Cilt Bakımı

Bepanthol Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

  | 

Bepanthol, Bepanthol Cilt Bakım Kremi, Bepanthol Dudak Bakım Kremi, Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi, Uygulama Şekli

Bepanthol krem hakkında bu yazımızda detaylı olarak yorumlarımızı belirteceğiz. Bepanthol ne işe yarar? Vücudumuzun en önemli parçalarından biri olan deri tabakasının nem oranının belli bir seviyede olması gerekir. Bazen bu seviyenin altına düşünce vücudumuzda kuruluk hissederiz değil mi? Hatta kışın bazen sırf bu yüzden ellerimiz kurur.

Bu tür durumlar kaldığımızda hemen bir nemlendirici kreme başvururuz.Biz size Bepanthol el, yüz -vücut kremini öneriyoruz. El, yüz -vücut bakım kremi mi? Çünkü bepanthol kremi vücudunuzun her yeri için uygulayabiliyorsunuz. Vücudunuzda kuruluk ve yıpranma hissettiğiniz her yere gönül rahatlığıyla sürebilirsiniz. Etkili ve zengin bir içeriğe sahip olduğunu söylemek istiyorum. Hemde su bazlı olması harika bir özellik.

bepantholEn azından benim çekmecemde en önemli yardımcılarım arasında yer alıyor. Ayda 1 tüp bepanthol kremi bitiriyorum. Cilde nem kazandırmasının yanı sıra besleyici içeriğiyle yıpranmayı önlüyor. Hatta yağlı cildi olanlar bile gönül rahatlığıyla kullanabilir. Demiştim ya, su bazlı bir üründür diye.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi- Yorumlarım

Maalesef havalarımız o kadar çok kirliki. Günlük duş almak zorunda hissediyoruz kendimizi. Ve tabi günlük aldığımız duş sonrası kendimize gereken ilgiyi göstermek zorundayız. Cildimiz pul pul olmaya başlıyor. Hatta gerginleşmeye, kızarmaya ve çatlamaya başlıyor. Birde kış soğuğunun oldunu düşünürsek, vay halimize. Bu cildin o zaman bakıma ihtiyacı olduğunu anlıyorsunuz. Ben bu yüzden bepanthol cilt bakım kremini kullanıyorum.

Hızlı emilen yapısı sayesinde vücudunuz hemen emiyor ve harika bir rahatlık hissi veriyor. Bazı kremlerde oluşan o yapış yapış hissi olmuyor hatta herhangi bir parlama falanda olmuyor. Başta demiştim ya su bazlı bir bakım kremi olması gerçekten çok büyük bir avantaj. Sonuçta her önümüze gelen kremi vücudumuza sürmemeliyiz. Cilt bakımı şakaya gelmez. Güvenilir ve sadece eczanelerde satılan ürünleri kullanmaya özen göstermeliyiz.

Hatta biraz daha açarsak eğer: İçeriğinde Pro vitamin B5  bulunuyor. Bunun anlamı cilt yapımız için çok yararlı birkaç element diyebiliriz. Bepanthol cilt bakım kremi renklendirici ve paraben içermiyor. Kendine has kokusuyla, parfüm içermiyor. Yani gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Akşam eve gittiğinizde makyajınızı çıkardıktan sonra yüzünüze sürün ve verdiği rahatlık hissiyle yüzünüz gereken nemi alsın. Bepanthol kremi günlük yaşamınız içinde kullanabilirsiniz. Günde bir veya iki defa ideal günlük yaşamınız için kullanabilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Uygulama Şekli

Bepanhol cilt bakım kreminin günlük yaşama uygun olduğunu yazmıştık. İçeriğinde ne olduğunu bilmediğiniz kremler yerine bunu kullanmanız daha sağlıklı olacaktır. Kullanım için bu adımları izleyebilirsiniz.

 • İstediğiniz bölgenin üzerine yavaşça biraz kremi sürün.
 • Dairesel hareketlerle yavaşça vücudunuza yedirin.
 • Bepanhol cilt bakım kremini günde bir veya iki defa kullanabilirsiniz. Yeterli olacaktır, merak etmeyin 🙂

Bepanthol Dudak Bakım Kremi – Yorumlarım

Bepanthol dudak bakım kremi içerdiği provitamin B5 sayesinde cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor.Bu vitamin cilt için önemli bir vitmaindir ve cildimizin yapısındaki ana vitaminlerden birtanesinidir. Bepanthol dudak bakım kreminin hem koruma hem nemlendirme özelliği vardır.

Bildiğiniz üzere dış etkiler ve yoğun yaşantımızdan dolayı dudaklarımızda bazen yıpranma ve kuruma meydana gelebiliyor. Pürüzsüz olan dudaklar kuruyunca çirkin bir görüntü alıyor. Bu gibi durumlarda dudaklarımızı nemlendirmeye ihtiyacımız olacaktır. Bepanthol Dudak Bakım Kremi dudaklarınıza gereken değeri verecek ve pürüzsüz görünümü kazanmasında yardımcı olacaktır. Neden bu kadar eminsin diyebilirsiniz. Çünkü dermatolojik olarak test edilmiştir ve uzmanlar bunu öneriyor.

Bepanthol Dudak Bakım Kremi Uygulama Şekli

Bepanhol dudak kremi yeni yapıyla karşımıza geliyor. El değmeden dudağa sürmemizi sağlayan bir yapıya kavuşmasıyla hijyende son nokta diyebiliriz. Sonuçta dudaklarımız ağız bölgesinde ve hijyene çok dikkat etmeliyiz. Ellerimizi sürmek ne kadar hijyenik olabilir ki? Adım adım nasıl sürüleceğini anlatalım o zaman:

 • Aldığınız dudak kremini tüpünü hafifçe sıkarak kremi dışarı çıkarın. (hafifçe sıkmanızda fayda var 🙂
 • Yuvarlak ucuyla dudağınıza sürünüz. Her yerine sürülmesi için dairesel hareketler yapabilirsiniz.
 • Günlük kullanıma uygundur ve günde dört kez kullanmak işinizi görecektir.

Harika ve pürüzsüz dudaklara sahip olmanız dileğiyle 🙂

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi – Yorumlarım

Size harika bir tahriş onarım merheminden bahsedeceğim. Vücudumuzda bazı bölgelerimiz bazen çok fazla tahriş olabiliyor. Buralara gereken bakımı yapmazsak nem oranı düşecek ve oralarda kabuklanma ve soyulmaya benzer sorunlar yaşayabiliriz. Hatta bazen çatlamalar ve deride kabuklanmalar görülebilir. Bu tip durumlarda bepanthol onarıcı bakım merhemini tavsiye ediyorum. İçerdiği harika vitamin ve nemlendirici etken maddeleri sayesinde rahatlıkla tahriş olan bölgenin eski haline dönmesini sağlayacaktır. Hatta daha yumuşak ve pürüzsüz olacaktır. ,

Özellikle bu  bepanthol merhem çok yoğun nemlendirici içeriğe sahiptir. Vücudunuzun doğal yapısını bozmadan, sadece ona destek olarak işlevini görmektedir. Bepanthol merhem parfüm ve paraben içermeyen formuluyle tam bir cilt dostu.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi Uygulama Şekli

Tahriş olan bölgelerin onarımında kullanacağımız bepanthol merhem, dermatolojik olarak test edilmiştir. Yani yine gönül rahatlığıyla kullanabileceğiz. İsterseniz kısaca nasıl uygulayabileceğinizden bahsedelim:

 • Merhemi tahriş olan bölgeye hafifçe yaklaştırın ve hafif bir şekilde basarak tahriş olan yere merhemi sürünüz.
 • Vücudun merhemi emmesi için hafifçe dairesel hareketler yapabilirsiniz. Zaten çabucak emilecektir.
 • Bu merhemi sadece tahrişli bölgeler için kullanınız. Günde iki kez kullanmanız kafidir.

2 Yorum

 1. Ahmet bekdaş

  25 Aralık 2017 at 22:41

  Bepanthol egzama kremi aldım kesinlikle tavsiye etmiyorum hiç bir şekilde fayda etmedi daha önce de bebeğime pişik kremi almıştım sürer sürmez yaktı ve çok ağladı hiç bir şekilde önermem..

  • Nihal

   11 Mart 2018 at 16:38

   Ben de Bepanthol kremi almıştım, biraz olsun yatıştırdı fakat gerçek etkiyi Coresatin sarı kremde gördüm.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir