Egzersiz

Bacak İnceltme Nasıl yapılır?

  | 

Artık her bayan zayıf olmak istiyor. İnce, kusursuz ve orantılı bir fiziğe sahip olmak insanın kendisine olan güvenini arttırmakta. Özellikle biz bayanlar, kendimizi fazla kilolardan kurtarmaya adarız. Bunun için spor salonlarına ya da kozmetik ürünlerine sığınırız. Hatta zayıflamak için en yanlış yöntemleri bile denemeyi seçeriz…

Bacak İnceltme Nedir? Bacak İnceltme Yöntemleri, Ameliyatla Bacak İnceltme

Bacak İnceltme Nasıl yapılır?

Zayıflama çok kolay bir şey değildir. Çileli bir yolu göze almak gerekir. Önce beslenme alışkanlığımızı değiştirmeliyiz. Beslenme alışkanlığınızı değiştirmeye bağımlısı olduğunuz ve size kilo kazandıran şeylerden başlamalısınız. Mesela ekmek, çikolata ve bütün sevdiğiniz tehlikeli şeyleri en aza indirmekle işe başlayabilirsiniz. Tabi ki bunların yanında spor en güçlü yardımcınız olacaktır.

Zayıflamak isteyen bayanların en büyük şikayeti bacaklardır. İnce selülitten uzak bacaklar tüm bayanların hayalidir.  Mesela güzel bir elbise giymek için ince ve kusursuz bacaklara sahip olmak gerekir. Bacak inceltme için bir çok egzersiz bulunmaktadır. Bunu spor salonlarındaki bir çok aletle başarabilirsiniz. Fakat vaktiniz yoksa ve maddi durumunuz buna elvermiyorsa kendi çabalarınızla da bacaklarınızı egzersizler ile ince ve kusursuz bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Bacak İnceltme Yöntemleri

Sporla birlikte gün içerisinde yediğiniz yiyecekler den yağ oranının mutlaka azaltın. Sebzeli yemek seviyorsanız mutlaka yağ oranı az olmalıdır. Ekmek ve tahıllı yiyecekleri hayatınızdan tamamen çıkarın.Bacak İnceltme Nasıl yapılır?

  • Herkesin zayıflama denilince ve bacak inceltme deyince aklına ilk mekik gelmektedir. Mekik çekerek bacaklarınızın üst kısmındaki kalınlıklardan kurtulabilirsiniz. Mekik çekerken yere sırtüstü uzanın ve öne doğru eğilin. Kafanızı dizlerinize kadar kaldırmayın. Bu hareketi yaparken elleriniz başınızın arkasında olmalıdır.
  • Yürüyüş bacak inceltmede birebir etkilidir. Sabahları yarım saat tempolu yürüyerek bunu başarabilirsiniz. Eğer vaktiniz var ise koşu bandında 45 dakika ayırarak bacaklarınızı fit bir hale getirebilirsiniz. Yada evinizde bisiklet varsa sabahları yine bisikletle gezintiye çıkabilirsiniz. Spor salonunda bisiklete biniyorsanız yaktığınız kaloriyi de görebilirsiniz. Bisiklet ile birlikte bacaklarınız sıkılaşacaktır. Tahmini günde 20 dakika yapabilirsiniz.
  • Bayanlar evde çömelme hareketi yapabilirler. Ayaklarımızı omuz hizasına açarak yavaş yavaş çömelmeye başlamalı her iki ayağınız dada ağırlık eşit olmalıdır. Daha sonra hızlanabilirsiniz. Bu hareketi de günde 20 dakika yapabilirsiniz. Merdiven çıkarak veya merdiven çıkma hareketi ile basen bölgesindeki yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. 30 cm yüksekliğindeki bir tahta üzerinde (step tahtası tercih edilir) merdivenlere tırmanıyor gibi inip çıkarabilirsiniz.
  • Bacaklarımızı üst ve alt olarak inceltmek için de farklı yöntemler uygulayabiliriz. Örneğin üst bacaklar için ayakta durup ve bacaklarınızı ayırın. Dizlerinizi hafif bir şekilde kırdıktan sonra topuklarınıza basarak bacağınızı yana doğru kaldırın. Bir süre bacağınızı havada tutun ve ilk pozisyona geri dönün. Ardından diğer bacağa geçin. Böylece basenler de ve baldır dediğimiz kısımlar da sertleşme ve sıklaşma olacaktır.
  • Alt bacak inceltme içinde ayakta durun ve sırtınızı dik tutabilirsiniz. Bacaklarınızı bükün ve oturur pozisyona gelin. Ardından tekrar eski halinize geçin. Bu egzersizi çok sayıda yapmaya çalışın. Günde en az 50 defa yapmak işinize yarayacaktır.  Düzenli ve planlı egzersiz yapmak ve bunu profesyonelce yapmak isterseniz pilates yapabilirsiniz. Pilates bacak kaslarınız  çalıştıran, bacakları incelten en önemli egzersiz yöntemlerindendir. Pilates yapmak bacakları kaslandırır, daha fit ve sıkı görünmesine yardımcı olur. Bacaklarınızı inceltmek için egzersizlerin yanın da bol su tüketimi gerekmektedir.
  • Bacaklarımızı inceltmek için bu saydıklarımızı her gün yarım saatinizi ayırarak yapabilirsiniz. Eğer ofiste çalışıyorsanız, Bacak İnceltme Nasıl yapılır?mola saatlerinde masanızı kullanarak da bacaklarınızı çalıştırabilirsiniz. Örneğin, asansör yerine merdiveni kullanabilirsiniz. İşten eve yada durak yerine yürümeyi tercih edin. Yada evinize gelmeden birkaç durak önce de inerek yürüyebilirsiniz. Her spor tabii ki de sağlığında problem yaratmayacak şekilde yapılmalıdır. Eğer kalp ve bel sorununuz varsa mutlaka doktor tavsiyesi alarak egzersiz yapmaya başlayın.

Doğal Yollarla Bacak İnceltme Nasıl Yapılır?

  • Bacak bölgenizde yağlanma ve selülit oluşturan sebeplerden birisi de aşırı alkol tüketimidir. Alkolde bulunan yaş ve şeker yüksek oranda olduğu için alkolden uzak durmanız gerekir.
  • Karbonhidratlı gıdalardan uzak kalarak kilolardan kurtulacağını düşünen birçok insan var, fakat gerçek aslında böyle değildir. Tahıl ürünler vücudun esas ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri bünyesinde barındırır. İçerisinde bulunan lifler sebebiyle tok tutar ve bacaklarınızın incelmesine yardımcı olur. Burada bilmeniz gereken önemli bir husus; beyaz ekmek, pasta ve kek gibi ürünlerde şeker ile yağ oranı yüksek olduğu için tüketilmemelidir. Tam tahıl ürünleri tüketmek doğru bir seçim olacaktır.
  • Protein bakımından zengin olan diyetler yapmak, bacaklarınızın da zayıflamasına katkı sağlar. Özellikle balık, tavuk ve hindi gibi et ürünleri ile peynir ve yoğurt gibi süt ürünleri yeterli miktarda tüketilmelidir.
  • Yağların geneli zararlı ve kilo aldırıcı olabilir, fakat bazı yağlar sağlık için gerekli ve faydalıdır. Örneğin, ayçiçeği yağı, badem yağı, zeytin ve balık yağı gibi yağlar vücut için gereklidir.

Bacak İnceltme Ameliyatı

Zayıflama yöntemlerini denediniz ancak çözüm bulamadığınız zaman bacak inceltme yöntemine başvurabilirsiniz. Özel olarak yapılan bu yöntem ile bacakta oluşan yağlanma alınmaktadır. Bu yöntemden yararlanmak isteyenler mutlaka uzman kurumlardan destek almalıdırlar. Herhangi bir yan etkisi bulunmamakla beraber etkili bir çözüm şeklidir.

Yorum Yapabilirsin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir