Cilt Bakımı

Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulun!!

  | 

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

  Cildimiz üzerinde pek çok etkiler oluşur. Bazı durumlarda ışıltısını yitirir, bazen yıpranır, bazen kendini yenileyerek tazelenir. Gözenekler bazı durumlarda tıkanmakta ya da yağla kaplanmaktadır. Bu etkiler siyah noktaları oluşturur. Siyah nokta denir ama bu oluşumlar sarı renklidir. Bir nevi sivilcelerin ilk aşaması olarak tanımlanabilir. İlk aşamalarda iyi temizlenmediğinden dolayı oluşan siyah noktalar, bateri oluşumlarına zemin hazırlayacaktır. Farklı kremler, karışımlar ve maskeler bu alanda etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Burundaki siyah noktalar için maske seçenekleri de özellikle bu alanlardaki temizliğin sağlanmasında etkidir.Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulun!!

Burun Üzerindeki Siyah Noktalar

     Hem sağlık, hem de estetik açıdan oldukça kötü görüntü veren burun üzerindeki siyah noktalar, ten rengini de bozmaktadır. Yağlı bir görüntü vermekte ve kıkırdak dokusu nedeni ile burun üzerindeki siyah noktaların sıkılması oldukça can acıtacaktır. Bu açıdan daha sağlıklı ve pratik yöntemler denenebilir. Gözenekleri açmak için öncelikle kaynamış su buharına başınızda bir havlu ile yüzünüzü tutarak gözeneklerin genişlemesini sağlayabilirsiniz. Bu aşamadan sonra evde hazırlayabileceğiniz bir maske ile siyah noktalardan çok daha çabuk kurtulabilirsiniz.

Bu maskeler arasındaki tariflerden biri bir çorba kaşığı ile hazırlanmaktadır. Yoğurdun içine limon kabuğu, bir çorba kaşığı unu karıştırarak burnunuzun üzerine sürmeli ve en az 15-20 dakika bekleyerek maskeyi çıkarma aşamasında da ovalayarak çıkarmalısınız. Düzenli olarak haftada bir uygulanacak olan Burundaki siyah noktalar için maske ile cildinizi çok pratik bir şekilde arındırabilirsiniz.

Kahve ve Kil Maskeleri

      Kahvenin çok iyi bir arındırıcı ve nemlendirici olduğu bilinir. Bir tatlı kaşığı türk kahvesi ve sızma zeytinyağı ile elde ettiğiniz karışımın burundaki siyah noktalar dahil olmak üzere göz çevresi dışında tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Maskenin beş dakika beklemesinin ardından cildi soğuk ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. İlk defa kullanmış iseniz üç sonra aynı maske tekrar uygulanmalı ve daha sonrasında iki haftada bir düzenli olarak kullanıldığında siyah nokta oluşumlarının da önüne geçebilirsiniz.

Bir diğer kahve maskesi de bir çay kaşığı kahve, toz şeker ve bal ile yapılmaktadır. Bu karışım cilt üzerinde on dakika bekletilmeli ve su ile temizlendikten sonra siyah noktalarınızın kaybolduğunu görebilirsiniz. İhtiyaç duyulduğunda bu maske tekrarlanabilir. Kahvenin arındırıcı etkisine balın yumuşatıcı etkisi eklendiğinde cilt üzerinde mükemmel bir doğallık oluşturacaktır.Burundaki Siyah Noktalardan Kurtulun!!

İki yemek kaşığı kil, limon suyu ve yeterince su ile hazırlanacak maskede krem kıvamında bir karışım elde edilmesi gerekiyor. Göz çevresinin dışında burun dahil tüm yüze uygulanabilecek bu Burundaki siyah noktalar için maske ile cilt üzerindeki siyah noktalara veda edebilirsiniz. Cildin en zor noktası olan burundaki siyah noktaları temizlemek diğer bölgelere nazaran biraz daha uzun sürebilir Sağlıklı bir cilt yapısına sahip olabilmek adına düzenli bakımlar yapılmalıdır. Bakım olmayan ciltler kurumakta ve pullanmaları, sivilce oluşumları ve siyah noktalar şeklinde deformasyonlar ortaya çıkabilir. İçeriğinde sirke olan maskeler uygularken çok dikkatli olunmalıdır. Çünkü sirkenin sık kullanımları cilde zarar verecektir. Ve yorulan cilt çok daha fazla hasar görecektir. Bu açıdan cilt üzerinde kullanılan maskelere dikkat edilmeli ve doğru ölçülere belirli aralıklarda kullanılmalıdır.

Güzellik İçin Doğal Maskeler Yazımız için tıklayınız!!

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir