ve bu konuda tıbbi bir çözüm aramanız gerekmektedir. Bahsettiğimiz doğal yöntemler işe yaramıyor ise bu size bir cilt bozukluğu olduğu anlamına gelir. Bu durum şişmanlık ya da endokrin bezlerindeki sorunlardan kaynaklanabilir. Eğer diyabet hastasıysanız ve kullandığınız ilaçlar var ise bunları kontrol ettirmelisiniz. Eğer cildinizin sorun kaynağı doğum kontrol hapları ise bunları kullanmayın. Deri Hastalıkları Araştırmaları yapan şirketler tarafından koltukaltı kararması için krem olarak hidrokinon maddesi içeren kremler de tavsiye edilmektedir.

Lazer Tedavisinin Kararmaya Etkisi

 Eğer koltuk altı kıllarınızı elektroliz denen halk arasında lazer tedavi olarak bilinen yöntem ile aldırıyorsanız bu da cildinizin kararmasına neden olur. Bu yöntem ile alıyorsanız buna da bir ara vermeniz tavsiye edilir. Koltukaltı kararması nasıl geçer? Diye soru soranlar ve bu soruların cevabını merak edenler için bu yazımızda size kısa bir bilgi olarak yardımcı olmak istedik. Eğer sizin de buna benzer bir sorununuz var ise en başta doktora gitmeli ve daha sonra tedavi yöntemi hakkında ondan bilgi alarak o şekilde tedaviye başlamanız önerilmektedir. Yazıyı okuduğunuza göre artık yönteme başlayabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir