Eğlence

Çarpıcı Komplo Teorileri

  | 

Çarpıcı Komplo Teorileri

Merak evrensel bir duygu. Görünenin altında yatanı araştırmak ve mutlaka söylenmeyen bilinmeyen bir şeyler olduğuna inanmak ve dahası kitleleri ilgilendiren olaylarda azınlığın çoğunluğu kandırma ve manipüle etme adına yalan söyleyebileceğini varsaymak da merak duygusunu birkaç adım daha ileriye taşıyarak komplo teorilerinin üretilmesine neden oluyor. Adı üstünde teori olarak kalan bu bilgilerin ispat edilmesine imkan olmaması da inandırıcılığı şaşırtıcı şekilde besleyen bir durum. Sadece belirli bir grubu değil bazıları dünyayı etkileyebilecek güce sahip komplo teorilerinin en ünlüleri listesine göz attığımızda ilk sırayı Atatürk’ün ölümü ile ilgili spekülasyonlar aldığını görüyoruz. Atatürk ile ilgili komplo teorileri ölümünün doğal yollardan olmadığı üzerine toplanmış durumda. Masonlar tarafından öldürüldüğüne inanılan Atatürk’ün zehirlendiği söyleniyor.

Yapay Hastalıklar Ve Daha Fazlası

Çaresiz hastalıkların başında gelen ve milyonlarca kişinin ölümüne neden olan AIDS virüsü komplo teorisi ve inancına göre bu illetin 1974 yılında laboratuar ortamında yaratıldığına dair. KGB ve CIA desteği ile yaratıldığına inanılan bu virüsün dünyanın nüfusunu azaltmak için kullanıldığına inanılıyor.

Kral Yaşıyor mu?

Rock an Roll kralı Elvis Prestley bir döneme damgasını vurmuş önemli bir kişilik. Yaşamı, şarkıları ve dansları ile fenomen olmuş Prestley’in açıklandığı üzere 1977 yılında öldüğüne sadece hayranları değil bazı komplo teorisyenleri de inanmıyor. Onlara göre Elvis Prestley’in gerçek ölüm tarihi doksanlarda gerçekleşti. Trajik bir kazaya kurban giden İngiltere Prensesi Lady Diana için üretilen komplo teorileri ise olayın kaza olmadığından yana. Öyle ki Diana’nın ölümü onaylanmayan yaşam tarzından dolayı İngiliz gizli servisi M16 tarafından gerçekleştirildi.

Şehir Efsaneleri

En çok inanılan şehir efsanelerinden biri de Beatles grubunun yaşayan tek üyesi olan Paul McCartney’in aslında dublör olduğu ile ilgili. Grubun en popüler olduğu yıllarda bir trafik kazasında hayatını kaybettiği söylenen McCartney’in grubun selameti için ölümünün gizlendiğine ve yerine benzerinin getirildiğine inanılıyor. Yakın tarihin en büyük felaketlerinden biri olan 11 Eylül saldırıları ile ilgili üretilen komplo teorileri de oldukça fazla. Kanıtlarla desteklenmeye çalışılan ve en çok kabul gören ve popüler olan teori saldırının ABD hükümeti tarafından önceden bilindiği ve hatta desteklendiği ile ilgili.

 

 

 

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir