Sağlık

Clindoxyl Krem Nedir, Nasıl Kullanılır?

  | 

Clindoxyl krem, yaygın olarak kullanılan ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen bir sivilce kremidir. Glaxo Smith Kline adlı firma tarafından üretilen bu krem, piyasada jel olarak da satılmaktadır. İçerdiği etken maddeler sivilcelere karşı oldukça etkilidir ve kısa sürede sivilceleri yok eder.

Clindoxyl Krem Nasıl Kullanılır, Clindoxyl Kremin Yan Etkileri, Clindoxyl Krem Fiyatı, Clindoxyl Krem Kullananlar

Clindoxyl Krem Nasıl Kullanılır?

Clindoxyl, her sivilce kreminde olduğu gibi cilde uygulanarak kullanılır. Ancak içerdiği etken maddelere karşı alerjinizin olabileceği ihtimalini düşünerek, öncelikle elinizin veya kolunuzun bir bölgesinde test etmenizi öneririz.

 • Sivilcelerin olduğu bölgeyi temizleyin,
 • Clindoxyl sivilce kremini açın ve etkilenmiş bölgeye ince bir tabaka halinde sürün,
 • Kremi uyguladıktan sonra cilt tarafından emilmesini bekleyin.

Clindoxyl krem doktorunuz tarafından farklı bir şekilde önerilmedikçe, günde 1 kez kullanılmalıdır. Şayet kremi kullandıktan sonra aşağıdaki yan etkilerden herhangi birini görürseniz, acilen cildinizi yıkayın ve daha sonra doktorunuza başvurun.

Clindoxyl Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

 • Aşırı kızarıklık ve yanma,
 • Ciltte tahribat ya da tahriş,
 • Krem uygulanan bölgenin kabuk bağlaması,
 • Ciltte döküntü, soyulma, kuruluk ya da pullanma.

Clindoxyl krem ile ilgili olarak, şimdiye kadar görülen herhangi bir yan etki saptanmamıştır. Buna karşın, yukarıda saydığımız durumlardan herhangi birisi yaşanırsa, kesinlikle doktora danışılması gerekir. Aynı zamanda Clindoxyl kremi kullandıktan sonra bir müddet kızarıklık oluşabilir. Bu, normal sayılabilecek bir durumdur.

Clindoxyl Kremin Fiyatı Nedir?

Clindoxyl kremi eczanelerden 28 TL’ ye temin edebilirsiniz (2016 fiyatı). Ancak doktor tarafından reçete edilmeden kullanılmamalıdır. Clindoxyl sivilce kremi, etkisini hızlı bir şekilde gösterir ve sivilceleri kurutur. Cilt doktorları tarafından tavsiye edilen bu krem, sivilcelere doğrudan nüfus eder ve ortadan kaldırır. Clindoxyl krem kullananlar, daha önce kullandıkları sivilce kremlerinden vazgeçip bu ilaca geçiş yaptıklarını ve etkili sonuç aldıklarını ifade ediyorlar.

Clindoxyl Krem Kullananlar ve Yorumları

 • “Sivilce sorunu için başvurduğum hastanede doktorum Clindoxyl jel kullanmamı önerdi. Kesin sonuç alabilmeniz için, bu kremi 2 ay kullanmak gerekiyor. Buna karşın, kullanmaya başladıktan 15 gün kadar sonra etkilerini görebiliyorsunuz. Yüzünüzü ılık suyla yıkayıp temizledikten sonra sürebilirsiniz. Uyguladığınız bölgede biraz yanma yapabilir, ancak bu normaldir. Giysilerinize ve saçlarınıza temas ettirmemeye özen gösterin, aksi halde beyazlatabilir. Clindoxyl krem, yüzümdeki sivilceleri kullanmaya başladıktan sonra 13 gün içerisinde kuruttu, fakat siyah noktalar için etkisini göremedim.”
 • “Etkisinin yanı sıra, prospektüsü de gayet başarılı bir krem. Kullanımından yan etkilerine, saklama koşullarından dikkat edilmesi gerekenlere kadar her şey mevcut.”
 • “Doktor tarafından yüzümdeki sivilceler için eritretin kremle birlikte verildi. 2 ay kadar kullandım, ancak olumlu etkisini göremedim Hatta sivilcelerimde artış bile oldu. Kendi kendime “keşke Zoretanin kullansaydım” diye söylendim ama iş işten geçmişti. Hem 2 ayımı kaybettim, hem de sivilceler çoğaldı.”
 • “Yatmadan evvel sivilceli bölgeyi kükürtlü sabun ya da sebamed ile temizledikten sonra kullanmanızı öneririm. Uyguladığınız bölgeyi kurutsa bile, sabah kalktığınızda ilacı temizleyip hafif bir nemlendirici sürerek bu sorunu aşabilirsiniz. Sivilce problemi için yaz mevsiminde gittiğim doktor, “yazın sivilceler için hap kullanımı önermiyoruz” şeklinde bir konuşma yaptı. Buna karşın, clindoxyl kremi 5 yıl kadar kullanabileceğimi söyledi, tabii cildime uygun bir krem olması koşuluyla.”
 • “Clindoxyl krem uyguluyorsanız, kullandığınız makyaj malzemesinin bile etkisi olduğunu bilin. Makyaj malzemelerinin kullanım ömrü genellikle 6 aydır, eğer daha fazla kullanırsanız siyah noktalara davetiye çıkartıyorsunuz demektir. Clindoxyl sivilce kremini yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Sivilceler geçiyor, ancak tekrar çıkabiliyor. Yine de sabırla kullanmanızı öneririm.”

1 Yorum

 1. Sena

  3 Ağustos 2018 at 22:00

  Merhabalar doktorum tarafından bugün yazıldi ancak yatmadan 2 saat önce sürüp beklet dediğini hatırlıyorum gerisini hatırlamıyorum yani yikayacak miyim yoksa sabaha kadar bekleyecek mi aydinlatirsaniz çok sevinirim 🙂

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir