Başak Burcu

Başak Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Şubat ayı Başak burcu ilk enerjisi, 4 Şubat tarihinde Aslan burcundaki Dolunaydır. Fiziksel ve ruhsal anlamdaki sağlığımız, geri plandaki kendimizi ifade etmenin önüne geçen, iş hayatında bizi rahatsız eden birçok duygusal mesele üzerinde zorlayıcı olabilir. Merkür geri hareketinin de bu süreçte devam ettiği de unutulmamalıdır. Bu Dolunayda kendimizin kıymetli bulunmadığını hissedebiliriz. Birilerinin sırtımızı sıvazlamasını istiyoruz. Fakat mevcut şartlar gösteriyor ki hayata yaklaşırken biraz opsiyonlu düşünmemiz gerekiyor.


11 Şubat tarihinde Merkür geri hareketi çalışma evimizde sona eriyor. Ancak bir hafta boyunca gölgeli günlerin etkisi sürecektir. Ele alınan planlar ve projeler, iş hayatındaki kişilerle ilişkiler ve sağlık gözden geçirildi ise, geri hareketin bitişiyle kendimizi daha rahat hissedebiliriz.

19 Şubat tarihinde Yeniay ikinci kez Kova burcunda gerçekleşecek. Bu Yeniay, kendimizi ifade etme anlamında güç kazandıracak fakat genel resme göre bulunduğumuz alandaki şartların farkında olmamız lazımdır. Yeniayın oluştuğu andan 3 dakika sonra Güneş Balık burcuna geçecek. Bu geçişin biraz şifa verici etkisi olduğu söylenebilir. Çalışma ortamında sabra ihtiyacımız olduğunun göstergesidir. Yeteneklerimizi nasıl değerlendirebiliriz bunların üzerine düşelim.

20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars Koç burcunda seyrine başlıyor. Başkalarıyla ortaklaşa finansal ilişkiler anlamında, ihtiyaçlar ve borçlar yönünde, her türlü parasal meseleler anlamında, ilişkilerde bir takım lezzetlerin aktif bir şekilde öne çıktığı dönemdir. İlişkilerdeki problemler karşılıklı tutku ve paylaşımla, cinselliğin öne alınarak halledilebileceği bir şekilde olabilir.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunay, keşfedilmeyi, dışa yansımayı, kabul edilmeyi arzuladığınızı gösteriyor. Duygularınızı kişiliğinizi tam olarak yansıtamadığınızı, bundan dolayı da sıkıldığınızı işaret ediyor. Göz önünde olmak istiyorsunuz. Ne kadar özel biri olduğunuzu bilmelerini ve bunu kabul etmelerini dilemektesiniz.

9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihindeki Venüs-Chiron kavuşumunda, nasıl bir ilişkimiz var? Nasıl bir seçim yaptık? Mutlu muyuz yoksa mutlu olduğumuzu mu sanıyoruz. Yalnız mıyız? Ne arıyoruz, nasıl kişilere yöneliyoruz? Bizi ilişkilerde yoran, kaygılandıran, zorlayan etkenlerin altında yatan sebepler ne? Problemlerin üstünü sürekli kapatıyor muyuz? Yoksa her an endişe ile, mutsuz olacağım diye güzel bir ilişkiyi berbat mı ediyoruz? İşte bütün bunları gözden geçireceğiz ve durum tespitinde bulunacağız.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Bu dönem, hayallerinizin gerçeğe dönüşmesini arzuladığınız zaman dilimidir. Sizi derinden etkilemekte olan bir ilişkiniz varsa, biraz da üzüyorsa, problemler bir türlü çözülemiyorsa, bir taraf sürekli fedakarlıkta bulunuyorsa tabii ki gerçekçi olmalıyız. Eğer ilişkimiz yoksa bu süreçte karşımıza çıkan kişiyi izleyeceğiz, nasıl biri, ilişkiye bakış açısı nedir diye gözlemleyeceğiz. Diyelim ki, mutlu bir ilişkimiz var. O zaman keyfimize diyecek yok doğrusu. 20 Şubat tarihinde Venüs ve Mars-Koç burcunda seyrine başlayacak ve 22 Şubat tarihinde kavuşum yapacaklar. Bu cinselliğin, arzuların, tutkuların işaretçisi. İlişki romantik bir şekilde başlasa da, bu dönemde seks, beraberliğin merkezinde yer alacaktır.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde ilişkinizle ilgili bir konuda istemediğiniz bir durum yaşanabilir. Partnerinizin söylediği bir söz, anlattığı bir olay veya aranızdaki bir anlaşmazlık canınızı sıkabilir. Olayı tüm gerçekliğiyle öğrenmek, enine boyuna düşünmek lazım. Bunun telafisi olur mu veya düzelmesi mümkün diye bir bakınız.

İŞ VE KARİYER

1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihindeki görünüm, çalışma ve sosyal güvencemiz, başkalarıyla ilişkimiz, iş hayatına dair gelişmeler yönünde etkileyicidir. Bizi bir anda karar vermeye veya meydana gelen durumu içgüdüsel şekilde tepki vermeye yöneltir. Merkür geri hareketi hala devam ettiğinden bu türden hızlı gelişmelerde durumu incelemek, enine boyuna bir bakmamız yerinde olacaktır. Sağlık kontrollerimizi de bu arada ihmal etmeyelim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Çalışma hayatınızı ilgilendiren sözleşmeler, başvurular, işten ayrılmalar gibi belgeye dayalı tüm işlerinizi tekrar gözden geçirerek yürürlüğe koyabilirsiniz. Zihniniz bir hayli hızlı çalışır. Aynı anda birkaç işi birden yapabilirsiniz. Fakat detaylı işler, araştırma gereken konular zaman alıcı olabilir. Organize çalışmak, gruplarla temas etmek, yeteneklerinizi belli bir alanda değerlendirmek, uzmanlaşmak, uygulamak gibi alanlarda şansınız yüksek.

12 Şubat tarihinde derinlemesine düşüneceğiz ve bir hayli arzulu, tutkulu olacağız. Çevremizde bulunan kişilerin bizi dinlemesini, isteklerimizi kabul etmelerini bekleyeceğiz. Girişimde bulunduğumuz işlerin olumlu sonuçlanmasını arzulayacağız. Eğer çalışma hayatımız veya sağlığımızla ilgili konularda gelişmeler umduğumuz gibi gitmezse, canımız bir hayli sıkılır ve tepkide bulunabiliriz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde Kova burcunda ikinci kez oluşacak Yeniay, bağlı bulunduğunuz ekiple birlikte yeni bir projeye atılmanın göstergesi veya daha önce başlanmış bir işle ilgili yapılacak yeniliğin işaretçisidir. Grup çalışmaları, serbest girişim, işinizde yenilikçi düşünmek tabii ki olumludur. Aynı gün Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Sanatsal çalışmalar, ruhsal gelişim, artistik yetenekler, yardımlaşma anlamındaki faaliyetler için gayet uygundur. Ancak ortaklaşa yapılacak işlerde veya çalışma hayatınızı ilgilendiren konularda dikkatlice hareket edilmeli, objektif şekilde durumlara bakılmalıdır. Gözümüzden kaçan bir ayrıntı bizi rahatsız edebilir.

23-28 Şubat arası: 27 Şubat tarihinde iş hayatımızla ilgili bir yenilik, plan veya proje üzerinde sıkı çalışmamız gerekiyor. Bu detaylı, iyi bir gözlemde bulunmamız, araştırmamız, veri toplamamız, ekip halinde yapılacaksa insanlarla bir araya gelmemiz görüşmemiz gereken bir iş olabilir. Ayrıca bu tarihte, her işin hem mali hem de şartlar yönünde akıllıca ele alınmasında yarar var. Nasıl bir yol izlenmeli, kimlere ulaşılmalı, nasıl bir planlamayla hareket edilmeli, bunları da düşünmeliyiz.

PARA
1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki önemli görünüm, eş veya iş ortaklıklarımız, miras, edinilmiş ortak mallar ve bölüşülen ortak paralar, hisse, nafaka, borçlarımızla alakalı yaşanması muhtemel gelişmeleri işaret ediyor. Bu gelişmelerin tümünde uzlaşı, adil paylaşım, hak edilmiş olanın bölüşümü gibi bir durum söz konusudur. Bir kayıp, boşanma, evlilik, iş ortaklığı yoluyla da finansal durumun değişimi mümkündür.

9-15 Şubat arası: Finansal anlamda iş ortaklıkları kazandırıcı olabilir. Şu sıralarda parasal açıdan zorlanıyorsak veya daha fazla güçlenmek adına başkalarına ihtiyacımız olabilir.

16-22 Şubat arası: 20 Şubat tarihinde Mars ve Venüs-Koç burcunda seyrini sürdürecek. Çıkarlarımız için savaşacağız. Mücadele edeceğiz. Çünkü açız, istekliyiz, arzuluyuz. Hissemize düşen para, kardeşlerimizle, eşimizle, iş ortağımızla olan paylaşımlar bizim için kıymetli olacak. Veraset davaları, boşanma halinde elde edilecek haklarımız, nafaka bunlar da bizim için önemli olacak. Ancak şöyle de bir şey var. Eğer ortaklık ilişkisi içinde olduğumuz veya bir şekilde parayla ilgili bağlantımız olan insanların yanlış hesapları veya maddi krizleri bizim için de doğaldır ki önemli olur. O nedenle ilişkilerimize dikkat edelim. Kefil olmayalım.

23-28 Şubat arası: Bu hafta maddi konularda ben dikkatli hareket edilmesi gerektiğini söylemek isterim. Çünkü dikkatsizce, hesapsızca hareket edilirse, zorlanabiliriz, hatta astarı yüzünden pahalıya geldiği için pişman olabiliriz. Şöyle bir düşünelim. Yarar ve zarar hesabını yapalım. Bütçemize uyar mı, değer mi diye alışverişlerimizde veya finansal konulardaki her türlü işimizde tedbirli olalım.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 1-5-6-10-11-15-16-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 13-14-19-20-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 8-9
Yeniay : 5-6-7
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 19-20-21
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir