Başak Burcu

Başak Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

BAŞAK BURCU OCAK AYINA GENEL BİR BAKIŞ
Ayın ilk etkili enerjileri, 3 ve 5 Ocak tarihlerinde başlayacak Merkür ve Venüs’ün kova burcu geçişleridir. Bu geçişler çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde bir hayli önemlidir. Merkür Kova geri hareketini önemli buluyorum. İletişimden çalışma hayatına kadar kıymetlidir. Sağlığımızı da gözden geçirmeliyiz. Aynı gün dolunay Yengeç burcunda oluşacaktır. Bu dolunayda hedefler gözden geçirilmelidir.

12 Ocak tarihinde Mars Balık burcunda hareketine başlıyor. Sevgi ve alışkanlıklar galip geliyor, karşımıza çıkan insanların pasif bir duruşu da var. Biz de ilişkilerde çok aktif olamıyoruz.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcunda seyrine başlıyor ve aynı gün yeni ay oluşuyor. Yeni ay çalışma hayatıyla ilgili konularda önemlidir. Çocuklar, aşk konuları ve mali meseleleri vurgulayacaktır.

27 Ocak tarihinde Venüs Balık burcunda seyrine başlıyor, bu seyir sizin için bir yerde şifalıdır. Bize aşkı istetiyor.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: 1 Ocak tarihinde aşk hayatınızla ilgili konularda ciddi şekilde düşüneceksiniz. Karşı tarafın kendi çıkarlarını, arzularını öne alması halinde problem yaşanabilir. Yeni başlayan ilişkide seksüel ihtiyaçlar, tavır ve düşünceler üzerine düşünülür. Farklı görüşleriniz varsa, bunlar tartışılır ve neleri daha fazla önemsediğinizi söylersiniz. 4 Ocak tarihinde aşkta sizin sözünüz geçer. Daha baskın olan kişi sizsiniz. Bu da, sizin ilişkiyi yönetmek istediğinizin işaretçisidir.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, güzel bir niyetle, duyarlı bir şekilde, sevimlilikle hareket etmenin, dış dünyada, sosyal yaşamda, arkadaşlıklarda kıymetli olduğunu vurguluyor. Sizin hayallerinizi gerçekleştirmek için kararlı olmanız şart. Biraz da dış dünyada aşırı duygusallığın bazen gelişimin önüne set vurduğunu bu Dolunayda düşüneceğiz. Siz hem aşkta hem mali konularda gerçekçi olmalısınız. Hedefiniz ne ise o konularda beceriklilik bir hayli önemli.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihindeki Mars-Balık geçişi sizi biraz zorlayacak gibi. Çünkü ilişkide karşı tarafın pasif davranması, kolay etkilenirliği, güven duymamızı sağlayacak davranış ve kararlardan uzak duruşu bizi yorabilir. İlişkinin niteliği ve gidişine göre, bu duruma katlananlar olabilir. Çünkü onlar zaten partnerlerini iyi tanırlar. Ona göre dönemi geçirirler. Ancak problemli bir ilişkiniz varsa veya yeni tanışmışsanız bu duruşu, pek hoşunuza gitmeyecektir. Hatta siz zorlandıkça daha fazla kaçış gösterecektir. 15 Ocak tarihindeki görünüm de, beraberliklerde kısıtlayıcı bir etken olup, hoşgörülü davranmakta güçlük çekmenize neden olur.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihinde Mars-Neptün kavuşumu karşıt burcunuzda gerçekleşecek. Bu görünüm, ilişkide güven duygusunun önemini vurguluyor. Sizin için bu olgu çok önemli. Ruhsal bir eş, moralinizi yükseltecek bir insan, kompleksleri olmayan bir sevgili istiyorsunuz. Yaşarken veya sonunda pişmanlık duymaktan çekiniyorsunuz. İşte bu tarihte, ilişkinin niteliğine göre, ya ideallerinize göre bir beraberlik yaşadığınız için mutlusunuzdur veyahut yanıldığınız için bir hayli gerginsinizdir. Ortak uyum haritanızdaki duruma göre bu netlik kazanacaktır.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihinde Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Duygusal halimiz, ikili ilişkide daha fazla önde olacak. Mevcut sorunları çözmek yerine, ilişkiyi sürdürmeyi tercih ederiz. Bağımlı olduğumuz ilişkiyi sürdürürüz. Reddedilmek, ayrılmak, incitilmek bizi bir hayli üzer. Ancak dikkatli olmayı da bilelim. Bu iyi niyetin bazen kullanılması bizi üzebilir.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: İş hayatınızla ilgili konularda 1 Ocak tarihindeki görünüm, belli bir çekişmenin göstergesidir. Bir yanıyla özgür olmak, farklı bir şeyler yapmak isteyen kişi, şartları kendine uymayan bir ortamda çalışması nedeniyle sıkılabilir. Burada yapılması gereken öncelikle hedefinizi belirlemek olmalıdır. Fiziksel ve ruhsal sağlığınıza özel önem vermelisiniz. İşinize sahip çıkmalısınız. Tercihlerinizi bir daha gözden geçirmelisiniz. 3 Ocak tarihinde Venüs-Kova burcunda ilerleyecek. Yenilikçi düşünmelisiniz. Farkınız olmalı. Gelişimi, bilgilenmeyi, hangi alanda olursa olsun iş hayatında ilişkilerinize özen göstermeyi ihmal etmemelisiniz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Merkür-Kova burcunda seyrine başlıyor ve sizler çalışma hayatınızda bilginin önemini, yenilikçi düşünmenin, teknolojiden yararlanmanın, grup çalışmalarının, projelere eğilmenin, işinizle ilgili kendinizi geliştirmenin ne kadar gerekli olduğunu görebilirsiniz. Konuşmak, kısaca iletişim bir hayli yararlıdır. Bildiklerinizi başkalarına aktarmak, daha fazla öğrenmek, aklımızı kullanmak işimizde gelişmemizi sağlayacaktır. 6 Ocak tarihinde yapılacak görüşmelerde tüm şartları detaylı bir şekilde öğreniniz.
12-18 Ocak arası: 13-14-15 Ocak tarihlerindeki görünümler, iş ortamında ve iş hayatıyla ilgili konularda bizi pek tatmin etmeyen koşullar nedeniyle huzursuzluk yaratabilir. İnsanları anlamak, iletişimde bulunmak ve verimli bir şekilde çalışmak pek kolay değil. Beklenmedik bazı gelişmeler daha fazla uzlaşmazlık olmaması için sabır göstermek veya farklı açılardan durumu ele almak lazım. Koşullarımız gereği, belirsizlikler canımızı sıksa da, duygularımızı kontrol etmemizde yarar var. İşlerimizi iyi bir şekilde organize edelim ki, daha fazla aksilik çıkmasın.
Zaten şaşırtan ve beklenmedik gelişmeler yaşatan Uranüs gezegeni Koç burcunda ilerlemeye başladığı 2010 yılından beri ortak finans konularında da değişken koşullar yaşamanıza sebep oluyor. 2014 yılının ilk yarısında Mars ve Uranüs karşıt burçlarda hareket edeceği için maddi eksende ve başkalarıyla birlikte paylaşım içinde olduğunuz para konularında beklenmedik çalkantılar yaşayabilirsiniz. Objektivite gerektiren diyaloglar, uzlaşma yaratmak için çaba sizin ana gündeminize oturabilir. Gelir ve gider dengesini koruyabilmek için gereğinden fazla efor harcamanız, çalışmanız gerekebilir. Emin olmadan girişimde bulunmayın. Para konularında da beklemediğiniz engellerle veya kayıplarla karşılaşma ihtimali yüksek olacağı için daha hazırlıklı olmalısınız.
19-25 Ocak arası: Bu hafta iş hayatınızla ilgili konularda yeni gelişmeler gündeme gelir. Siz, arzu ettiğiniz şekilde ilerlemekten yanasınız. Ancak şartlara göre hareket etmekte yarar var. Eğer işinizden, iş ortamınızdan memnunsanız 19 Ocak tarihindeki görünüm işinizde ilerleme ve başarılı bir gün geçirmenizi sağlar. Tam tersine, memnun değilseniz, çok fazla çalıştığınız halde bunun kıymetinin bilinmemesi nedeniyle sıkılabilirsiniz. Sağlığınıza mutlaka dikkat ediniz. Çünkü moral duygunuz ne kadar yüksekse, başarılı olmanız o denli kolaydır. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğiniz iş seçeneklerini gözden geçirmeniz yararlıdır.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Çalışma hayatınızı ilgilendiren sözleşmeler, başvurular, işten ayrılmalar gibi belgeye dayalı tüm işlerinizi bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle kontrol etmenizde yarar var. İşveren veya işçi haklarınızı mutlaka gözetiniz. Sağlığınıza daha fazla özen gösteriniz. Sosyal güvencenize önem veriniz. İşlerinizi mutlaka kontrol ediniz. Ani kararlar vermeyiniz. Teknolojik aletler, bilgisayarlar mutlaka bakımdan geçmeli, her türlü arızaya karşı kontrolü yapılmalıdır. Bilgilerinizi mutlaka iyi saklayınız.
26-31 Ocak arası: Çalışma hayatımızı ilgilendiren konularda sıkı çalışmak, işlerimizi iyi planlamak, ayrıntılara dikkat etmemiz yerinde olur. 28 Ocak tarihinde sürpriz görüşmeler olabilir. Ancak biz hazırlıklı olmadığımız için birdenbire karar verebiliriz. Dikkatli olmalı, durumu mercek altına alarak incelemeliyiz. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Tedbirli olmakta yarar var.

PARA
1-4 Ocak arası: Parasal anlamda 1 ve 3 Ocak tarihindeki görünümler, harcamaların artışını işaret ediyor. Hesabı bilmek lazımdır. İşimizin getirisi veya elimize geçen miktara göre hareket etmemizde yarar var.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihindeki Dolunay ve görünümlerine baktığımızda maddi konularda yarar-zarar denge hesabının yapılması gerekiyor. Hangi iş kazandırıcıdır ve hangi iş zaman kaybettiricidir buna bakmak lazım.
12-18 Ocak arası: Maddi konularda bu hafta, denk bir bütçeye ihtiyaç var. Sağlık giderlerimiz için bir miktar ayırmamız yerinde olur. Gelir-gider arasındaki dengeyi iyi muhafaza etmemiz gerekecek. Organize işler için, mali desteğe ihtiyaç duyabiliriz. Ancak kredi alımları veya başkalarına güvenerek hareket etmeyelim.
19-25 Ocak arası: Bu hafta maddi konularda ben akıllıca hareket edilmesini söylemeliyim. İş görüşmelerinde özellikle ne kadar alacağınızı veya bir işi ne kadara yapacağınızı iyice konuşunuz. Hiçbir şeyi şansa bırakmayınız. Harcamalarınızı yaparken de dikkatli olmayı bilelim.
26-31 Ocak arası: Parasal kazanç ortaklıklarına sıcak bakabiliriz. 27 Ocak tarihindeki Venüs-Balık burcu geçişinde sanatla alakalı işlerden elde edilecek geliri gösteriyor. Güzellik uzmanlığı veya güzelleştirmeye dayalı alanlar, resim, müzik ve yeteneklilik gerektiren alanlardan para kazanabiliriz. Ancak yine de kiminle iş yaptığımıza dikkat edelim. Bir de maddi konularda dikkatli olmayı ihmal etmeyelim.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-10-14-15-19-27-28-31
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-16-17-23-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 19
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 12-13
Yeniay : 9-10-11
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 22-23-24
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir