Güzellik

Badem Yağının Saç için Faydaları Nelerdir

  | 

En lezzetli kuruyemişler arasında yer alan Badem, aynı zamanda bayanların daha güzel ve daha dikkat çekici saçlara sahip olmasını da sağlayacak. Ülkemizde çok fazla yetişmeyen / yetiştirilemeyen badem dış ülkelerden bizlere sunulur iken mineral ve vitamin bakımından çok fazla katkı sağlayan bir gıdadır. Badem sağlık açısından önemli gıdalar arasında yer alır iken özellikle tüm kalp rahatsızlıklarına ve kanser risklerine de savaş açmakta. Bununla birlikte yazımızda size bademden değil badem yağından ve saçlarınıza sağlayacağı katkıdan bahsetmek istiyoruz.

Badem Yağının Saç için Faydaları

Saçlarınızı kuru ve yıpranmış görünüyor ve güzelliğinize gölge düşürüyor ise badem yağı kullanarak daha parlak ve daha sık görünmesini sağlayabilirsiniz. Badem yağının bu faydasından faydalanmak istiyorsanız hayatınıza entegre etmeli ve sürekli olarak uygulamalısınız.

Badem yağı içerisinde pek çok vitamin ve mineral bulunur iken bunlar arasında saçlar için en faydalı olanlar ise A, D ve B1-B2 vitaminleridir. Bu vitaminler saçlarınız için doğal bir nemlendirici özelliği taşımakta ve sağlıklı bir güzelliğe kavuşmanız için yardımcı olmaktadır. Badem yağını saçlarınıza uygular iken masaj etkisi yaratmalı ve kendinizi rahatlatmalısınız.

Badem Yağı Saçlara Nasıl Uygulanmalıdır?

Badem yağını saçınıza uygularken hem dikkatli hem de orantılı davranmalısınız. Badem yağı miktarı saçlarınızın boyuna göre belirleyebileceğiniz bir orandır. Eğer uzun saçlara sahipseniz üç çorba kaşığı kadar eğer saçlarınız kısa ise bir buçuk çorba kaşığı kadar badem yağını avucunuza döküp kuru olan saçlara sürüp masaj yaparak yedirmelisiniz.

Kuru saçlara masaj yapılarak uygulanan badem yağı ardından birkaç saat bu şekilde bekletilmeli ve ılık su, şampuan yardımı ile temizlenmelidir. Temizlik sonrasında saçlarınız için nemlendirici krem kullanmamalısınız. Çünkü badem yağı özünde nemlendirici etkisi bulunmaktadır.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir