Balık Burcu

Balık Burcu Ocak Ayına Genel Bir Bakış

  | 

BALIK BURCU OCAK AYINA GENEL BAKIŞ
3 ve 5 Ocak tarihlerinde Merkür ve Venüs arka arkaya Kova burcunda ilerliyorlar. Bizim de içsel anlamda özgürlüğümüzü gözden geçirme dönemimiz başlıyor. Bir takım projeler için geriye çekilerek çalışma halidir. 14 Ocakta gölgeli günlerle birlikte iletişimimizi dış dünyadan çekip içeride araştırıyoruz, bilgileniyoruz. Aynı gün Yengeç burcunda bir dolunay meydana geliyor. Dolunayın Yengeç burcunda olması bizim bir yanıyla farklı girişimlerde bulunma arzumuzu gösteriyor.

12 Ocak tarihinde Mars burcunuzda seyrine başlıyor Bu da doğal olarak duygularımızı ve hedeflerimizi vurguluyor. Rüyalar, hayaller ve düşler bir hayli etkilidir.

20 Ocak tarihinde Güneş Kova burcuna giriş yapıyor ve yeni ay doğuyor. Yeni ayda bütün enerjimizi değişim ve yenilenme konularına veriyoruz. Çünkü hedeflerimiz anlamında yeni bir yol belirlemede yardımcı olacaktır.

27 Ocak tarihinde Venüs Balık burcunda seyrine başladığı zaman, rahatlatıcı bir enerji meydana gelecektir.

AŞK VE İLİŞKİLER
1-4 Ocak arası: İlişkilerimizde, geleceği, hedeflerimizi ve mevcut durumumuzu gözden geçiriyoruz. Hangi duygu, hangi amaç, hangi yol bizim için doğru bunu tespit etmekten yanayız. Tabii ki ciddi düşünüyoruz. 3 Ocak tarihindeki Venüs-Kova burcunda seyrine başladığında, iç dünyamıza çekilip, bu ilişkide neyin bizi baskı altına aldığını, neden huzursuz ettiğini düşüneceğiz. Hatta aşka biraz kapımızı kapatıp, farklı bir açıdan duruma bakacağız. Hatta bir sürpriz yapıp, yeni bir ilişkiye bile göz kırpabiliriz. Ancak kimse duysun istemeyiz.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak Merkür-Kova burcu ilişkinizle ilgili konularda pürüz yaratan noktaları tekrar gözden geçirme gereği duyabilirsiniz. Kafanızın içindeki soru işaretlerini cevaplamak için kendinize zaman tanıyınız. Bir yanıyla size bağlı ancak diğer taraftan sanki bambaşka bir dünyada yaşıyormuş gibi davranan partneriniz ve ilişkiniz hakkında mutlaka gerçekçi olunuz. Yengeç burcunda gerçekleşecek Dolunay, aşkı önemsediğinizi, güven dolu bir ilişki arzuladığınızı gösteriyor. Aranızdaki bağ çok sağlamsa, bu Dolunay sizi daha çok birbirinize bağlayabilir.
12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihinde Mars, burcunuzda seyrine başlıyor. Ancak bu hafta, ilişkilerde bir hayli dikkatli olmamız gerekiyor. Ani başlayan ilişkiler söz konusu olabilir. Ancak bunların adı pek konmaz. Bir anda hayatımıza giren kişi, girdiği gibi çıkabilir de. Elinde valizi var gibidir. Biz de pek karar veremeyiz, doğru mudur yanlış mıdır diye. Venüs-Kova burcunda ilerlediği için, burcumuzla etkin bir görünüm oluşturmuyor. Problemli ilişkilerde, taraflar birbirine karşı net ve samimi davranmayabilirler.
19-25 Ocak arası: 20 Ocak tarihinde burcunuz üzerinde kavuşum yapacak Mars ve Neptün gezegeni, düş bahçelerinde dolaşmaya benzer. O bahçe ki, idealindeki bir dünyanın özlemi, hayal kırıklığından uzak bir sevda için verilmiş mücadelenin varıldığı noktadır. Ruhsal enerjimiz yükselmiştir ve moralimiz üzerinde güçlü bir tesir yaratmaktadır. Kendi kendimizi iyileştirerek, önyargılardan kurtularak hevesle aşkı kendimize çekeriz. Çekici yanlarımız karşı üzerinde etkili olur ve hülyamız, rüyamız için start veririz. 20 Ocak tarihindeki Yeniay, aşk hayatımızla ilgili konuda da etkilidir. Eğer gerçekten güzel bir şeyler istiyorsan önce kişisel anlamda senin gelişiminin önünde engel oluşturan pürüzleri temizlemelisin der. Zorlu bir ilişkiyi, çözümsüz kalan bir aşkı daha fazla sürdürüp kendini dış dünyaya kapatma diyerek uyarır.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihinde burcunuz üzerinde seyrine başlayacak Venüs, sizin en sevimli, en olumlu, en güzel yanlarınızı dış dünyada ortaya serer. İnsanlar sizi zaten her zaman sevgi dolu bulmuşlardır. İlişkilerinize gösterdiğiniz özen, yardımseverliğiniz, halden anlayan ruhunuzla yine el üstünde tutulacaksınız. Çevrenizle olan ilişkinizi güçlendirici bu geçiş, haftanın en önemli enerji etkinliğidir.

İŞ VE KARİYER
1-4 Ocak arası: Yeni yılın ilk haftasında iş hayatınızla ilgili konularda daha dikkatli hareket etmeyi biliniz. Koşulları size uymayan iş ortamı, ilişkiler veya bir takım nedenlerle gerginlik yaşanabilir. Hedeflediğiniz işler veya düşündüğünüz gelişmeler için zaman faktörü önemli. Aceleci ve sabırsız olmayalım.
5-11 Ocak arası: 5 Ocak tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, doğru bir hedef belirlemek, iş hayatınızla ilgili konularda durumu belirlemek anlamında önem taşıyor. İki hafta önce verilmiş kararların geldiği son noktayı görmenizi sağlıyor. Bu Dolunay, liderlik gücünüzü de ortaya çıkartacaktır.
12-18 Ocak arası: Mars, her ne kadar burcunuzda ilerlese de, bu hafta iş hayatınızla ilgili konularda derinlemesine düşünmek lazım. Size göre doğru olan bir başkasına yanlış gelebilir. Hoşgörülü olmanız gerekebilir. Girişimde bulunurken, enine boyuna düşünmeli, işlerinizi planlı bir şekilde yapmalı, bir engelle karşılaştığınızda çözmeye çalışmalısınız. Sizi zorlayan her ne ise, aslında o nokta, geliştirmeniz gereken yanınızdır. Bunu kabul edip, o eksiği giderirseniz başarılı olabilirsiniz.
19-25 Ocak arası: 19 Ocak tarihinde, çalışma hayatınız ve sizi psikolojik yönden etkileyerek dışa kapatan, izole yaşamanıza sebep olan ne varsa her şeyi gözden geçirmenizde etkili olacak. Çünkü sizi engelleyen dış dünya ile aranızda duvarlar ören her ne varsa moral duygunuzu düşürücü oluyor. Sağlığınız çok önemli. Kişisel gelişiminiz anlamında zorluklarla artık mücadele etmek yerine, kendinizi bırakmış gibisiniz. Oysaki 20 Ocak tarihindeki görünüm ve Yeniay, düşlerine, ideallerine sahip çıkan bireyin her türlü güçlüğü ve engeli aşabileceğini işaret etmektedir. 23 Ocak tarihinde, mesleki konularda gayretli bir şekilde çalışmalısınız. Kendinizi mutlaka geliştirmeye, size söylenenleri yerine getirmeye özen göstermelisiniz. Bunlar gelişiminiz için gayet önemlidir. İdealist, tarafsız, dışa dönük olmanız yararlıdır.
26-31 Ocak arası: 30 Ocak tarihinde, iş hayatında arzu etmeyen gelişmeler canınızı sıkar. Sorumlu davranırsınız ancak birileri yaptığınız işi beğenmez. İş başvurularında arzu ettiğiniz geri dönüşler olmayabilir. Bütün bu olumsuz haller aslında işinize daha fazla sarılmanız daha fazla mücadele etmeniz içindir. Hiç üzülmeyiniz. Azimli olunuz. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Bütün durumları belli bir esneklik ve zamanı dikkate alarak değerlendirmek gerekiyor.

PARA
1-4 Ocak arası: Parasal konularda tabii ki dikkatli düşünmek lazımdır. Gelir getiren, sağlam, uzun vadeli olana yönelmek lazım. Elinize geçeni de akıllıca değerlendirmek gerekiyor. Size destek insanlar olduğu gibi, sadece kendini düşünen kişilere karşı da dikkatli olmakta yarar var.
5-11 Ocak arası: Bu hafta maddi konular üzerinde daha ciddi düşünmeliyiz. Kazandırıcı olana yönelmeliyiz. Ciddi anlamda hedefimizi belirlemeliyiz. İş ortaklarımız, eşimiz veya maddi yönden temasımız olan kişilerle olan ilişkimizi gözden geçirmeliyiz. Böylece zaman kaybetmemiş oluruz.
12-18 Ocak arası: Maddi açıdan haftanın tümündeki etkiler hesapsız, beklenmedik hatta zorlayıcı durumları işaret ediyor. İşimize, cüzdanımıza, ilişkilerimize dikkat edelim. Çünkü bir dalgınlık, acele ile verilen bir karar elimizde olanı çabuk harcamaya veya kaybetmemize neden olabilir.
19-25 Ocak arası: Maddi konularda, 21 ocak tarihindeki görünüm, özellikle kredi borçlanması, iş ortaklığı, borçlar, miras, hukuk konularında etkili olup verilen mücadelenin de göstergesidir. Ortaklar arasında karşılıklı olarak bir gerilim oluşabilir. Anlaşmak adına toleranslı düşünmek zorunda kalabilirsiniz.
21 Ocak saat:17:54 – 11 Şubat saat:16:57 tarihleri arasında Merkür burcunuzda gerileyecek. Bu süreç fikirlerinizi biraz geriye çekilerek tekrar gözden geçirmeniz, çok daha yaratıcı düşünmeniz yönünde aslında gayet olumludur. Bu tabii ki bakış açınıza göre değişir. Ancak şu bir gerçek k, bilginizi geliştirici, zekanızı çalıştırıcı çalışmalara yönelmek, yarım kalan işleri bitirmeye çalışmak iyi olacaktır. Dikkat edilecek nokta, çabuk karar vermemek, bilmediğiniz, tanımadığınız insanlara karşı dikkatli olmaktır.
26-31 Ocak arası: 27 Ocak tarihinde Venüs burcunuzda seyrine başladığında özellikle başkalarına yardım etmek, destek olmak anlamında lütfen biraz daha dikkatli olunuz. İyi niyetinizden kimsenin yararlanmasına da izin vermeyiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz
Pozitif Enerjili Günler : 4-5-14-15-19-23-27-28
Zayıf Enerjili Günler : 2-3-9-10-16-17-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 25
Yeniay : 22-23-24
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay : 9-10-11
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir