Cilt Bakımı

Cilt için Faydalı Vitaminler Hangileridir?

  | 

Güzel, dikkat çekici, sağlıklı ve uzun yıllar güzelliğini koruyacak olan bir cilde sahip olmak her bayanın hayalidir. Bu nedenle cildinizin güzelliği için hem uzman doktorlar tarafından hem de güzellik uzmanları tarafından kimyasal madde bulundurmakta olan kozmetik ürünleri kullanılmaması gerekmektedir. Kimyasal madde bulundurmakta olan cilt bakım ürünleri cildinizi beslemek ve güzel göstermekten ziyade oldukça kalıcı ve  büyük sağlık sorunları açacaktır. Bu nedenle kozmetik ürünleri kullanmak yerine cildiniz için gerekli olan vitaminleri tükettiğiniz gıdalar yolu ile almanız gerekmekte, önerilmektedir. Dilerseniz tek tek hangi vitaminin cilt için ne gibi faydası var buna göz atalım.

Cilt için A Vitamininin Önemi ve Faydaları

Cildinizin kuruluğundan ve cilt üzerindeki pul pul görünümden şikayetçi oluyorsanız cildinizin oldukça fazla miktarda A vitamini eksikliği vardır. Bununla birlikte özellikle genç kızlarda A vitamini eksikliğinden kaynaklanan akne ve siyah noktalar oluşmaktadır. A vitaminini zengin miktarda bulunduran gıdalar arasında ise Yumurta, süt, tereyağı, peynir, yeşil sebzeler, ıspanak, lahana, portakal, kayısı ve havuç yer almaktadır.

Cilt için E Vitamininin Önemi ve Faydaları

Sağlıklı, güzel ve uzun ömürlü bir cilde sahip olmak istiyorsanız en çok almanız gereken vitaminler arasında E vitamini yer almaktadır. E vitaminini bu derece önemli kılan ise yüksek derecede antioksidan bulundurmasıdır. Bu antioksidanlar cildin erken yaşlanmasını, kötü ve çirkin görünmesini sağlayacak olan serbest radikaller ile savaşmaktadır.

Cilt için C Vitamininin Önemi ve Faydaları

Cildin erken yaşlanmasını önleyecek ve güzelliğini uzun yıllar koruyacak olması için C vitamini önemli bir antioksidan deposudur. Özellikle meyvelerde çok fazla bulunan C vitamini hergün düzenli olarak tüketmeniz durumunda sağlıklı ve güzel bir cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Cildinizin pürüzsüz ve parlak olmasını sağlayacak olan C vitaminini tüm meyvelerden alabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir