Bebeğe Hazırlık

Bebek Çantasında Neler Olmalıdır?

  | 

Dünyanın en mutlu ve sevinçi haberini aldınız ve bebek bekliyorsanız doğuma bir kaç ay kala hazırlıklarınıza başlamalısınız. Oldukça zorlu geçecek bir 9 aylık süreç sonunda bebeğinizi dünyaya getirdikten sonra bir kaç hazırlığı tamamlamanız gerekiyor. Bunlar arasında özellikle bebek çantanızın eksiksiz ve dikkatli bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Bizde size bu yazımızda bebek çantasında neler olması gerektiği hakkında bilgiler vermek istiyoruz.

Bebek Çantası İçinde Neler Oluyor?

Hastanede yanınızda olması gereken bebek çantanızı büyük bir titizlik içerisinde hazırlamanız gerekiyor. Bu yüzden bebek çantanızı hazırlarken eksik olmamasına özen göstermelisiniz.

Bebek bezi : Bebek çantanıza ilk olarak yerleştirmeniz gereken eşya bebek bezidir. Hastanede kalma sürenizi ortalama 3 gün olarak hesaplayarak en az 30 adet bebek bezi bulundurmalısınız. Bebekler doğumdan sonra ilk bir ay sürekli olarak bez değiştirilmek zorundadır.

Islak mendil : Bebekler için hazırlanan ve içerisinde kimyasal madde bulundurmayan ıslak mendillerden en az bir kaç paket bebek çantasında bulundurmalısınız.

Elbise : Bebeğiniz için doğumdan hemen sonra kullanmak için kıyafet bulundurmalısınız. En az 5 çift bebek tulumu ve bir de yeni doğan takımı bebek çantası içerisinde yer almalıdır.

Tırnak Makası : Bebeğinizin mini ellerine ilk olarak doğumdan hemen sonra dokunacak ve kıyamasanızda onun uzayan tırnaklarını kesmek zorunda kalacaksınız. Bunun için yanınızda yine bebekler için hazırlanan tırnak makası bulundurmalısınız.

Emzirme pompası : İhtiyaç duyulması halinde yanınızda kesinlikle bulundurmanız gereken bir eşyadır. Bebeğinizin doğumdan hemen sonra emzirecek ve ardından da birer saat ara ile emzirme işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz. eğer emzirme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştiremezseniz bunu başarmak için emzirme pompası kullanabilirsiniz.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir