Cilt Bakımı

Cildin Güzelleşmesinde Etkili Bitkisel Yağlar!

  | 

Cildin Güzelleşmesinde Etkili Bitkisel Yağlar!

Cildin doğal yollardan güzelleşmesi ve canlılığını kazanması için bir çok cilt ürünün yanında birer alternatif olabilecek doğal yağları da kullanmak cildin beslenmesine oldukça fayda sağlayacaktır. Özellikle yağları kullanmak istemeniz halinde mutlaka kaliteli olanlarını ve emin olduğunuz kişilerden almayı tercih etmelisiniz. Cilt için; sizlere bir kaç yağ önerisinde bulunacağız. Bu yağların cildiniz üzerinde gösterdiği etkiler ile daha fazla güzelleşeceksiniz.

Üzüm Çekirdeği Yağı: Üzüm çekirdeklerinin ezilmesi ile oluşan yağ; antioksidan etkisi, linoleic asit içermesi ve fitobesleyici özelliği ile cildin beslenmesinde ve canlanmasında fayda sağlamaktadır. Hafif bir yağ olması ile fazla yağlandırmadan cildi yaşlılık belirtilerine karşı da koruma sağlıyor.


kayısı-çekirdeği-yağı

Tamanu Yağı: Cildi sakinleştirici ve basit kesik ve yaraları iyileştirici özelliğine sahip bir yağdır. Özellikle kuru ciltlerin yağlanması açısından oldukça etklidir.

Kamelya Yağı: Omega yağ asitleri, E vitamini, yaşlandırıcı etkisi olan serbest radikallere karşı savaşıyor. Cildin neminin korunması, beslenmesi ve kırışıklık etkilerini azaltmada faydalı olmaktadır. Tüm cilt tiplerinde kullanılabilmektedir.

Fındık Yağı: Hızlı emilmesi sayesinde hemen etkisini göstererek; cildin korunmasına ve sakinleşmesine fayda sağlıyor. Özellikle kuru ciltler için ideal.

 

Avakado Yağı: A, B1, B2, E ve D vitamini zengini avakado yağı; yaşlandırıcı etkiyi azaltan, nemlendirici özelliğe sahip ve kuru ya da hassas ciltler için oldukça fayda sağlıyor.

 

Kayısı Çekirdeği Yağı: Özellikle A vitamini ve oleik asit içeriği ile yumuşatıcı ve besleyici özelliği bulunmaktadır.

Ayçiceği Yağı: A, B, D ve E vitamini zengini; sakinleştici, besleyici ve sakinleştici etki sağlıyor.

Zeytin Yağı: Besleyici ve yumuşatıcı özelliği ile faydalıdır.

Jojoba Yağı: Cildin pürüzsüz olmasına etki sağlıyor. Oldukça tercih edilen bir yağdır.

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir