Aksesuar

Çanta Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Altın Kural

  | 

Kolumuz bacağımız kadar önemli olan, resmen bir organımız yerine koyduğumuz çantalarımızın alışverişi elbette ki çok önemli. Bir çantanın kullanışlı olması, gün içerisinde bizi mutlu eden şeylerden biri olacaktır. İyi ve kullanışlı çanta demek, gün içerisinde daha az sinirimizin bozulması demek, buna emin olabilirsiniz ! Peki çanta alışverişinde nelere dikkat etmeliyiz? Mereklikadin.com sizler için yazdı.


1. Çanta bölmelerine dikkat edin.

Çantaların içindeki bölümler bizim adeta kurtarıcımız! Gün içerisinde çantada ötüp duran telefonu kapanmadan önce yakalayabilmek, ya da kapının önünde beklemeden eve giriş yapabilmek için çantamızın içinde biraz hızlı hareket edebilmemiz gerekiyor. Eğer siz de bu gibi durumlarla sık sık karşılaşan ve çantasında çok fazla şey taşıyan biriyseniz bol bölümlü bir çanta kullanmanız yararınıza olacaktır. Böylece telefonunuzu, anahtarınızı kolayca bulabilirsiniz.

2. Çantanız neyden yapılsın?

Çanta yapımında en sık kullanılan malzeme deri. Ama özellikle yaz aylarında, bedeninizi rahatsız etmemesi açısından deri çantalar raflara kalkıyor yerine renkli, desenli bez çantalar geliyor. Bez çantalar sıcak havalar için gerçekten de ideal. Ama ne yazık ki çok çabuk kirleniyor, aynı zamanda deri çantalar kadar dayanıklı değil. Eğer çanta alışverişinizde tercihiniz bez çanta olacaksa bu çantayı çok ağır eşyalarla kullanamayacağınızı ve sık sık yıkayacağınızı göz önünde bulundurun.

3. Renk seçimini doğru yapın.

Her zaman kullanacağınız bir çanta arıyorsanız renk seçimi taba, siyah, lacivert gibi renkler olacaktır. Çünkü bu renkler çantada kurtarıcı renklerdir. Sizi yarı yolda bırakmaz, her kıyafetinize uyum sağlar, günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer elinizde zaten böyle bir çanta varsa ve kombinlerinize eğlenceli bir hava katmak istiyorsanız pembe, sarı gibi renklerle yaz mevsimiyle mükemmel bir uyum oluşturabilirsiniz. Ama bu tip çantaların her kombine, her güne uymayacağının bilincinde olun ve bu renklere çok da fazla yatırım yapmayın.

4. Karar verin.

Çanta seçimine ilk olarak bu çantayı nerede takacağınıza karar vererek başlamalısınız. Bir düğünde ya da benzeri bir davette takacaksanız yanınıza az şey almanız yeterlidir ve bunun için küçük bir çanta yeterli olacaktır. Ama günlük kullanım için bir çanta arıyorsanız, özellikle de anneyseniz bavul tipi çantalara merhaba deyin.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir