Aşk & İlişkiler

Birlikte Yaşamak Kararında Açıklık!

  | 

Flört ettiğiniz erkek arkadaşınızla çok iyi anlaşıyorsunuz ve bir karar aldınız birlikte yaşamak istiyorsunuz. Bu karar evlilik kararı kadar ciddi bir karardır. Çünkü arada bir görüşmek yerine aynı evde aynı paylaşımlar içerisinde yaşamak o kadar da kolay bir seçim değil. Çünkü farklı iki yapıya sahip bir insanın bir arada olması için ortak bir sözleşme yapması sağlıklı olacaktır. Eğer baştan düzgün bir şekilde açık konuşarak bu kararı almamanız halinde sorunlar çıkabilir.

Farklı Bir Yaşama Adım

Yalnız yaşamakla; biriyle birlikte yaşamak o kadar basit bir ayrıntı değildir. Çünkü herkesin kendi başına olduğunda bir düzeni ve çevresi vardır. Eve misafir gelecek arkadaşlardan tutun da; ödenecek faturalar, evin düzeni ve daha bir çok konuda anlaşmak; sonradan sıkıntı olmaması adına bir gerekliliktir. Birlikte yaşamak kararını neden aldığınızı netleştirin. Beklentileriniz neler olacak, maddi konularda ortak bütçeniz ne olmalı, nasıl bir sistemle hareket edeceksiniz ve bunun gibi daha bir çok konu hakkında dürüst ve açık olarak konuşmak sonradan birbirinize karşı yanlış anlaşılmaları ve davranışları önleme açısından yapılması gereklidir.

Ev Arkadaşlığı Nasıl Olmalı?

Sonuçta; her ne olursa olsun bir ev arkadaşlığı yapacaksınız. Kurallar önceden konulmazsa bu ev arkadaşlığı ilişkinize de zarar verebilecek boyuta gelebilir. Birlikte olmanız halinde her anınızı birlikte geçirmek bir zorunluluk olmamalı. Sonuçta ayrı yaşarken yaptığınız şeyleri birlikteyken de; özgürlüklerinizi kısıtlamadan yapabilmelisiniz. Sosyal hayatınız konusunda birbirinize saygılı olmanız gerekir. Evinizde misafirleriniz olacak ya da farklı zamanlarda arkadaşlarınızla zaman geçirmek isteyeceksiniz; tüm bunlar netleştirilmeli.

Bu arada birlikte yaşamak hayatınızı rutinleştirmemeli ve yenilikleri birlikte paylaşarak yaşamanız gerektiğini bilmelisiniz. Yoksa belli bir zaman sonra ilişkinin monotonlaşması sizin birlikte yaşamanızı çekilmez hale getirecektir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir