Sağlık

Diş ağrısına iyi gelen maddeler

  | 

Hemen hemen herkesçe çekilen ağrılı rahatsızlıklardan bir tanesi de diş yapısında oluşa her hangi bir iltihaplanma ve benzeri durumların sonucunda oluşan son derece can sıkıcı olaylardandır. Diş ağrısına iyi gelen maddeler nelerdir? Diş ağrısına iyi gelen maddeler ile neler yapılabilir? Diş ağrınızı giderecek etkili ürünler…!

 

Diş ağrısı yemekte olduğumuz ürünlerden, çikolatalar ve şekerlemeler ile dişlerimizin çürümesine neden olarak ağrıları meydana getirmektedir. Şeker, ceviz fındık gibi besin maddelerini kırdığımız vakit dişlerimizin zarar görmediğini düşünmekteyiz. Oysa ki diş yapımız çatlamış bile olsa hasar görmüş demektir. Bundan sonraki tüm mikroplar da dahil maddeler dişlerimizin en hassas bölgelerine yerleşerek diş sağlığımızı engelleyecektir.

Diş ağrısı nasıl geçer?

  • Dişlerimizi fırçalamalıyız:

Eğer ki dişlerimiz arasında çürük dişler var ise ve tükettiğimiz besinler arasına girerek bu dişlerimizde ağrıya neden olmakta ise o vakit fırçalama tekniği ile dişlerimizi temizlememiz mümkün.

  • Gargara yapabilirsiniz:

Özellikle tuzlu su ile gargara yapmak hem dişlerinizin kırılan bölgelerindeki maddelerin temizlenmesine hem de uyuşturucu etkisi yaratarak diş ağrısının bir sürelikte olsa duraksamasına sebebiyet vermektedir.

  • Buz koymalısınız:

Ağıya bölgede kan dolaşımının hızlanmasına sebep olan soğukluk buz ile uygulandığında dişinizin ağrısı geçecektir. Bunun için dişinizin ağrıdığı tarafa buz koymalısınız.

  • Sarımsak:

Gün içerisinde ağız kokusu yapacağından pek tavsiye etmiyoruz. Lakin akşam vakitlerinde ve gece şiddetli diş ağrılarınız için sarımsağı tercih edebilirsiniz. Sarımsak bakterileri etkili bir şekilde yok ettiği için diş üzerine koyularak uygulanmaktadır.

  • Karabiber:

Bir nevi hastalıklarda doğal antibiyotik görevi gören karabiberi kullanmamız mümkün.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir