Boğa Burcu

Boğa Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

BOĞA OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
3 ve 5 Ocak tarihlerinde Merkür ve Venüs arka arkaya Kova burcunda seyrine başlıyor. Çalışma hayatımızla ilgili meseleler üzerinde önemlidir. Özgürlük, aktivite, yenilik arzumuz vardır. Ancak Merkür 21 Ocak tarihinde geri hareketine başlıyor. Gölgeli günlerle birlikte 14 Ocak’ta başlıyor. Yaklaşık 11 gün boyunca kariyer konularında hızlı bir şekilde adım atabiliyoruz ama gözden geçirmemiz gerekiyor. Çünkü aynı gün Yengeç burcunda bir dolunay oluşuyor. Bu dolunayda çevre hassasiyetleri ve aile ilişkileri anlamında önemlidir.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda seyrine başlayacak. Hassasiyetimizin yoğun olduğu, çevremizden destek beklediğimiz bir dönemdir. Çevre ilişkileri ele alınmalıdır. Buna göre de iş tercihi yönünü belirlemek önemlidir.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor ve aynı gün yeni ay oluşuyor. Yeni ay özellikle eğitim hayatı, iş girişimleri, sağlık, çalışma hayatıyla ilgili konularda bir hayli önemlidir.

27 Ocak tarihinde de Venüs Balık burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir şifalandırıcı etkiye sahiptir, olumlamalar için uygundur.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihi ilişkilerde inatlaşmalara, birbirinizin hedeflerine, inandıklarına abartılı şekilde yaklaşmaya neden olabilir. Özellikle karşı tarafın özgürlüğünü ve kişisel isteklerini kabul ettirmeye çalışması size pek uymaz. Birbirinizle konuşmalısınız. Yine olgunluk size düşüyor. İlişkisi olmayanlar bu tarihte pozitif yaklaşımlı, kendinden hayli emin bir kişiyle tanışabilirler. 3 Ocak tarihinde sorunları aşabilmenizde yardımcı enerjiler devrede olacak.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, değerlerimizi savunma, yakın çevremizle alakalı konulara eğilme, yolculuklar, uzak yakın akraba ilişkileri, duyarlılık anlamına geliyor. Hassas olduğumuz konularda biraz alıngan, duygusal davranabiliriz. Yaşadığımız yer, alışkanlıklarımız, ailemiz, sevdiklerimizden uzak durmak istemeyiz.
12-18 Ocak arası: Bu hafta aşk hayatınızla ilgili enerjiler bir hayli yoğun olacak. 12 Ocak tarihindeki Mars-Balık geçişi partnerinizle ortaklaşa hareket edebilmenizi sağlıyor. Birbirinizi motive edebilirsiniz. Partnerinizin duygusal yönü ve aynı zamanda aktif olmayı bilmesi gerekecek. Sizin de arzunuz bu yönde olacaktır. Bekar Boğalar hem hareketli hem de gerektiğinde ılımlı davranabilecek kişileri tercih ederler.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihindeki Mars-Neptün kavuşumu, hoş bir etkileşim, insanı farklı bir dünyaya davet eden bir aşk, ilişki gibi görünebilir. Ayaklarınız yerden kesilir gibidir. Eğer mevcut ilişkiniz bugüne dek olumlu yönde ilerlemişse, bu verilecek önemli bir kararın işaretçisidir. Ancak aniden rastladığınız bir kişi varsa, ben derim ki, iyi düşününüz. Her şey göründüğü gibi mi, doğru bu yanlış mı diye ölçüp tartınız. Problemli bir ilişkiniz varsa, düzeliyor veya tam tersine ayrılık aşamasına gelmişseniz, bir anda tam tersi bir karar verebiliriniz. Yine dikkatli olunuz derim.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihindeki Venüs-Balık burcu geçişi hoş duyguları, güzellikleri, aşkın saf ve temiz bir şekilde ele alınışını sağlasa da, 30 Ocak tarihindeki görünüm, bir ilişkinin uzun vadeli sürdürülmesinin önündeki engelleri işaret ediyor. Zaman olgusu kıymetli. İyi niyetle başlanan bir ilişki daha sonra karşı tarafın hayatındaki sıkıntıların, sorumlulukların çokluğu nedeniyle bitebilir. Devam eden ilişkinizde, sorunlar varsa bunlar bir yana atılsa da, bir müddet sonra öyle yürümeyeceği anlaşılabilir. Her durumda, bilinçli olmak, gerçekleri göz ardı etmemek gerekiyor.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: İş hayatınızla ilgili konularda mücadeleniz 1 Ocak tarihinde hayli yoğun. Doğru bildiğiniz yoldan geri dönmezsiniz. Ancak gerekli olduğunda uyumlu davranmayı da biliniz. Hedefiniz yenilik, büyümek, aktif olmaksa, bu tarihte enerjiler sizden yana. İsteklerinizi kabul ettirmek için elinizden geleni yapabilirsiniz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak Merkür-Kova burcu geçişi iş hayatında bilginizi tecrübenizi yenilikçi tarzda ve yaratıcı şekilde ortaya koymanız gerektiğini gösterir. Zekanız, iletişim beceriniz, gruplar içindeki etkinliğiniz, dış dünya ile güçlü temasınız ilerlemenizde yararlıdır.
12-18 Ocak arası: İş hayatında bu hafta, özellikle 13-14-15 Ocak tarihlerinde yapılacak görüşmelerde, kurulacak bağlantılarda dikkatlice hareket etmeniz gerekecek. Cesaretle atıldığınız bir iş veya kabul edeceğiniz bir teklifi çok iyi takip etmeniz lazım. Çünkü beklenmedik aksamalar, gecikmeler veya ansızın beliren engellerle mücadele etmeniz gerekebilir. Aceleci davranmayınız. İşinizin sağlam olup olmadığına özen gösteriniz.
19-25 Ocak arası: İş hayatınız ve hedeflerinizi mutlaka dikkatli biçimde gözden geçiriniz. Mevcut işiniz ve kariyer hayatınızda zorlanmalar varsa ve siz bambaşka bir yolda ilerlemeye kararlıysanız çok iyi düşünün derim. Size cazip gelen bir teklif veya fırsatı, yetkiniz, bilginiz, yeteneğiniz doğrultusunda inceleyin ki, sonra pişman olmayın. Gerçekten emin misiniz, artı ve eksileriyle yapmak istediğiniz işi gözlemleyin. Bu her zamankinden daha değişik bir iş veya yol olduğu için hafta boyunca özellikle 20 Ocak tarihindeki Yeniayda bunları bir düşününüz.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. İş hayatınızı ilgilendiren konularda düşüncelerinizi veya uygulamaya koymak istediğiniz planlarınızı mutlaka gözden geçiriniz. Aceleyle kararlar vermeyiniz. İş girişimleri, yeni başvurularınız, görüşmeler için bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle gözlemde bulunmaya başlayınız. Karşınıza çıkan iş fırsatlarını değerlendirmeden önce enine boyuna şartlara bir bakınız.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihindeki Venüs-Balık burcu geçişi, iş hayatımızda ılımlı, duyarlı, başkalarına yardım etmekten zevk alacağımız bir dönemi işaret ediyor. Sanatsal, mistik alanlara duyulan ilginin de göstergesi olacak. İş başvurusunda bulunacaklar mutlaka iyice durumu gözden geçiriniz. Çünkü Merkür geri hareket dönemindeyiz. Yanlış bir tercih, gözden kaçan bir ayrıntı veya sorunları umursamamak yanlış olur. 28 ve 30 Ocak tarihlerinde yapılacak işler, girişim ve görüşmelerde dikkatli hareket edelim. Karşımıza çıkan fırsatları onaylamadan önce üzerinde düşünelim.

PARA
1-4 Ocak arası: Ev kiralama, satın alma veya kira artışı ile ilgili konular etkili gözüküyor. Paraya ihtiyaç duyulabilir veya bu işleri halletmenizi gerekebilir. Beklenmedik masraflar da gündeme gelebilir. İşinizden elde ettiğiniz gelire göre hareket etmenizde yarar var. Ani kararlar verilmemelidir. Gelişmelere göre bütçenizi gözden geçiriniz. 3 Ocak tarihindeki Venüs-Kova geçişinde, hesapsız harcamalardan kaçınmakta yarar var.
5-11 Ocak arası: Merkür-Kova burcu geçişi mali konularda kazandırıcı işlere yönelmeyi sağlayıcıdır. Bir proje veya bir etkinlik yoluyla para akışını simgelediği gibi, işsizlik sorunumuzun çözülmesi sonucu bir akışın sağlanması yönünde de etkilidir.
12-18 Ocak arası: Uzun vadeli, sağlam bir kazanç elde etmek için, doğru kişi ve alanlar tespit etmekte yarar var. Dürüstlük şart. Ayrıca uygulamaya dönük işlere yönelmek lazım. Yanlış ortaklar ve geçici işler fayda getirmez. Kredi alımları, ortaklaşa işlerde daha dikkatli olunuz. Yapılacak görüşmelerde şartları iyice gözden geçirin.
19-25 Ocak arası: Maddi konulardaki getirilerinizi doğru şekilde değerlendirmeniz yerinde olur. Boyunuzu aşan borçlara girmeyiniz. Güzel fırsatlarla elinize geçen paralarınızı doğru iş üzerinde değerlendirmeye bakınız.
26-31 Ocak arası: Maddi konularda 28 ve 30 Ocak tarihlerinde daha dikkatli olmamız, ortaklaşa işler, yatırım, miras, iş görüşmeleri anlamında hesabımızı bilmemiz iyi olacaktır. Verilen sözler, önümüze gelen tekliflerin tutarlılığı, güvenirliğine bakalım.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-19-23-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler : 7-8-14-15-21
Aşkta En Şanslı Günler : 9-10
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 2-3-29-30
Yeniay : 26-27-28-29
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 14-15-16
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir