Dekorasyon

Bebek Odası Dekorasyon Modelleri

  | 

Bu yıl bebek odası dekorasyonu için önce nasıl bir oda istediğinize karar vermelisiniz. Bebek odasının sakin bir odada mı yoksa rengarenk bir odada büyümesini istediğinize karar verin. Bebeklerin odaları daha çok pembe renk ağırlıklı ya da erkek bebeklerinki ise mavi ağırlıklı olacak şekilde olur. Burada öne çıkan bebek için en güzel ve en rahat olan bebek odasını hazırlayabilmektir.

Bebeklerin odasında daha çok mutlaka odasında oyuncak bulunacaktır. Bebek odasının dağılmaması için oyuncakların genel olarak dekorasyon düzenlenirken mutlaka ayarlanması gerekir. Oyuncaklar ortalıkta hem bebek hem de anne baba son derece rahatsız edici olabilir.

Modern Bebek Odaları

Bebek odasında halı seçiminde özellikle de bebeğin alerji durumu göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle kolay temizlenebilen bir halı tercih edilmelidir. Bebek odasının dekorasyonunu düzenlerken renkli ya da soft renkler de halı kullanmak da isteyebilirsiniz. Mesela bebek ilk adımlarını atmaya başladığında devamlı olarak düşecektir bu yüzden parkeyle direk temas halinde olması onun canını acıtacaktır.

2015 Bebek Odası Dekorasyonu

2015 bebek odası modellerine göz atttığınız da bu sezon beyazın sık tercih edildiğini görebilirsiniz. Bu rengin bu kadar sık tercih edilmesinin nedenleri arasında özellikle de çocuk için renkte sorun yaşanmaması, ve daha fresh görünmesi ve renk karışıklığının önlenmesi yer almaktadır. Daha çok oyuncakların yer alacağı bu oda için mobilyaların genellikle renkli ve koyu renklere sahip olması çocuk için yorucu olacaktır.

Son yıllar da birkaç yıldır devam eden beyaz bebek odası mobilyaları genel olarak kullanışlı bir seçim olarak görünüyor. Eğer bebeğinizin daha huzurlu ve son derece mutlu bir odada büyümesini istiyor kesinlikle aynı zamanda son derece zevkli seçimler yapmalısınız.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir