Balık Burcu

Balık Burcu Şubat Ayına Genel Bir Bakış

  | 

Şubat ayında Balık burcunda gerçekleşecek ilk enerji, 4 Şubat tarihinde Aslan burcunda gerçekleşecek Dolunaydır. Bu Dolunay çalışma hayatımızla ilgili alanda, duygusal ilişkilerde, iş ortamındaki beraberliklerde, yeteneklerin değerlendirilmesi yönünde, kendimizi ifade etme arzumuz çok yüksektir. Takdir edilmeye ihtiyaç vardır. Çünkü çalışma ortamında eğer arzu ettiğimiz ilerlemeler yoksa, kendimizi rahatsız hissediyorsak, sürekli birilerini idare etmek durumundaysak, hakikaten fiziksel anlamda pek olumlu bir moral gücü içerisinde olmayabiliriz. Geçtiğimiz 20 Ocak tarihinde Kova burcunda bir Yeniay oluşmuştu, bu Yeniay da bize psikolojik anlamda özgürlüğümüze ve hayatımıza bir bakışta bakmamıza yol açmıştı. Bu Dolunayda ise istiyoruz ki birileri de bizi el üstünde tutsun, rahatlayalım, kimsenin baskısı altında kalmadan yaşamımızı sürdürelim. Bunlar bir hayli etkilidir. Hala Merkür geri hareketi devam etmektedir, bir takım şeyler bizi geri planda beklenmedik şekilde yormaktadır. Zorlayıcı bir şekilde adım atıyoruz, iş hayatıyla psikolojik yaşamımız arasındaki dengeyi kurgulamak gerekir. Eğer bunu yapmazsak, kendimizi biraz denetlenmiş ve kısıtlanmış hissedebiliriz. Çok fazla tepkisel düşünmeden, bizim sağlığımızın her şeyden çok daha önemli olduğunu bileceğiz ve fikirlerimize bir bakacağız.


 

 

11 Şubat tarihinde gölgeli günleriyle birlikte, 18 Şubat itibariyle geri hareket sona ermiş oluyor. Sona ermiş olsa da şu andaki etkili olduğu alan yine de dikkatli olmayı gerektiriyor. Balıkların bazen kararsız, bazen sabit fikirli, çalışma hayatıyla psikolojik durumlarının biraz fevri davranmaya, bazen de aşırı gururlu tepkilerde bulunarak hareket etmeye meylettikleri bir Dolunaydır. Geri hareket bittiği halde, bu geri harekette yine tam manasıyla karar veremiyorlar. Sakin olmak gerekiyor, biz de biraz benliğimizi ve ruhumuzu dinlendirici, biraz daha sakinleştirici ve gevşetici çalışmalara yönelelim. Ritüeller, arkadaşlarla sıkıntıları paylaşmak faydalı olabilir. Unutmayalım ki stres bütün hastalıkları davet eder. Biz bunun yerine evrensel güzelliklere, hayırlı güzelliklere kavuşacağımız hissiyatını mutlaka ön planda tutalım.

 

19 Şubat tarihinde saat 01.47’de ikinci kez Kova burcunda bir Yeniay oluşacak. Geçtiğimiz Yeniaydan farkı Merkür geri hareketinin bitmesidir. Bu Yeniay oluştuğu dakika itibariyle, burcunuzdaki Güneş geçişiyle örtüşecektir. İşte burada rahatlayacağız, sıkıntılarımız, baskılar ve gerginliklerimiz biraz dinecektir. Çünkü güneş bir yıl sonra sizin için bir solar döngüyü hazırlıyor. Bir yaş daha bize hediye ediyor. Doğal olarak da Kova Aslan aksı üzerindeki hem geri hareket hem de Dolunayın yarattığı baskılardan uzaklaşmamızı ve rahatlamamızı sağlayacaktır. Uhrevi anlamda biraz ferahlık söz konusu olacaktır.

 

20 Şubat tarihinde de Venüs ve Mars kazanç evimizde etkili olacaktır. Bu da hareketlilik, kazanç ve cesaret getiriyor. Bu tarihle birlikte mali anlamda her borçları ödeyebilecek gücün etkisi yükselecek, hem de kazançlar gelecektir. Ayrıca güven duygusu çok yükselecektir. Parasal anlamda moralimizi yükseltici getiriciler olacaktır.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-8 Şubat arası: Hafta başındaki Venüs-Neptün kavuşumu burcumuzda gerçekleşecek. Bu bizi rahatlatıcı, romantik bir yakınlaşmanın işaretçisi olabilir. Karşı cins üzerindeki etkimiz yüksektir. Cinsellik fiziksel olmaktan ziyade, ruhların birleşmesi ve duyulan hazzının işaretçisidir. İlişkimizde sular durulur, problemler geride kalır. Yeni başlayan aşk, bir su misali gönlümüzü ferahlandırır.
9-15 Şubat arası: 9 Şubat tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Venüs-Chiron kavuşumu sizi, ilişki tercihleriniz, kararlarımız, beklentilerimiz, problemlerimiz, mevcut durumumuzla ilgili yüzleşmeye çağırıyor. Eğer problemler varsa, üstünü kapatmamak gerekiyor. Biz ne kadar dürüst bir şeklide hareket edersek, bu kavuşum o denli işinize yarar ve şifalandırır.
16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihindeki Yeniay, aşk hayatınızla ilgili konuları kendi içinizde tekrar bir ele alma yönünde ikinci kez etkili oluyor. Geçtiğimiz aydan bu yana geçen sürede ne gibi gelişmeler yaşandı. İlişkinizle ilgili hangi konularda sorunlar yaşıyorsunuz veyahut yalnızsanız neden bir türlü arzu ettiğiniz bir beraberlik yaşanmıyor, seçimlerinizden memnun değil misiniz bütün bunların üzerinde duracağız. Aynı gün Güneş burcunuzda ilerleyecek. Bu, tabii ki olumlu. Rahatlatıcı, umutlandırıcı bir yansıma. Merkür-Satürn görünümü ise Yeniayın oluştuğu gün etkili olacak. Sizi, ailevi ve ilişki anlamında biraz baskı altına alabilir. Bir yanımız bitir kurtul, özgür ol derken, diğer yanımız alışkanlıklarının esiridir. Oysaki Satürn-Yay burcunda ve artık seçimlerimizde aklımız başımızda olmalı.

23-28 Şubat arası: İlişki anlamında 27 Şubat tarihi haftanın en etkini görünümüne ev sahipliği yapıyor. Beraberlikte ev içinde veya kendi aranızda güven ve sadakat olgusunun önemli olduğunu görüyoruz. Ancak bundan daha önemlisi kafaca anlaşmak ve fikirlerin uyuşması gerekiyor. Ayrı gözlerle baksak da hayata, aynı noktada buluşamıyorsak tabii ki ilerisi adına pek umutlu düşünmüyoruz.
İŞ VE KARİYER
1-8 Şubat arası: 4 Şubat tarihindeki Dolunayda, kendinizi kabul ettirmek, isteklerinizi elde etmek için mücadeleniz yoğun. Sizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerinizi, yeteneklerinizi görmelerini istiyorsunuz. Gururlusunuz. Kimseye eğilmekten hoşlanmayacaksınız. 2 Şubat tarihindeki görünüm, ansızın gelişen bir durumun hem psikolojik hem de mali anlamda kafamızı karıştıracağını gösteriyor. Nedir, ne değildir tam olarak anlayana kadar bekleyelim. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Doğruluğunu araştırmadan inanmamak lazım.
9-15 Şubat arası: 12 Şubat tarihinde, her anlamda tatminkar bir hayatın özlemi içindeyiz. Üstünü kapatsak hatta kabul etmesek de, aslında pek mutlu değiliz. Biz bir adım atıyoruz. Ancak hayat dur ve bekle diyor. Tam bir şeyleri yerli yerine koymaya çalışırken, bir başka mücadeleyle karşı karşıya geliyoruz. Bu da bizi yoruyor, güçten düşürüyor.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde ikinci kez Kova burcunda oluşacak Yeniay, çalışma hayatımızla ilgili konularda tarafsız düşünmek gerektiğini gösteriyor. Beklenmedik sıkıntıları kafamıza takıp, kendimize acımak veya tam tersine sinirlenmek yerine ne yaparız da bu duruma çözüm buluruz ona bakalım. Ayrıca bu Yeniayın güzel bir yanı, aynı gün Güneşin burcunuz üzerinde seyrine başlayacak oluşu. Demek ki, ideallerimizi gerçekleştirmeye kararlı isek, yetenekli olduğumuz alanlarda kendimizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebiliriz.

23-28 Şubat arası: 23 Şubat tarihinde çalışma hayatınızla ilgili konularda her ayrıntının önemi büyük. İşlerin iyi takibinin yapılması gerekiyor. Fazladan sorumluluk alabilirsiniz. Zorluklarla mücadele etmek kolay değildir. Hem kararlı olmak hem de sıkı çalışmak lazım. Buna hazır değilseniz, en ufak bir engel sizi yıldırabilir.

PARA
1-8 Şubat arası: 1 Şubat tarihindeki özel görünüm, maddi kazanç ve ortaklaşa bölüşümlerin değişimi yönündedir. Siz farklı bir alanda yeteneğinizi değerlendirebilirsiniz. Gelişmeler sizi bambaşka bir yola yöneltebilir. Çalışmıyorsanız, iş hayatına atılarak kendi ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Eğer bugüne dek paranızı yanlış yönlendirmiş, borçlara girmişseniz, bu görünüm yaşanması muhtemel yasal sorunların, temizlenmesi gereken borçların da işaretçisi olabilir.
9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Geri hareket döneminde yavaşlayan işlerinizi, beklenmedik yönde seyreden ailevi ve iş ortaklıklarınızı ve özel ilişkinizi yeni bir bakış açısıyla ele alarak yürürlüğe koyabilirsiniz. Psişik gücünüz artar. Astrolojik çalışmalara, bilime, araştırmaya, plan ve projelendirmeye dönük işlerinizi bitirebilirsiniz. Ruhsal, yaratıcı, içsel manada zenginleştirici aktivitelerde bulunabilirsiniz. İster geri ister düz seyir olsun, Merkür-Kova burcu geçişi siz Balıklar için hazırlık dönemidir. Tabii ki henüz bitmemiş projeleriniz üzerinde çalışmaya devam ediniz. Ayrıca yine geri hareket döneminde olduğu gibi, kimlerle ilişki kurduğunuza dikkat etmeyi unutmayınız.
16-22 Şubat arası: Maddi konularda 20 Şubat tarihindeki Venüs ve Mars gezegenlerinin Koç burcu geçişi, enerjimizi yükseltiyor. Hem başkalarından yararlanma hem girişimde bulunma hem de tüm gücümüzle kazanç elde etmek adına mücadele vereceğiz. Hırslı olabiliriz. Çünkü kaybetmeye tahammülümüz yok.
23-28 Şubat arası: Maddi konularda 26 Şubat tarihindeki görünüm, harcamalara dikkat etmemizi gerektiriyor. Açılmayalım. Kazanç elde etmek amaçlı daha hırslı olacağız. Ben bu hırsı olumlu buluyorum. Ancak biraz önce belirttiğim gibi paramızın da hesabını yapalım.

ŞUBAT Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 1-10-11-15-16-19-20-23-24-28
Zayıf Enerjili Günler : 5-6-13-14-25-26
Aşkta En Şanslı Günler : 1-28
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 21-22
Yeniay : 19-20-21
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 5-6-7
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir