Cilt Bakımı

Cilde İyi Gelen Yağlar

  | 

Cilde İyi Gelen Yağlar

Eczanelerden, aktar merkezlerinden ve büyük marketlerden temin edebileceğiniz pek çok yağ türü mevcuttur. Fakat yağı satın almadan önce vücudunuzu iyi bir şekilde tanımanız, vücudunuzda sorun yaşadığınız ve düzelmesini istediğiniz problemi belirlemeniz gerekmektedir.

Doğal olduğu kadar iyi kaliteye de sahip olan yağların cildiniz için besleyici bir etkiye sahip olduğu araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Bu sebeple nasıl bir cilde sahip olursanız olun her zaman size iyi gelecek ve destekçiniz olacak bir yağ mevcuttur.

Şimdi de cilt tiplerine uygun yağları, yağların hangi sorunlara karşı çözüm ürettiği gibi soruların cevaplarını paylaşmak istiyoruz. İşte yağlar ve bu yağlarla ilgili merak edilenler..

Argan Yağı

Argan yağı içerisinde barındırmış olduğu E Vitamini, antioksidanlar ve omega 3 yağ asitleri sayesinde pek çok soruna çözüm olmuştur. İlk zamanlar kuru ve yıpranmış saç tipleri için çok etkili olduğu bilinen argan yağı, şimdiler de yüz ve vücut için sağladığı faydalarla da adından söz ettiriyor.

Avokado Yağı

İçerisinde E Vitamini omega 3 yağ asitleri barındıran bu yağın hücre fonksiyonlarının düzgün bir şekilde yerine getirilmesinde ve iltihabın minimum seviyeye indirgenmesinde etkisi oldukça fazladır. Avokado yağı hassas, kuru ve kaşıntılı bir tene sahip olanlar için tercih edilmesi gereken bir yağdır.

Hindistan Cevizi Yağı

Hassas bir cilde sahip iseniz vücut nemlendiricisi olarak hindistan cevizi yağını tercih etmeniz önerilmektedir. Hindistan cevizi yağı içerisinde barındırmış olduğu yağ asitleri sayesinde egzama rahatsızlığı bulunan kişiler için de yarar sağlamaktadır.

Jojoba Yağı

Jojoba yağı içerisinde bulunan bileşenler ile cildimizin doğal yağlarıyla örtüşmektedir ve bundan dolayı vücut tarafından emilimi kolay olmaktadır. Çinko, bakır mineralleri ile birlikte B ve E Vitamini açısından zengin bir içeriğe sahip olan jojoba yağı dermatologlarca tavsiye edilmektedir. Ayrıca cildin güçlenmesine de katkısı bulunmaktadır.

Limon Yağı

Antibakteriyel bir yapıya sahip olan limon yağı, akneye eğilimli ve yağlı olan ciltler için uygun bir kullanıma sahiptir. Bir başka yararı ise gözeneklerin görünümü minimum seviyeye indirgemesidir. Çizgi ve kırışıklıkların azalmasında da büyük katkısı bulunmaktadır.

 

 

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir