Diyet

Bir Haftada Zayıflamak İçin Diyet!

  | 

Bir Haftada Zayıflamak İçin Diyet!

Acil olarak zayıflamaya ya da biraz incelmeye ihtiyacınız var. Evlenmek üzeresiniz ve gelinliğin içine girerken zorlanmak istemiyorsunuz. Kolayca uygulayabileceğiniz ve sizin için fazla işkence olmadan uyum sağlayacağınız bir diyet lazım. İşte size bu konuda kısa sürede hem de sağlıksız olmayan basit bir uygulama yöntemi. Kilonuza göre fazlalığınız ne kadar ise; ona göre devam edebilirsiniz. Ya da yeteri kadar verdiğinizde bırakabilirsiniz. Ancak biraz sıkı bir diyet olacak ona göre hazır olun! ‘’Bir hafta dişimi sıkarım ve ben bunu yaparım’’ diyorsanız buyurun deneyin.

diyetDiyete Nasıl Başlanır?

Öncelikle kilonuzu öğrenin ve ona göre başlayın. Ne kadar verdiğinizi görünce mutlu olacaksınız.

Sabah Başlarken; Sabahları erken kalkın ve bir bardak oda sıcaklığında suyunuzu için. En az 5 km kadar bir yürüyüşe hazır olun. Tempolu olarak yürüyün ve yanınıza su almayı unutmayın. Geldiğinizde bir bardak yağsız süt ve bir tane elma ile kahvaltınızı yapın. Tabi sürekli su içmeye devam etmeniz gereklidir.

Öğle yemeğinde; Bir kase yağsız yoğurt ve bir porsiyon sebze(karnabahar, brokoli veya lahana) haşlama yaparak içine az zeytinyağı ve limon sıkarak tüketin. Eğer çok halsiz hissediyorsanız yanında bir parça kepekli ekmek yiyebilirsiniz.

Ara öğünlerde; Bir şeyler yemeniz gerekir. İstediğinizi seçebilirsiniz. Tabi bunlar enerji veren gıdalar olmalı. Bir kaç diyet bisküvi, yarım muz, bitter çikolata, bir kaşık fındık ezmesi gibi yiyecekler olabilir.

Akşam yemeği; Sadece bir elma ve yoğurt olacaktır. Saat 7 gibi yemeniz gerekir. Başka hiç bir şey tüketmemelisiniz. Ancak bol su içmeye devam edebilirsiniz.

Bu diyet bir haftadan fazla uygulanmamalıdır. Çünkü; fazla yapmak aşırı besin kaybına yol açabilir o açıdan kesinlikle kilo veriyorum diyerek devam etmeyin. Eğer bünyeniz kaldırmazsa diyeti yarıda kesmeniz gerekir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir