Boğa Burcu

Boğa Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Boğa burcu Şubat ayındaki ilk etkili enerji 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda oluşacak Dolunaydır. Bu Dolunayda özellikle iç dünyamızda kendimizi ifade etme arzusu çok yoğundur. Aile içerisinde desteklenmek, alkışlanmak, ön planda olmak istiyoruz. Diğer taraftan da iş hayatında yeniliklere açık, biraz da olumlu düşünmek arzusu vardır. Ancak hala Merkür geri hareketi olduğu için, şunu unutmayın ki en önemli konu kariyer hayatı ve toplumsal ilişkilerdir. İş ortamlarında otoritelerle ilişkilere dikkat edilmelidir.


11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi sonlanıyor. Ancak gölgeli günleri olan bir haftayı da hesaba katarsak 18 Şubat tarihine kadar kariyer hayatıyla ilgili konulara yeniden önem vermek gerekir. Ele aldığımız projeleri 18 Şubat tarihi itibariyle yürürlüğe koyabiliriz.

19 Şubat’ta ikinci kez Kova burcunda oluşacak Yeniayın 3 dakika sonrasında Güneş Balık burcuna giriyor. İki yönlü bir Yeniay olarak düşünebiliriz. Şifa verici bir gücü vardır. Projeleri ve planları yürürlüğe koyma anlamında kıymetlidir. İş hayatında bir hareketlenme başlıyor. İleriye dönük hedefler anlamında ilişkilerde ruhsal paylaşımların işaretçisidir. Yenilikler mutlaka kucaklanmalıdır.

20 Şubat tarihinde Venüs ve ardından Mars Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu dönem Boğa’ların hoşuna gitmeyebilir, iç dünyamıza dönüp ilişkilere bakabiliriz. Boğalar özel hayatında mutlu olup olmadığını sorgulayabilir. 20 Şubat sonrasında ilişkilerde beklenmedik kopmalar, bazı durumların sizi rahatsız etmesi ve gerginleştirmesi mümkündür. 20 Şubat sonrası rahatlatıcı aktivitelere yönelmek gerekebilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 4 Kasım tarihindeki Dolunay, ailevi ilişkilerde yönetimi elinizde bulundurma arzunuzdur. Sizin duygularınız, arzularınız, istekleriniz önemlidir. Bunu böyle kabul edilmesini, onaylanmasını bekleyeceksiniz. Hatalı bile olsanız, bunu kabul etmek yerine inatla savunursunuz.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumu, dostluklarımızı, ilişkimizi, umutlarımızı veya umutsuzluklarımızı, insanlara bakış açımızı, sosyal yaşamdaki zorluk ve kolaylıklarımızı, yeteneklerimizi veya başarısızlıklarımızı, hedeflerimizi veya tembelliklerimizi tümüyle gözden geçirmemizi, gerçekçi olmamızı söylüyor. Nasıl bir yol, bir amaç belirlemek lazım. Daha başarılı olmak için neler yapmak gerekiyor. Biz mi ağırdan alıyoruz işleri, yoksa geçtiğimiz süreç mi yoruyor bizi. İşte bütün bunları ele alalım. Hayatla ve kendimizle yüzleşelim, hesaplaşalım.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak. Size göre olması gerekenler ama bir türlü olmayanlar gerilim sebebidir. Şu niye böyle, bu neden şöyle demek yerine, ne yapabilirim demek çözüm bulmanızı sağlar. Hayata olan direncinizin yükselmesi için, geçmişte yaşanan anıları, olayları veya durumları sakin bir şekilde gözden geçiriniz.

23-28 Şubat arası: 26 Şubat tarihinde ilişki anlamındaki enerjiler gerilimi körükleyici gözüküyor. Ancak bu gerginlik öyle dışa yansıyan tarza değil. Daha ziyade kendi içinizde oluşuyor. Sizin kriterlerinize uymayan veya sizin elinizde olmadan gelişen durumlar ilişkileri kopartıp atıcı veya hoşgörülü davranmanın, sorunlara çözüm bulup birlikte ilerlemenin önüne engel koyuyor. Farklı bir açıdan durumu ele almak gerekecek.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki özel görünüm, iş hayatınızla ilgili konularda ileriye yönelik bir şekilde durumunuzu gözden geçirmenizi sağlıyor. Enerjinizi hangi alana yönlendireceğinizi, yeteneklerinizi hangi iş kolunda değerlendirmek istediğinizi belirlemeniz gerekebilir. Bu değişim fiziksel ve ruhsal anlamda da etkilidir. Eskiyen ve işlemeyen her şeyi değişir. 2 Şubat tarihinde, eğer bir fırsat karşınıza çıkarsa veya bir olay, bir durum nedeniyle kafanız karışırsa, durun ve sakin bir şekilde gözlem altına alın. Bu olan biten her ne ise, telafisi mümkün olabilir veyahut bir kere daha sizi yoklayabilir. Ne de olsa Merkür geri hareket dönemindeyiz. Nihai bir sonuç olarak hiçbir şeyi görmeyelim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Kariyer hayatınızla ilgili konularda düşündüğünüz, gözden geçirdiğiniz, plan ve projelerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz. Yeni bir iş girişimi, işinizle alakalı sorunlar, farklı tarzdaki fikirlerinizi uygulama yönünde hız kazanabilirsiniz. Gerekli kişilerle bir araya gelebilir, işvereniniz veya çalışanlarınızla yenilik anlamında düşündüklerinizi paylaşabilirsiniz. Eğer geri hareket döneminde yeni bir iş düşündüyseniz, şimdi bunun için harekete geçebilirsiniz. Bürokratik işlerinizi daha çabuk halledebilirsiniz.

12 Şubat tarihinde, özel hayatımızda, iş ortaklıklarımızda veya rakip konumunda bulunan kişilerle, burun buruna gelebiliriz. Özellikle mesleki ve toplumsal alanda arzu etmediğimiz gelişmeler yaşıyorsak, mevcut durum bizi rahatsız edici ise, kolayca öfkeleniriz, tepkide bulunabiliriz. Hayatın üzerimize geldiğini düşünürüz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda oluşacak Yeniay, iş hayatında çözüme odaklı ve tarafsız bir şekilde durumu ele almanın doğru olacağını işaret ediyor. Tabii ki idealist Boğalar için böyle bir Yeniay, işine odaklanmak anlamında yararlıdır. Ayrıca yenilikçi bir gözle, farklı projelere açık tarzda hareket etmeyi sağlar. Bu Yeniay Kova burcunda ikinci kez doğduğu için, iş hayatınızla ilgili alanda bir değişimin işaretçisidir. Bugünün bir başka önemi, Yeniayın ardından Güneş-Balık burcu seyrinin başlamasıdır. Bu da gösteriyor ki, hem değişiklik hem de yaratıcı tarzda çalışarak hedefinize ulaşabilirsiniz. Bu oldukça ilginç ancak bir o kadar da olumludur.

23-28 Şubat arası: 24 ve 26 Şubat tarihlerinde çalışma hayatınızdaki ilişkilerinize, iş ortaklıklarınıza ve mali konulara çok dikkat etmek gerekiyor. Çünkü evdeki hesabın çarşıya uymadığı, sizi sinirlendirebilecek durumların oluşma ihtimalini göz önüne almalısınız. Sizi rahatsız eden meseleleri çözümlemek için enerjinizi doğru yönde kullanmaya çalışmak, illa baskın olacağım diye kendinizi yormamak lazım. Aksilikler çıkabilir. Ancak bunları halledebilmenin yolu, bilinçli bir şekilde hareket etmekten geçiyor.

PARA
1-8 Şubat arası: 5 Şubat tarihindeki görünüm, maddi konularda çabuk karar vermemek gerektiğini gösteriyor. Merkür geri hareketi yine temkinli olmamız gerektiğinin işaretçisi. Bir bakalım. Gerek işimizden gerekse başkalarından beklediğimiz haberler ne derece net ve doğru iyice anlamak lazım.

9-15 Şubat arası: Maddi açıdan 11 Şubat itibariyle kazanç elde etmeye yönelik işlerimizi hızlı biçimde yoluna koyabiliriz. İşimizin finansal açıdan getiri ve götürüsü üzerine düşünürüz. Kazancımızı önemseriz. Parlak fikirlerimiz, yaratıcı çalışmalarımız, farklı projelerimizi öne sürerek artı gelir elde etmek için gayret gösteririz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Merkür-Satürn görünümü, maddi kazanç elde etmek amaçlı iş girişimlerinin işaretçisi olduğu gibi, yasal anlaşmazlıklar veya bölüşümlerle ilgili konulara ciddi biçimde bakmamızı gerektirir. Eğer bir iş veya ortaklık düşünülüyorsa, her türlü hukuki noktanın sağlam bir şekilde ele alınması, hesabının yapılması önem taşır.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde işlerinizi maddi anlamda çok iyi takip ediniz. Eğer başkalarıyla ortaklaşa halledilmesi gereken bir durum varsa, bu kişiler ne kadar güvenilir, verdikleri sözü tutarlar mı, sonra bütün iş üzerinize kalır mı diye düşünmek lazım. Ayrıca evinizin ihtiyaçları, yolculuk, bir proje ile ilgili konularda paraya ihtiyaç duyuyorsanız bunun geri ödemelerinde zorlanır mısınız bunu iyi düşünün. Bu tarihte ödeme güçlüğü yaşanabilir.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-15-16-19-20-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 3-4-10-11-17-18
Aşkta En Şanslı Günler : 5-6
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25-26
Yeniay : 23-24-25
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 10-11-12
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir