Egzersiz

Belinizi İnceltmek İçin Egzersiz Yapın

  | 

Belinizi İnceltmek İçin Egzersiz Yapın

Kadınların en çok şikayet ettiği sorunlarından ve yağlarının toplandığı bölgelerden birisi bel bölgesidir. Bel bölgesinin kalınlaşması hem sağlık açısından sorun yaratır hem de fiziksel olarak görüntüyü bozar. Diyet yapmak bel bölgesinde değil tüm vücutta kilo vermeye yardımcı olur. Ancak; bel bölgesini çalıştıracak egzersizler yaparak belinizi şekillendirip incelmesini sağlamanız mümkün olabilir.

Bel İnceltmeye yardımcı olan egzersizler;

Bodyweight squat: Bel bölgesini inceltmeye yarayan bir egzersiz tekniğidir. Normal squat egzersizi ile benzerdir. Ayakları omuz hizasına gererek açın, sonra yere oturacakmış gibi geriye esneyin. Kollar ileriyi gösterir şekilde olmalıdır. Bu hareketi tekrarlayarak devam edin.

Leg circles: Kolay bir egzersizdir ve bel bölgesi incelmesi için etkili bir tekniktir. Sırt üstü yere uzanın, sağ bacağı karın bölgesine çekin ve esneyin. Bacağınızı düz bir şekilde, parmaklar yukarıyı gösterecek biçimde, uzatın. Bu pozisyonda ayak parmaklarının saat yönü tersine daireler çizmesini sağlayın. 10 kez yapın ve her gün bu sayıyı artırın. Aynı şekilde hareketin tamamını diğer sol ayağınız ile devam edin. Kalçaların kaymamasına dikkat etmelisiniz.

Stability Ball Sit-ups: Bu egzersiz hareketinde pilates topu kullanılmaktadır. Pilates topunun üstüne sırt üstü yatın. Dizleriniz kırık olacak ve ayaklar yere basacak şekilde durmalıdır. Bu hareketi yaparken bir dambılı,  iki elinizle tutun ve esneyin.

Plank:Pilates egzersiz şeklidir bel bölgesi ve karını çalıştırır. Elleriniz omuzlarınıza değene kadar dizlerin üstünde; dizler kıpırdamadan ellerle yürüyün. Vücut ağırlığı eller ve dizler üzerinde olacak tarzda karnı içerde tutun ve 10’a kadar sayın. Bu pozisyonda kolları kırıp gövdeyi yere yaklaştırıp, yeri itin dirsekleri düzleştirin ve gövdenizi kaldırın.

Bu egzersizleri yapmadan önce 10 dakika vücudunuzu ısıtmayı unutmayın!

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir